ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.04.2016
DIN: Buzau
ÎNSCRIS: 24.03.12
FEB-2016

O experienta deosebita... Cipru doua vizite in 30 de zile Nemaipomenit

Am cautat la intamplare bilete de avion ieftine, si cum sant posesorul unui card de credit wizz, am gasit si luat bilete de avion cu compania Wizzair pentru larnaca Cipru...

O experienta deosebita... nu ma asteptam la o tarisoara cu 1,2 mil locuitori sa fie atat de bine pusa la punct, curatenie, ospitalitate, locuri deosebite, plaja, apa, soare...

Am avut si sansa sa aleg un hotel de 3 * LARCO cu demipensiune la care 9 salariati erau romani (bucatareasa buzoianca)... foarte de traba...

Hotel vechi, dar curat, cu piscina mare, mic dejun destul de variat, cina acceptabila pretul cum am spus bun... 7 nopti 240 euro/doua persoane... merita... asta a fost la 24 febr-01 martie

La o luna am plecat iarasi in Cipru ca sa duc nepotul de 6 ani, care nu a mai mers cu avionul si care mi-a spus ca trebuie sa-l duc acum, ca apoi o sa inceapa scoala... si am luat acelasi hotel.

Am primit un apartament (camera 104) compus din un dormitor cu pat dublu, o camera cu doua paturi, cichineta (aragaz frigider, vesela... etc) la un pret de 185 euro /4 nopti demipensiune 2 adulti si un copil de 6 ani...

In prima excursie, cea de 7 nopti, am vazut tot ce se poate vedea in Cipru, am facut 1400 km... Limasil, Phapos, Aya Napa, Capo Greko, muntii Trodos cu manastirile faimoase, Nicosia, singura capitala din lume impartita in doua dupa invadarea Ciprului din 1974 de catre Turcia, ... exista si Republica Cipru de Nord nerecunoscuta decat de Turcia, unde preturile sant mai mici (nefiind in UE), se trece cu pasaportul...

Am mai vizitat Famagusta si ''orasul fantoma''... ceva ce te tulbura...

Una peste alta, Cipru m-a incantat si cred ca am sa merg din nou in toamna in sept sau oct. cand este clima mai suportabila... vara sant 50 de grade...

Cum am mai spus, apa este formidabila, nu am mai vazut asa ceva decat in Malta...

va recomand Cipru... -

Trimis de viorelgeorgescu in 23.04.16 14:25:30
Validat / Publicat: 23.04.16 15:08:51
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CIPRU. A mai fost în/la: cum am spus, am fost in prima faza 24.02-01.03.2016 numai cu sotia 8 zile si la 30 de zile am mai mers inca odata sa ducem si nepotul 4 nopti (5 zile)

VIZUALIZĂRI: 4299 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (viorelgeorgescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 un loc superb... Aya Napa
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 23.42 EUR pe cameră

webmaster26 [23.04.16 15:06:10] »

@viorelgeorgescu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Larco Hotel, LARNACA" (nou-creată pe sait) , dacă este vorba de alt hotel te rugăm să ne spui.

Pe viitor n-ar fi rău să desparţi recomandările despre cazare de cele referitoare la zona vizitată - în două articole distincte, unul de tip "de cazare" şi unul de tip "de călătorie".

S-ar obţine astfel o structurare mai bună a informaţiei utile - despre cazare, respectiv despre zonă sau împrejurimi (vezi mai jos) şi, deloc în ultimul rând, notele acordate ar reflecta mai bine gradul de recomandare al celor două "obiective" distincte .

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea și bucătărie - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

Alte destinații turistice prin care a fost: Spania, Portugalia, Franta, Belgia, Olanda, Luxemburg, Italia, Malta, Grecia, Bulgaria,

Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articole (review-uri) noi.

Procedând astfel, ai avea ocazia ca prin notele şi evaluările proprii să contribui la o medie mai reprezentativă a acelor destinaţii.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă).

NB: linkul SCRIE IMPRESII poate fi găsit şi în pagina 1 a saitului.

webmaster45 [24.04.18 19:49:50] »

Autorul acestui articol a încărcat recent un al treilea set de impresii din această destinație.

AmFostAcolo sprijină și încurajează astfel de "actualizări", considerându-le benefice pentru evidențierea evoluției în timp a calității serviciilor și condițiilor oferite etc.

Cum însă Regulamentul nu admite 3 sau mai multe seturi de impresii CU NOTE din partea aceluiași autor (vezi punctul B.10) - articolul de față va fi republicat FĂRĂ NOTE (ptr a respecta regula "maxim 2 seturi de evaluări ale unei destinații de cazare din partea aceluiași "evaluator").

viorelgeorgescu
    Alte impresii din această RUBRICĂLarco Hotel: