ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.11.2015
DE roth
ÎNSCRIS: 04.11.10

Secret SANTA 2015

Broadcast live streaming video on Ustream

A trecut vara cea calduroasa cu temperaturile ei marete ce imbratisau tandru cheful nostru de plaja. Acum cautam si apreciem fiecare raza de soare ce nu este ascunsa de norii grei purtatori de stelute inghetate.

Timpul trece, el este vesnic calator, iar odata pe an ne reamintin ca exista o sarbatoare draga deopotriva tinerilor si varsnicilor, oamenilor de pretutindeni... — Noaptea Magica de Craciun, unde fiecare se bucura de ceea ce primeste, de ceea ce daruieste, de fiecare zambet adus semenilor.

Anunt acum deschisa lista inscrierilor pentru Secret Santa 2015, conditiile sunt aceleasi — am sa le trec in revista pe scurt:

• 1* sa fii inscris pe sait
  • 2* sa vrei sa daruiesti si sa te bucuri ca primesti

• 3* sa trimiti un PM catre mine cu

• ** nume prenume

• ** adresa completa (unde vrei sa ajunga mosul)

• ** nr tel pentru curier rapid sau posta
  • 4* datele sunt bine pastrate, secretele ne divulgate, astfel vei sti cui daruiesti dar nu vei stii cine te va bucura.

Lista inscrierilor este deschisa pana in data de 10.12.2015.

Broadcast live streaming video on Ustream

[adăugat ulterior]: IMPORTANT: Dupa cum am mentionat si in editiile trecute cadoul este unul simbolic, ceva in spiritul sarbatorilor de iarna, sugerat a nu depasi 50 lei.

Idei minunate sa aveti

[adăugat ulterior]: linkul direct prin care îi puteţi trimite lui roth DATELE VOASTRE (nume prenume; adresa completa 1 unde vrei sa ajunga mosul; nr tel pentru curier rapid sau posta): amfostacolo.ro/user-send- ... j.php?uid=13541

Trimis de roth in 16.11.15 17:58:38
Validat / Publicat: 16.11.15 19:49:49

VIZUALIZĂRI: 8775 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 Multumesc Cristina Oranici. Se va bucura si "Mosul" de cadoul tau, mai ales ca am fost foarte cuminte...
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2035 PMA (din 35 voturi)

ECOURI la acest articol - pg. 1 / 13

se afișează ecourile [1 - 30] din total 370
[16.11.15 19:38:12]

Salut cu drag şi îmbrăţişez din toot sufletul iniţiativa colegei roth (Camelia) — pe care nu degeaba am "diplomat-o" cu titlul oficial de "Inima Inimii AmFostAcolo" :-) — și mă înscriu, cu permisiunea ei, primul pe Listă

Şi cum pentru membrii mai noi ai comunităţii poate fi util/instructiv, aceștia (și, bineînţeles, nu doar ei) pot găsi mai jos un "remember" al ediţiilor trecute

- Secret Santa [2014]

- Secret Bunny - 2014 şi 2015

[16.11.15 20:31:39]

@admin/cornel

crismis
[16.11.15 20:41:35]

@roth: Hop si eu! Mosul poate sa-si pregateasca deja sacul!

Aurici
[16.11.15 20:45:46]

@roth: Ho, ho, ho

Hop si eu.

[16.11.15 20:50:53]

un link catre casa lui Mos Craciun... tragem cu ochiul?

santaclauslive.com/en/livekamerat

@admin/Cornel

Dan&Ema
[16.11.15 20:58:35]

Hop si noi! Traiasca Mosul!

Felicitari si succes @ roth

[16.11.15 21:35:00]

@roth - Și acum sosește-n zbor

Al șaselea elfișor!

Ce, credeați că scăpați de mine? Neah! Aci-s!

papone
[16.11.15 22:33:18]

@roth - Ma inscriu si eu! Totusi, parca lipsesc acele precizari cu "un cadou simbolic, care sa nu depaseasca suma de X lei, etc". Poate ca sunt necesare aceste completari, nu stiu... am zis si eu

Oricum, sunt pe lista!

[17.11.15 07:51:54]

completare utila

multumesc @papone, pe prieteni te poti baza oricand.

Dupa cum am mentionat si in editiile trecute cadoul este unul simbolic, ceva in spiritul sarbatorilor de iarna ce este recomandat a nu depasi 50 lei. Binenteles ca suma este orientativa, poti gasi ceva haios la un pret mult mai mic sau poti personaliza cadoul in functie de dorinta.

Idei minunate sa aveti

@admin/Cornel

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
irinad
[17.11.15 08:21:25]

@roth - Mă "bag" şi eu, anul trecut n-am avut curaj, dar acum mi-am făcut un pic!

[17.11.15 09:11:13]

@papone - Pai ai link spre Mosul de anul trecut. Regulamentulk e acelasi:

Despre cadou

Acesta trebuie sa fie ceva simbolic, in spiritul Craciunului sau cu posibilitatea de folosinta pe toata durata anului, sa nu depaseasca suma de 50 lei (aceasta e un maxim deci poate fi ceva dragut si la o suma mai prietenoasa) si sa poata fi trimis prin posta

aici

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
andreea_c
[17.11.15 09:38:57]

@roth - Si eu... de data aceasta in termen )))

Felicitari pentru initiativa.

ANILU
[17.11.15 16:51:34]

Felicitari pentru initiativa si anul acesta.

Si eu vreau sa daruiesc si sa primesc un cadou.

Toate cele bune.

elviramvio
[17.11.15 19:42:59]

@roth -

Si eu vreau, acum am vazut articolul. Deci pe lista !

[17.11.15 22:08:35]

buna @all

voi face actualizarea listei in functie de cat de multe cereri sunt asa ca nu va fie cu suparare daca nu actualizez prea des.

@admin Cornel

@irinad

@andreea_c

@ANILU

@elviramvio

[17.11.15 22:17:26]

@roth - Să nu uitați să-i dați lui @roth numerele de telefon! Inclusiv la Poșta Română se cer!

11 elfișori pornesc în zor! Yeess!

Larissa
[18.11.15 00:22:44]

Mă înscriu și eu, cred că va fi o experiență plăcută dacă mă gândesc la reacțiile celor care au experimentat asta anul trecut!

alinafulg
[18.11.15 15:12:45]

@roth - Si eu vreau!

michaella
[18.11.15 17:09:20]

@roth - Draga mosului mai trece un ren pe lista ta

Chloe
[18.11.15 17:32:22]

@roth - si eu zic "prezent", la fel ca si anul trecut. Multumim @roth!

Rodel

@Chloe

@Rodel

adri-nico
[23.11.15 08:21:30]

Aho, aho, copii si frati

Pe mine-n lista sa ma bagati

Sa vina Mosul cel mult asteptat

Sa-mi dea cadoul la despachetat...

Bla, bla, bla... de-abia astept!

DanielG&Family
[23.11.15 08:25:12]

Buna ziua!

Faina initiativa, ne bagam si noi.

Fiind membru nou pe AFA, e pentru prima data cand am ocazia sa particip la aceasta "conspiratie".

Speram sa ninga astfel incat sania Mosului sa alunece cat mai bine la decolare si la aterizare iar spiritul Craciunului sa ne inveseleasca astfel incat sa uitam de griji si greutati.

Sa traiasca Mosul & Elfii luiiiiiiiiiiii!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
danita
[23.11.15 09:25:55]

Si eu vreau sa fiu Elful Mosului! .

Felicitari ptr initiativa!

diana2015
[23.11.15 09:43:43]

@roth - sincer m-as baga si eu dar cum cred ca se dau pe "relatii si cunostinte" nu cred ca am vreo sansa la a da sau a primi ceva. Sunt sceptica dar ma bag. Nu am inteles unde sa trimit datele personale?

Mika
[23.11.15 09:49:33]

@roth - Interesant si nou pentru mine. Si eu vreau sa fiu mos.

DanielG&Family
[23.11.15 09:50:14]

@diana2015 - PRIN MESAJ PRIVAT LA @roth initiatorul acestei actiuni. amfostacolo.ro/user-send- ... j.php?uid=13541

krisstinna
[23.11.15 09:55:10]

@diana2015 - Nici sa nu gandesti asa ceva! Totul e pe bune, @roth e o persoana cinstita, corecta, nu fi sceptica, suntem adulti, uneori copii, dar suntem seriosi. O sa fii foarte incantata, o sa te bucuri precum un copilas.

diana2015
[23.11.15 09:59:38]

@DanielG&Family - Ok multumesc de precizare. Gata m-am conformat

39 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
adri-nico, alinafulg, ancutele, andreea_c, ANILU, Aurici, BOGDAN DSN, C.Todi, claudiu 71, crismis, Dan&Ema, DanielG&Family, danita, diana2015, didona_stelea, elena vio, elviramvio, Ericip, Floria, gigimarga, irinad, ISADORA, iulian1980, iulian68, kmy, maria55, michaella, Mika, Mina12, Mitica49, monaca, papi1954, Paty, Radu Tudoran, Rodel, roth, stefan.b, vulpe mihaela, Zoazore
Alte articole din această RUBRICĂInițiative de suflet AmFostAcolo: