ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2008
DIN: suceava
ÎNSCRIS: 05.07.08
JUN-2008

Multumitor

Am ales acest hotel datorita pretului acceptabil si plajei cu nisip fin.Pot spune ca nu am fost dezamagiti de alegerea facuta. Nu a fost prima experienta in Turcia. Am mai fost si la hoteluri de 3 stele si la cele de 5 stele, high class cu UAI, fiecare dintre ele reflectand pretul platit.

Depinde de fiecare ce asteptari si pretentii are. Dupa parerea mea, avand in vedere pretul platit (1050 euro,sejur pt 2 persoane, inclusiv transport, transfer, taxe + cazare, masa si alte facilitati), serviciile oferite au fost mai mult decat acceptabile. Echipa de animatie a fost grozava, reusind prin diverse activitati sa ne tina departe de plictiseala.

Mancarea este buna, fara prea multa varietate, insa doar daca esti mult prea mofturos, te vei declara nemultumit. Fiecare seara are un specific anume (pescareasca, turceasca, italiana, internationala), asa ca poti savura linistit o gama larga de preparate. Comparativ cu hotelurile scumpe, sunt mai limitati in ce priveste bucataria, dar cum am mai spus, e multumitor. Chelnerii sunt de doua feluri: f.amabili (mai ales daca le dai un mic ciubuc) si mai nepriceputi, pt. ca sunt noi in meserie. Noi ne asezam de cele mai multe ori in zona aceluiasi ospatar, care era super amabil, drept pt care l-am rasplatit dupa obicei. Ei nu asteapta ciubucuri mari, asa ca nu ezitati sa le dati cat doriti si nu veti regreta!

Piscinele, 4 la numar, erau curate, doar ca nesimtirea unora isi punea amprenta peste zi. Au sectiune special amenajata pt.copii, la fiecare dintre ele.

Peste zi puteai lua diferite gustari, pt.ca se gatea in diverse locuri din jurul piscinelor si barurilor.

La capitolul bauturi, daca va doriti sucuri fresh, puteti gasi doar la micul dejun, contra cost. Toate bauturile racoritoare se iau de la dozatoare, drept pt. care am preferat apa. Bauturile alcoolice sunt servite la bar, unde poti comanda ce "amestec" doresti din bauturile locale, cele de import fiind contra cost.

Drept sa va spun, mi-a fost putina rusine ca sunt romanca, lucru care nu-mi sta in fire. Ai nostri carau toata ziua bauturi la greu, avand in in maini un nr. mare de pahare cand paraseau barul. In cateva zile am observat ca au pus un anunt, potrivit caruia o persoana putea lua o data, 2 bauturi. Bineinteles ca puteai cere la nesfarsit cate 2 bauturi, insa mereu se auzeau voci ridicate in fata barului, fiind nevoie de toata diplomatia turcilor pt.a lamuri spiritele si mintile incinse, chiar de la orele diminetii. Singurele persoane pe care a pus Bachus stapanire la Surmeli au fost niste romani, care nu au ezitat sa se dea in spectacol: si-au ridicat tricourile, scotandu-si burtile imense la vedere si au defilat mandri peste tot, chiar si seara, pe scena amfiteatrului, unde dadeau zilnic cate un show.

Revenind la hotel, va pot spune ca zilnic ni s-a facut curatenie in camera si s-au schimbat prosoapele, ca aerul conditionat se cam oprea in timpul noptii, ca mocheta ar trebui curatata mai bine, insa in rest totul este decent.

Daca ar fi sa ma mai intorc acolo... Cu siguranta, pt.ca stiu ca sunt conditii de 1000 de ori mai bune decat pe litoralul romanesc si pt. ca a fost un sejur relaxant si placut.

Vreau sa va spun ca daca veti trece pragul acestui hotel, veti fi primiti si tratati cu ospitalitate, ca veti avea parte de un sejur placut, insa nu uitati ca pretul platit a fost unul moderat pt. piata turceasca. Daca doriti un concediu ireprosabil, dublati suma platita si cu putin noroc veti primi mai mult! In cazul in care ati fost in anii trecuti la un hotel de lux, veti simti diferenta, insa va pot spune ca un sejur aici merita toti banii platiti!

Va doresc concedii frumoase si multa sanatate!

Trimis de adelinanina in 05.07.08 09:54:31

VIZUALIZĂRI: 911 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adelinanina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 ora de gimnastica
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

mike12345*
    [05.01.10 14:34:22]

un comentariu excelent ce reflecta 100% realitatea. daca vreti sa platiti 40-70 e/persoana pe zi si sa aveti conditii de 7 stele nu veti reusi! la un asemenea hotel o sticla de apa minerala si 2 beri mici la doza costa 100$!

deci abstractie facand drumul pana la kusadasi( 2 zile) si eventualele radare prinse( 100 e) , sejurul aici este peste raportul calitate pret...cine vrea lux si fructe de mare se poate duce in spania la 4-5 stele la acelasi pret dar la demipensiune.... si nu uitati ca sunteti in turcia! abia de cativa ani exista si chelnerite...acum 10 ani nici nu era vorba de femei in turism...deci faceti un rabat si la curatenia din restaurant, si la felurile de mancare...oricum nu se compara cu romania sau bulgaria...eu am platit 40 e/zi bilet luat cu 8 luni in avans...gasiti in romania un hotel unde sa stati cu acesti bani?. iar daca vb de greci mancati bine 2 mese pe zi si vedeti unde ajungeti!

inca o data felicitari pentru descrierea hotelului!

mike12345*
    Alte impresii din această RUBRICĂPalm Wings Ephesus Beach Resort (ex Surmeli) [Pamucak]: