ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.02.2016
DIN: Constanţa
ÎNSCRIS: 18.05.15
FEB-2016

Galaxy vs The Palm

Miercuri 10.02.2016 ne-am hotarat sa vizitam Therme Bucuresti. Am ajuns la ora 09.30 si deja era coada. Fetele de la case se miscau cam greu si am stat vreo 10-15 minute la coada.

Am luat bratarile si ne-am dus la vestiare. Vestiarele sunt cam mici. Pentru baiat nu am primit vestiar si ne-am cam inghesuit hainele amandoi in acelasi vestiar.

La intrare in zona galaxy era un baiat de la paza care ne-a informat ca nu avem voie cu rucsacul la sezlong. Deja in piscina era agitatie. Muzica la maxim. In zona toboganelor sunt balti tot timpul.

La etaj sunt vreo 10 mese unde se servea pizza mica din aia congelata si bagata putin la cuptor la doar 20 ron bucata si o panarama de hot dog la 5 ron bucata. Apa la 0,5 L este la super oferta doar 4 ron. Pe la ora 13 au adus si alte specialitati bune pentu copii :cartofi prajiti 5 ron, snitel, peste pane, friptura, totul la 20 ron bucata.

Am intrat putin in piscina cu valuri dar e jale. E super aglomeratie. Nu ai loc sa te misti prea mult. Era un salvamar care fluiera non stop la cei care mergeau in zona cu apa mai adanca. Apa era cam murdara si mirosea a clor. Am vazut hartie igienica si bucati de spuma colorata de la baghetele de inot. Sezlongurile sunt lipite intre ele iar intre randuri abia ai loc sa treci. Nu stiu cum au gandit cei care au facut proiectul dar l-au facut cam naspa.

In zona galaxy e cel mai aglomerat. Vin mii de oameni cu copii in fiecare zi. Piscina aia trebuia sa fie de 4 ori mai mare. 10 -12 mese inghesuite sa mananci niste junk food, 4 wc-uri, doua pisoare si 12 dusuri. JALNIC. Noroc cu palmierii aia care fac toti banii.

Dezgustat de cele vazute in zona galaxy am trecut in zona the palm. Intri in alta lume. A disparut galagia si e muzica ambientala. Palmieri peste tot, orhidee, jacuzii, pool bar, piscina exteriora. aqua gym. Mancare mult mai diversificata, mult spatiu unde se serveste masa. Preturi la fel de mari. Mi-au sarit in ochi urmatoarele preturi: niste gogosi care se gasesc la lidl cu 1,8 ron si aici erau vreo 8 ron si un ecler la 10 ron.

Apa are la fel miros de clor, e mult mai calda decat la galaxy iar cea din piscina exterioara e chiar spre fierbinte. Sunt disponibile tot felul de hidro masaje. Un baiat de la paza tot le atragea atentia celor cu pahare sa nu se plimbe prin toata piscina si sa stea la bar.

Dimineata chiar nu era aglomerat. Dupa amiaza a inceput sa vina lume mai multa dar era destul loc pentru toti. In concluzie, aici chiar merita sa stai cateva ore si sa te relaxezi. Galaxy nota 6 si The palm nota 10.

Trimis de paulcta in 11.02.16 01:43:18
Validat / Publicat: 11.02.16 08:37:26
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 3929 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (paulcta); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P13 the palm

tataye
[11.02.16 20:31:07]

din acest review inteleg ca e mai bine ca nu am mai intrat (dupa ce am stat la coada 2 ore).

se pare ca nu s-a acordat atentie si responsabilitate la constructie, iar managementul este ca si inexistent (cum ar spune nepotii mei este praf sau varza!)

paulctaAUTOR REVIEW
[11.02.16 22:45:04]

@tataye - Cel mai bine este sa mergeti de dimineata. La ora 09.30 sa fiti acolo. Nu stati nici prea mult la coada, gasiti si sezlonguri libere. Pentru nepoti se merita. Lor o sa le placa chiar daca este aglomeratie.

Anca.Monica
[05.07.16 15:02:14]

Bun, ce te faci totuși când si doi copii? Nu poți sta decât la Galaxy. Unde nota 6 e mult prea mare. Șezlongurile alea lipite si scaunele de pe margine... i-as întreba pe manageri dacă ei s-ar simți bine in aceste condiții... Chiar așa prosti părem noi, romanii? M-am simțit ca si cum cineva ne-a aruncat niste firimituri si noi ar fi trebuit sa le adunam fericiti de pe jos... Contra sumei de 400 lei/ cateva ore. ☹️

Anca.Monica, paulcta, tataye
Alte impresii din această RUBRICĂTherme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti]: