ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.02.2016
STATUS: PREMIUM
FEB-2016
PREȚ SEJUR 1000 lei ?

Des Artistes Hotel3

AFA RECOMANDĂ: Pentru transfer Aeroport - Hotel (Roma) și/sau tururi turistice ale Romei / Vaticanului - recomandăm www.ghidroma.com
  • Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. 0039 324 981 3672
  • Hotel bun, zona buna...

... revin cu informatii noi despre acest hotel, care in ultima vreme a progresat mult si e bine cotat de vizitatori pe site-urile de profil, fapt care ma determinat sa si il aleg, a fost recent renovat si inca se mai fac unele lucrari de modernizare, care nu afecteaza sederea turistului... amplasarea hotelului intr-o zona foarte buna ca si alegere pentru cazare, zona in care sunt si multe restaurante, as recomanda vreo doua dar nu stiu daca sa le fac separat recenzie, supermarket in apropiere cu preturi bune si o gelaterie care ne-a fost recomnadata de localnici, pentru amatorii de inghetata nu ar trebui sa o rateze... colegul dinainte a precizat si amplasarea in apropierea garii Termini, mare avantaj pentru noi, la intoarcere avionul nostru era de foarte de dimineta, asa ca nu am pierdut mult timp de la hotel la busul care ne ducea la aeroport, cam 5-7 minute...

O scurta descriere, acces usor la etajele superioare scari si lift, camera curata si mare, baie dotata cu cele necesare, seif, minifrigider, tv si pat mare, comod si as mentiona printre putinele hoteluri in care am gasit perna comoda :) !

Am sa punctez pe scurt lucrurile pozitive, amplasarea, hotel curat chiar daca si-a pastrat 'atmosfera' clasica, asta o mentionez in ideea ca am ales initial un hotel mai luxos dar am anulat tocmai din pricina unor factori care tin de faptul ca fiind un 'muzeu' arhitectural renovarea ar fi mai dificila si avea unele aspecte negative... multi angajati romani care sunt foarte sociabili si te ajuta mult cu informatii (ne-au printat informatii si harti cu obiectivele pe care intentionam sa le vizitam) si in ceea ce tine de servicii (am primit o camera mai mare chiar daca platisem pentru una mai mica)... mic dejun, tinand cont de specificul local, care in mare parte ofera doar cafea si croaisante, mai divers, dar basic, satisfacator, pentru toate gusturile... negative, nu prea am avut parte, as preciza unul dar nu e neaparat negativ, internetul nu e free decat la etajul cinci unde este un spatiu amenajat de relaxare sau 2 euro pe zi sau 5 euro pe intreg sejurul.

E greu sa alegi la ce oferta de cazare ofera Roma, in final vorba colegului dinainte, am venit sa vizitam, dar cred ca e o alegere buna prin comparatie... sejur placut la Roma!

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de viorelpop in 15.02.16 13:49:40
    Validat / Publicat: 15.02.16 14:23:11
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ITALIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (viorelpop); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 44.00 EUR pe cameră

webmaster26 [15.02.16 14:04:53] »

@viorelpop - Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 37&ridAnt=67021

viorelpop [15.02.16 14:17:00] »

da e ok... cu poze revin zilele urmatoare dupa ce le descarc...

viorelpop

pagină generată în 0.0711209774017 sec