ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.11.2015
DIN: jud. Ilfov
ÎNSCRIS: 11.06.14

Vineri 13, AmFostAcolo, la TTR!

Se zice că trebuie să ai curaj să respiri fără teamă într-o zi de vineri 13, să pleci de acasă, să faci nu știu ce sau să nu faci. Alții zic să joci la loto intr-o astfel de zi că sigur se lasă cu caștig, pentru cine insă, nu se spune.

Eu mi-am făcut curaj să merg la târgul de turism, țintă AFA. Și am câștigat!

Am cunoscut cățiva dintre useri, dintre cei buni, dintre cei care s-au "lichit" de site și de comunitatea creată în jurul lui. Oameni pe care-i leagă pasiunea drumețiilor si a povestitului, oameni care iubesc timpul petrecut cu prieteni pe care nu-i desparte cine știe ce ambiție de avansare la serviciu ori orgolii de vecinătate. Oameni care practică ancestralul troc, căci ce este mai util decăt să primești informații și să plătești tot cu informații despre locuri văzute, cazări, drumuri. Și i-am văzut și pe unii dintre cei ce doar citesc cu plăcere AFA fără să fie înscriși.

L-am cunoscut pe Admin și atunci am știut că voi poposi ceva timp, sper lung, prin această comunitate.

Mulțumesc tuturor celor pe care i-am cunoscut astăzi că m-au ajutat să câstig intr-o zi de vineri 13!

Trimis de elviramvio in 14.11.15 00:02:22
Validat / Publicat: 14.11.15 04:55:01

VIZUALIZĂRI: 1479 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2040 PMA (din 40 voturi)

roth
[14.11.15 07:39:35]

Votat ca util/bun fiindca este nevoie sa se vada/stie ca suntem in zona, adica suntem pretutindeni, multi, frumosi si calzi la suflet.

Ne bucuram sa fim unii cu altii si mai ales ne bucuram sa-i incurajam si sai sustinem pe *new entry*.

Zi faina si azi celor ce vor veni acolo.

adrianbogdan
[14.11.15 09:13:55]

@roth:

Buna!

Am ajuns ieri (vineri 13), la targ imi pare rau ca nu ne-am intalnit.

Multumim pentru prajituri, Cristina a tinut neaparat sa ne atraga atentia ca sunt facute de tine. Mmmmm...

@elviramvio multumim pentru ca ai scris.

Cu bine!

ANILU
[14.11.15 15:40:28]

Mi-a facut placere sa va cunosc.

Vineri 13 noiembrie, zi plina pentru mine si cu noroc cu mult noroc.

Mi-am propus sa ajung la targ vineri si ca sa pot pleca de la serviciu, am mers dimineata si am donat sange (consider ca am facut o fapta buna) si dupa aceea directia a fost standul AFA la targ.

Ce m-am bucurat, am reintalnit colegi noi si am cunoscut altii noi.

Efectiv am ajuns acasa fericita. Nu-mi gaseam cuvintele sa-i povestesc sotului cele traite alaturi de prieteni AFA.

PS. Va rog sa deschideti ecoul colegei adrianbogdan unde ve-ti vedea si cateva foto reusite.

Toate cele bune va doresc.

[14.11.15 16:11:23]

@adrianbogdan -

Si eu multumesc, mi-a placut intalnirea - desi nu cunosteam pe nimeni - si voi incerca sa fiu aproape la o viitoare intalnire si sa cunosc si alti membri afa.

Sa ne vedem cu bine!

[14.11.15 16:18:58]

@ANILU -

Ma bucur ca v-am cunoscut. Si mie mi-a placut. Am vazut pozele.

Asa m-am pierdut acolo ca, desi am avut aparatul foto in mana, n-am facut decat doua poze si acelea miscate. Dar promit sa repar la o alta intalnire.

Numai bine sa aveti!

irinad
[14.11.15 19:38:45]

@elviramvio - Abia astăzi am putut ajunge şi eu pentru câteva ore la TTR, si desigur, la standul AFA. Îmi pare rău cu nu ne-am întâlnit, sper s-o facem cu o altă ocazie. Am avut plăcerea să-i revăd pe colegii de sait, inclusiv pe admin., prezenţi acolo în acelaşi timp cu mine şi să cunosc şi noi persoane. Din păcate nu s-au făcut poze, aşa că nu am ce să expun!

Toate cele bune!

krisstinna
[14.11.15 20:20:14]

Pentru cei care nu te cunosc, le spun eu: ești foarte sensibilă și emotivă, ești delicată!

Știam că vei veni, am fost încântată când te-am găsit acolo!

Mulțumesc!

[14.11.15 21:11:01]

@cristinaoranici -

Multumesc, nu merit chiar atatea daruri. A fost deosebita cu adevarat aceasta prima intalnire, am regretat ca nu am avut timp sa stau mai mult. Si esti cu adevarat una din persoanele care leaga cu suflet aceasta frumoasa comunitate.

O seara placuta!

[14.11.15 21:19:07]

@irinad -

Multumesc pentru ecou. Sper sa avem ocazia sa ne cunoastem. Pentru mine a fost un inceput placut sa cunosc cativa din cei buni si desigur pe Admin asa ca voi fi prezenta in viitor (daca destinul nu glumeste cu mine).

Numai bine!

papone
[14.11.15 21:58:25]

@elviramvio - Draga doamna, doar nu puteam sa lipsesc eu de aici? Ma bucur ca v-am cunosut si sper ca am schimbat proasta impresie lasata acum vreo saptamana. Eu va multumesc pentru ca ati venit. Toate cele bune si la buna revedere!

[14.11.15 22:15:05]

@papone -

Doamna s-a prezentat Elvira, deci tine minte.

Nu stiu despre ce vorbesti, o saptamana in urma, un timp foarte lung, am cand vreau memoria scurta. Mi-a facut placere intalnirea cu voi toti. Sa ne vedem cu bine si cu o mica trusa de "antibiotice naturale".

papone
[14.11.15 22:43:35]

@elviramvio -

Sa ne vedem cu bine si cu o mica trusa de "antibiotice naturale".

Chiat te rog, Elvira! Baia Mare a intarziat putin

iulian68
[15.11.15 02:19:32]

Subscriu la cele mentionate de colegul papone! Ma bucur ca v-am cunoscut si sper la o revedere organizata care sa aiba printre activitati un curs de medicina naturista sub forma lichida... Si se trateaza fiecare cat poate!

[15.11.15 07:32:58]

@iulian68 -

Totul cu masura... mica! Altfel nu-si face efectul. Doar ca numarul masurilor este variabil.

O zi frumoasa!

iulian68
[15.11.15 12:34:02]

@elviramvio: Am inteles doamna! Sunteti ori doctor, ori contabil! Cine mai umbla cu masura mica? ????

[15.11.15 13:47:06]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Din viața comunității AmFostAcolo, DE LA LUME ADUNATE" (deja existentă pe sait) - rubrică dintr-o secțiune OFFTOPIC sau DE INTERES TURISTIC RESTRÂNS!

Voturile acordate au fost transformate "automat", cu această ocazie, în voturi simbolice

adrianbogdan, ANILU, elviramvio, irinad, iulian68, roth
Alte articole din această RUBRICĂDin viața comunității AmFostAcolo: