ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.01.2016
ÎNSCRIS: 10.07.14
JAN-2016

încărcat de pe telefon!

Papanasi buni in Sinaia

De Sarbatori am fost in vizita la parintii mei la Ploiesti. Avand un bebe de 3 luni nu ne-am riscat sa plecam pe undeva, asa ca asta a fost varianta cea mai ok pt noi anul asta.

Ieri am lasat copilul acasa si am fugit repede pana la Sinaia 1 zi, sa ne mai recreem si noi putin :)

Lasand la o parte faptul ca am facut 1 ora si ceva intre Campina si Sinaia, am ajuns intr-un final. Am urcat la cota 1400, ne-am plimbat putin si inevitabil ni s-a facut foame. Mie pofta de papanasi :)

Acum 2 ani mancasem la Cabana Schiori (foarte buna mancarea), numai ca acum era arhiplin si nu mai primeau clienti din strada, decat daca aveai rezervare.

Tocmai de aceea am pus intrebarea aici unde as mai putea gasi papanasi buni ca sa merg la sigur, sa nu bajbai din usa-n usa.

Am primit raspuns de la cineva sa mergem la Casa Noastra. Am mers. Am iesit afara dupa 2 min. Noi mai mancasem la ei acum cativa ani, dar sa tot fie vreo 5-6 de atunci. La vremea aia mi se paruse ok, dar acum am fost ingrozita. Cum am deschis usa m-a izbit un miros inecacios de fum de tigare cu miros de prajeala, nebunie maxima! Eu nu inteleg cum puteau respira oamenii aia acolo. Si erau si multi copii. Ne-am asezat la o masa si cand am vazut fata de masa jegoasa, am zis hai sa mergem ca nu vreau sa ma imbolnavesc pe aici. O mizerie de nedescris.

Asa ca am luat la propriu la picior Sinaia din usa-n usa, cautand o masa libera. Aproape dupa o ora am reusit cu chiu cu vai sa ne strecuram la o masa in centru, la "La cerdac". Si aici era plin, a durat aproape o ora pana a venit comanda, dar a meritat. Mancarea foarte buna. Preturile decente. Adica la Casa Noastra mi s-au parut mai mari chiar aruncand in fuga un ochi pe meniu. Ori chiar nu putem compara cele doua locatii neam. Nici ca aspect, nici ca si curatenie sau servire.

Papanasii au fost foooarte buni, mai ca imi venea sa ling farfuria :)) am fost tentata sa fac poze, dar era asa de multa lume incat mi-a fost rusine. Aaa, si au si formatie care canta live! Nu stiu daca tot timpul sau doar seara, dar canta chiar frumos, o muzica instrumentala in surdina, cat sa creeze o atmosfera placuta, nu deranjanta.

Una peste alta, daca sunteti in cautare de papanasi buni in Sinaia, recomand cu incredere La Cerdac si Cabana Schiori. Si in niciun caz Casa Noastra, care din pctul meu de vedere ar avea nevoie de o curatenie generala si alt personal.

Trimis de Adriana_B in 03.01.16 10:44:50
Validat / Publicat: 03.01.16 11:52:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA.

VIZUALIZĂRI: 7132 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Adriana_B); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [03.01.16 12:27:46] »

Adriana_B [03.01.16 13:19:24] »

@webmasterX: cu mare drag ☺️

Adriana_B