ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.01.2016
ÎNSCRIS: 30.08.13
JUL-2015

Excelent pentru pretul platit

Hotelul este la aproximativ 500m de strada principala ce traverseaza Argassi si aprox 600m de plaja. Plaja acolo era foarte ingusta si cu pietre.

Este un complex cu mai multe cladiri, construit in cascada, noi am fost cazati in cladirea principala, cea cu receptia, am avut o camera la parter pe partea stanga.

Camera era dotata cu o minichicineta, TV, un pat dublu si un pat suplimentar-cerut de noi, balcon cu usi cu geam termopan, AC, baie cu dus, decorata rudimentar, iar fiecare piesa de mobila din alta "colectie" una mai veche ca alta :), dar nu prea important pentru noi.O alta camera, la acelasi pret, la etaj avea mobila mai noua si baia cu cada, alti prieteni care au fost cazati in alta cladire au gasit camera noastra "frumoasa" comparativ cu a lor.

Camera noastra avea vedere la strada ce trece pe langa hotel si partial la terasa acestuia, aveam soare in prima parte a zilei, dezavataj seara cand era un pic galagie de la petrecaretii de pe terasa, dar care nu stateau mai tarziu de 12, dupa aceasta ora trebuia sa platesti bauturile la bar, si in ultima zi cand a venit un autocar la 5,30 dimineata pentru a lua mai multi turisti.

Imediat in partea dreapta a hotelului era piscina pentru adulti si inca o mica terasa, dupa aceasta zona urcai cam un etaj si erau 3 piscine, una mare, una pentru copii si una pentru bebelusi. In continuarea piscinelor coborai la terenurile de tenis, fotbal si un loc de joaca cu tobogane pentru copii.

De la zona piscinelor urcai cam o jumatate de nivel pentru a ajunge in stanga la barul de zi si gustarile de dupa pranz unde faceau hamburgeri, acesta avea program fix parca de la 3 la 4.30, iar in partea dreapta era o alta terasa. Un etaj mai sus era restaurantul, bufet, mancare bunicica si variata, fructe in fiecare zi 2-3 sortimente, inghetata, dozatoare cu suc - o apa colorata, indulcita cu diverse arome, bere, vin si altele.

La 30m de hotel este hotelul Admiral, care avea o piscina ceva mai mica, nu stiu de ce dar ne placea mai mult aici, acelasi bufet si bauturi la care aveam acces gratuit, iar aici seara aveau animatie pentru copii si/sau adulti.

Micul dejun era organizat si la parterul cladirii principale, astfel nu trebuia sa urcam pana la restaurant in fiecare dimineata.

Cand am ajuns la hotel si am vazut ca accesul se face pe scari si trebuie sa urcam un etaj cu toate bagajele ne-am cam ingalbenit, dar hotelul avea o parcare mica in spate si in lateral erau 6 locuri de parcare care nu stiu daca erau ale lor dar fiind chiar langa terasa lor cu intrare la acelasi nivel am folosit-o cu incredere. Wi-fi pe terase si la piscine, mergea binisor si in balconul camerei noastre :)

Personal amabil, dispus sa iti ofere toate informatiile, foarte multi romani printre angajati.

Argassi este destul de mic dar animat cu baruri, restaurante si magazine.

Zakynthos este un paradis al plajelor!

Ne-a impresionat cel mai tare, din tot ce am vazut pana acum in Grecia, in special Little Xygia, Xygia, Navagio, Skinari, dar trebuiesc vazute si Gerakas, Dafni, Laganas, Alikanas sau Porto Vromi... sunt deoasebite.

Daca nu mergeti cu masina propie, inchiriati un ATV si faceti turul insulei, noi am inchiriat cu 40 euro/zi (negociat de la 50e) un ATV, cel mai mare pe care il aveau.

Pentru pretul platit cred ca a fost o alegere excelenta, iar Zakynthos TREBUIE vazut!

Trimis de OlgaDana in 06.01.16 16:22:34
Validat / Publicat: 06.01.16 17:00:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 3826 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (OlgaDana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P20 Plaja Xygia, datorita izvorului de sulf apa are un aspect laptos, merita macar vazuta, mirosul de sulf se simt iar daca este chiar deranjant va puteti duce la Little Xygia care este foarte aproape.

[06.01.16 17:00:00]

@OlgaDana - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Câteva fotografii realizate de voi acolo — ai putea încărca? Ar ilustra perfect textul, fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie...
Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=9251

calatorul
[06.01.16 17:10:34]

Multumim pentru relatare si informatiile oferite, poate si niste poze ar fi utile si lamuritoare. Succes si vacante frumoase in continuare!

[06.01.16 17:21:01]

@webmaster26: Da, pare pozitionat corect. Hotelul Admiral este chiar inainte de Commodore pe stanga, adica coborand de la Commodore pe drumul (singurul) spre plaja pe partea dreapta.

[06.01.16 17:37:06]

@calatorul50: Multumesc. Voi cauta pozele si le voi posta, nu stiu de la hotel cate am, dar am destule de pe insula, pe care o recomand si nu numai, este prima oara cand simt ca as vrea sa ma intorc.

Nu stiu cum sunt celelate insule/ zone, dar am impresia (sper ca e gresita) ca nu ma vor impresiona la fel de tare.

calatorul
[07.01.16 09:06:37]

@OlgaDana - Si eu multumesc pentru raspuns, ma bucur ca v/a placut aceasta vacanta. Din cate am vazut eu prin Grecia in cele 10 excursii, in care am vizitat doar vreo 5 insule si multe locuri celebre de pe continent, va pot spune ca nu trebuie sa va ingrijorati, veti avea ce vedea in continuare in insule si Grecia continentala, impresia mea e ca nu vom putea vedea toate lucrurile care merita vazute. Succes si vacante frumoase!

Fl0r3ntina
[11.02.17 22:26:26]

@OlgaDana: buna, eu intentionez sa merg in luna iunie 2017 cu 2 copii (6 ani, cel mic 8 luni), Hotel Commodore all inclusive, as vrea sa vad o poza cu spatiul de joaca pt copii, si ma mai intereseaza daca platesti pt sezlog la piscina si daca hotelul are ceva amenajat pe plaja. Multumesc frumos!

[13.02.17 13:03:28]

@Fl0r3ntina:

Buna ziua,

Locul de joaca pentru copii se vede cat de cat in poza 9, alta nu am, sezlongurile la piscina nu se plateau.

Nu cred ca hotelul avea ceva pe plaja, dar plaja de acolo (chiar in capatul strazii) era foarte ingusta cam 2-3 metri si cu pietre, noua nu ne-a placut si nici nu am fost stanga dreapta sa vedem cum era in rest. Va recomand oricare dintre celelalte plaje mari cu nisip fin sa se poata juca copii.

Vedeti comentariile mele la poze.

calatorul, Fl0r3ntina, OlgaDana