ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.02.2010
DIN: Targu Jiu
ÎNSCRIS: 10.08.09
MAY-2008

1 Mai foarte reusit!

A fost prima incercare a unui sejur in Bulgaria, auzisem ca este ok si mai ales ca distanta era nu cu mult mai mare ca si litoralul romanesc am hotarat sa incercam un 1 mai in Nisipurile de Aur, fara copii ca sa vedem daca merita sa ne intoarcem si in vara si a meritat.

Hotelul este situat pe un deal, ceva mai departe de plaja, dar cum era 1 mai nu aveam nevoie de plaja si a fost supe bine.

Am ajuns la hotel un grup de 10, cu masinile, parcarea era a hotelului, desi cam scumpa, dar amenajata si pazit, a meritat sa zicem, desi pentu all am platit cam 36 E/pers/zi si pe parcare 9 eu/zi:) dar am avut parcare.

Cazarea sa facut repede, camere frumusele, nu foarte noi, dar renovate si curate, parnzul l-am servit in aceeasi zi fara probleme.

Mancarea a fost mai mult decat ok, a fost singurul hotel din Bulgaria unde nu s-a repetat nici o zi un fel de mancare, unde dimineata aveam 4-5 feluri de branzeturi si multe altele ca si la un hotel de 4* adevarat.

Piscina interioara era cu apa calda si destul de marisoara, a facut fata fara probleme turistilor aflati, personalul amabil si pregatit.

Dupa aceasta experienta am luat hotararea de a reveni in vara tot in Bulgaria si am revenit, dar la alt hotel si anume Elena, unde am sa pun si acolo impresiile mele.

Pe general recomand acest hotel celor care vor sa se simta bine in extrasezon, sau care merg fara copii si nu ii deranjeaza distanta fata de plaja.

Trimis de catalinsiatit in 12.02.10 10:13:03

VIZUALIZĂRI: 4134 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (catalinsiatit); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Poza prezentare Hotel asa este si in realitate.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 400 PMA (din 1 vot)

[12.02.10 10:44:23]

Este frumusel hotelul cumva este vechiul hotel Berlin Green Park ? Eu asa stiam parca se numeau Berlin Golden Beach si Berlin Green Park.

[12.02.10 11:04:43]

Nu! Berlin Green Park este un alt hotel acesta se numeste asa cum am zis eu. Nu face confuzie, Berlin Green Park este tot la nisipuri dar in alta zona.

[12.02.10 11:10:14]

Am inteles Catalin dar este din acelasi lant hotelier sau este numai coincidenta de nume cu Berlin Golden Beach. Si multumesc de raspunsul prompt

[12.02.10 12:11:30]

Nu, din cate stiu nu face parte din acelasi lant LTI din care face parte Berlin Green Park!

[12.02.10 12:19:35]

Ok oricum multumesc foarte mult Catalin si vacante frumoase in continuare

eklor
    [13.02.10 20:27:46]

Acest hotel are preturi mici, deja am auzit ca s/au vandut toate locurile pentru Paste 2010. Daca poti sa/mi spui cat de calda era apa din piscina...pt ca pe unde am fost nu prea am gasit apa calda in piscina interioara...si acesta este primul criteriu la alegere, pt mine.

[14.02.10 10:30:29]

Salut! Ce pot sa zic, am fost acolo acum 2 ani de 1 mai, dar din cate imi aduc aminte si asta cu siguranta, apa a fost chiar ok, are si o zona gen jacuzzi si stiu ca am stat destul de mult in apa, este chiar ok si piscina si apa.

libertango
    [17.02.10 19:03:04]

Salut...si eu vreau sa merg la vara la acest hotel si vroiam sa mai aflu cate impresii. Camerele si baia ce impresie ti-au lasat...sunt spatioase,curate? Nu sunt asa pretentios..dar vreau sa stiu totusi pe ce dau banii.Sa merg pe mana pozelor de pe site? Poate poti scrie ceva despre imprejurimile hotelului...ai pe unde te plimba? Mersi mult...

[17.02.10 20:27:39]

Salut! Ce pot sa zic, hotelul arata bine, camerele sunt spatioase si curate, baia este destul de mare si foarte curata, iar mancarea a fost buna, diversificata cu multe feluri si in fiecare zi altceva, cu multe feluri de prajituri la desert si fructe.

Despre imprejurimi ce pot sa zic hotelul este undeva pe un deal, la ceva distanta de plaja cam 300 de metri, coborand pe scari spre faleza, este mai spre capatul statiuni dar int-o zona ok, daca nu vrei sa mergi in fiecare zi la mare si stati la piscina, pentru ca dispune de o piscina draguta si destul de mare exterioara si interioara nu este de neglijat.

Iti recomand acest hotel daca vrei sa te relaxezi si nu iti doresti sa mergi zi de zi pe nisipul marii!

libertango
    [17.02.10 21:26:15]

Mersi! Pentru mine n-ar fi o problema plimbarea pana la plaja mai ales ca plec doar cu prietena. O sa merg si eu la vara prin august si iti voi spune cum a fost Numai bine..

[17.02.10 21:37:35]

Ok, sper sa iti fie de folos informatiile si sunt sigur ca nu o sa iti para rau. Toate cele bune!

catalinsiatit, eklor, GabrielaG, libertango, Valentina69
    Alte impresii din această RUBRICĂPark Hotel Golden Beach: