ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.11.2015
ÎNSCRIS: 30.03.10

Trăire, Tensiune, Recunoștință

După mulți, foarte mulți ani, am ajuns la TTR. Dar nu oricum, ci pentru a ajuta oameni dragi mie. Toți sunteți speciali, faceți parte din marea familie AFA. Pentru a nu omite pe cineva, nu am să nominalizez decât trei colegi, cei ”responsabili” cu organizarea: Cornel, Cami și Ovi, cei cărora le-am oferit ajutorul meu necondiționat.

Am participat la acest târg în zilele de joi, vineri și duminică.

Joi, din cauza traficului infernal, am întârziat o oră, porțile erau închise, am zâmbit frumos la paznic, mi-a deschis poarta și am intrat fericită. Văd C2, intru, caut standul 38, mă salvează Cami. Era treabă de făcut, am pus osul la muncă, am învățat ce și cum, aveam o misiune importantă: cooptarea de noi membri AFA pentru a ne mări familia. În afară de bomboane noi le ofeream o tastatură românească, iar ca bonus pupici și o foto cu mine. Între timp au mai venit câțiva colegi care ne-au ajutat mult.

Vineri la stand erau Cornel și Ovi, adică doi bărbați. Am plecat la serviciu, dar nu aveam liniște. M-am gândit: ce-or face cei doi cu userii, cu tastaturile, cu partenerii, cine face cafeaua, cine face poze? Prea multe întrebări fără nici un răspuns. Am reușit să fug spre târg unde erau deja câțiva colegi acolo, iar pe parcursul zilei au mai venit și alții, toți au contribuit la lărgirea familiei, la distracție. Doar trebuia să îmbinăm utilul cu plăcutul!

Sâmbătă - pauză din partea mea, însă mulți dintre voi ați onorat standul cu prezența, v-ați descurcat grozav!

Duminică am auzit că mai sunt tastaturi de oferit, mi-am luat buna-dispoziție la mine și am fost să închei ceea ce am început, alături alți doi colegi și prieteni dragi.

Cea mai grea meserie, în opinia mea, este aceea de a lucra cu oamenii. Toate grijile și supărările le las deoparte, mă concentrez pe ceea ce am de făcut, nimeni nu trebuie să simtă decât liniște sufletească și bună dispoziție din partea mea.

Pentru mine, acest TTR a fost o reușită. Dar...

Cum văd eu această promovare/întâlnire din toamnă: o mai bună organizare, o implicare mai amplă din partea ambelor părți, a administratorului și a utilizatorilor, astfel:

- e nevoie de cel puțin doi oameni la deschidere, în prima zi

- organizarea zilelor pe ore, măcar ”două ture”, deoarece oamenii îți consumă multă energie, te epuizează psihic și fizic

- să existe un buget alocat pentru acest TTR, astfel încât cei care doresc să se implice, să meargă în grupuri printre standuri și să aibă ce împărți (cărți de vizită, pliante)

- trebuie să existe ”ceva” care să deosebească membrii AFA de oamenii obișnuiți (tricouri sau insigne), ceva nu foarte costisitor.

- înainte de a se organiza totul, poate trebuie întrebați și colegii din județele apropiate capitalei dacă vor să vină la târgul de turism. M-am gândit că asta implică o noapte de cazare, soluții există: apartamente în regim hotelier la un preț decent, negociat pentru membrii AFA.

Trebuie să ne facem auziți, dar trebuie să oferim înainte de a cere! Da, eu sunt o visătoare, o pacifistă, cred într-o lume mai bună, cred că ”bogăția e în inimi”-vorba lui Randi.

Dacă reușim să ”țipăm”, vor veni și sponsori, nu vor întârzia să apară și premiile consistente pentru colegii valoroși de pe sait.

Asta am simțit și trăit eu la acest târg, la prima mea participare ca membru AFA.

Am încercat să ofer puțin din dragostea și recunoștința mea pentru sait, pentru colegi.

Le mulțumesc celor care au fost alături de noi, dar și colegilor care au fost cu gândul și sufletul aproape dar nu au putut ajunge.

A fost o oboseală dulce, mi-e dor și dorul doare.

Trimis de krisstinna in 17.11.15 09:41:39
Validat / Publicat: 17.11.15 11:25:30

VIZUALIZĂRI: 1413 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 Standul 38, joi la ora 10 dimineața.
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 22054 PMA (din 54 voturi)

elviramvio
[17.11.15 11:32:05]

Bine gandit si bine spus. Si eu, desi noua printre voi, am reflectat putin la prezentare dar n-am indraznit sa scriu nimic. Dar cu dragostea ta, poate aduni idei.

Ma bucur ca te-am cunoscut.

Mihai18
[17.11.15 14:13:42]

Pt. @ krisstinna. Am urmărit zi cu zi, TTB-Am Fost Acolo. Ai fost sufletul acelui stand, se obbservă ușor din fotografii. Felicitări. Nu fi tristă, fi mândră de ce ai făcut la acest TTB. Eu te apreciez. Cu bine.

Mitica49
[17.11.15 15:07:03]

Frumos scris! Felicitări ție și colegilor ce s-au implicat.

[17.11.15 15:36:56]

Autoarea ne rugase, încă înainte de publicare, ca textul şi pozele să fie "fără PMA".

I-am respectat rugămintea inclusiv în privinţa pozelor, care au fost setate ca "nevotabile".

O funcţionare defectuoasă a programului a permis însă, în acest caz, votarea pozelor, chiar dacă ele erau setate ca nevotabile.

Am remediat defecţiunea şi, ulterior, am şters voturile acordate (pentru a respecta dorinţa autoarei)

Cu scuze pentru orice eventuale inconveniente (din partea autoarei şi a celor care votaseră...)

Dan&Ema
[17.11.15 15:50:31]

Felicitari! Ma bucur ca te-am cunoscut si personal. Ai insufletit standul cu prezenta ta. Esti o dulce, o inimoasa, o iubitoare de oameni, o iubitoare de AFA. Apreciabile si recomandarile tale rezultate din experienta ce ai trait-o in acest an la standul AFA de la TTR. Numai de bine!

ANILU
[17.11.15 17:08:12]

Mi-a facut placere sa ne reintalnim.

Am mai spus-o si o mai spun, ai fost sufletul standului si esti o buna promotoare a saitului.

Toate cele bune.

irinad
[17.11.15 20:05:49]

@krisstinna - Felicitări pentru tot ceea ce ai făcut, pentru implicarea ta profundă în treaba asta cu promovarea AFA la TTR. Îmi pare tare rău că, în cele două-trei ore în care m-am fâţâit şi eu sâmbătă prin pavilioane şi implicit prin faţa standului AFA, nu m-am întâlnit decât cu doar câţiva colegi de sait. De asemenea, regret că nu m-am putut bucura de o reîntâlnire cu tine şi recunosc că ai o inimă mare pentru care te admir!

Toate cele bune!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
roth
[17.11.15 20:50:50]

Buna draga mea colega de stand, spun a mea fiindca in primele ore am fost doar noi doua.

Ma bucur ca ai povestit si impartasit experienta ta printre noi ceilalti useri cu o bucurie ce te caracterizeaza in totalitate.

Astept cu drag o alta intalnire poate chiar una mai mica ca amploare dar anuntata si organizata de noi ...ad-hoc..ce zici...ziceti?

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
nicole33
[17.11.15 23:23:01]

@krisstinna -

Felicitări și mulțumiri pentru tot efortul și pentru tot ceea ce ai realizat în zilele târgului. Ai fost extraordinară!

Regret că nu am reușit să ne reîntâlnim, dar sigur vor exista și alte ocazii.

krisstinnaAUTOR REVIEW
[18.11.15 13:35:31]

@webmaster: Multumesc!

krisstinnaAUTOR REVIEW
[18.11.15 13:40:17]

@all: Multumesc pentru vizita si aprecieri!

Marian Preda
[18.11.15 15:08:58]

@krisstinna -

Mulţumim pentru ospitalitate! Consideraţie şi respect!

ANILU, Dan&Ema, elviramvio, Eugenia55*, irinad, Marian Preda, Mihai18, Mitica49, roth
Alte articole din această RUBRICĂDin viața comunității AmFostAcolo: