ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.10.2015
DIN: Râmnicu Vâlcea
ÎNSCRIS: 28.06.12
SEP-2015

Hotel Elitte - Drobeta Turnu Severin

La intorcerea din concediu de la Budva (Muntenegru) am intrat in tara pe la ora 21 si mai avand de parcurs vreo 250 km pana la Ramnicu Valcea am hotarat sa ramanem la Hotelul Elite din Drobeta Turnu Severin.

Hotelul Elite are 3 stele si se afla pe soseaua de centura a orasului Drobeta Turnu Severin si are urmatoarea adresa strada Cicero nr. 197 iar coordonatele GPS sunt urmatoarele N 44.64.89.11 si E 22.63.82.38. Hotelul are o structura pe doua etaje si ofera cazare in 12 camere duble si un apartament, cu o capacitate de 30 persoane. Hotelul asigura parcare gratuita in curtea hotelului. Wi-fi este gratuit, parola se gaseste in camera.

Camera pe care am primit-o se afla la etajul 1 si a fost camera numarul 2. Usa s-a deschis cu o cartela care pe urma am pusa intr-un loc special si s-au aprins si lumina in camera. Camera este imensa iar mobilierul nou nout. Camera este imensa pentru un hotel cred ca are peste 20 metri patrati. Camera era dotata cu un pat matrimonial imens (incapeau lejer 4 persoane) care avea pe ambele parti cate o noptiera pe care era pusa o veoza, lenjeria era de un alb imaculat, un birou mare pe care era un televizor LCD cu diagonala de 102 cm, si mai ramanea spatiu, o masuta de toaleta cu o oglinda frumosa, camera era dotata si cu telefon, aer conditionat si un calorifer.

Baia era de o curatenie de nedescris si era dotata cu vas wc, chiuveta cu masca si deasupra ei o oglinda, o cabina de dus moderna cu mai multe moduri de a curge apa, uscator de par, calorifer. Prosoapele eru in numar de 6 – 2 de dus, 2 fata si doua pentru picioare erau albe si ne-au asteptat frumos pe patul din camera. In baie era pus un anunt referitor la modul cum se face schimbarea prosoapelor si anume, prosoapele care le doriti sa le schimbam lasati-le pe jos in baie si se vor schimba de fiecare data cand sunt pe jos, daca sunt in cuier inseamna ca nu doriti sa le schimbam. Ca si consumabile era sapun lichid, 2 sapunele si hartie igenica.

Restaurantul este mare, frumos aranjat cu un semineu in mijlocul sau, mesele erau toate aranjate pentru primirea clientilor, iar pe pereti erau doua televizoare puse in rama (pareau ca erau tablouri cu imagini miscatoare). Aici am luat cina, pot sa va zic ca chelneri sunt foarte atenti iar servirea a fost ireprosabila. Dimineta am servit cafeaua si e pentru prima data cand pe tavita pe langa lapte, zaharsi un biscuit am mai primit un paharel cu apa – pentru cei care considerau ca cafeau e prea tare si trebuia diluata.

Pot sa recomand acest hotel (care pe exterior nu pare asa curat) tuturor care sunt in tranzit prin Drobeta sau celor care doresc sa petreaca un sejur in Drobeta.

Trimis de zlatna in 19.10.15 09:56:23
Validat / Publicat: 19.10.15 10:48:26

VIZUALIZĂRI: 2767 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P17 barul din restaurant
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 23.00 EUR pe cameră

webmaster [19.10.15 10:49:32] »

Mutat în rubrica "Motel Restaurant Elite, DROBETA TR SEVERIN" (nou-creată pe sait).

webmasterX [19.10.15 10:51:54] »

zlatna [19.10.15 11:56:51] »

@webmasterX - eu pe gps am introdus coordodatele pe care le-am scris in review. Am verificat si coordonatele scrise de tine si sunt corecte si ale tale.

Dan&Ema [19.10.15 14:40:29] »

Ai fost mai norocos decat mine care am poposit cu cateva zile in urma la Drobeta pentru o noapte, dar am dardait de-a binelea vezi impresii

zlatna [19.10.15 15:27:37] »

@Dan&Ema - Cu doua trei saptamani inainte de a pleca spre Budva am cautat cazare undeva in zona Drobeta. Doream sa ne cazam aici si apoi la prima ora sa plecam spre Budva. Dar dupa ce am ami studiat putin problema am luat hotararea zic eu inteleapta sa facem popasul de o noapte undeva la granita Sarbo-Muntenegreana iar la Drobeta sa ne cazam la intoarcere. Asa ca am cautat hoteluri in zona si din descrierea si pozele de pe booking l-am ales pe acesta. Imi pare rau ca nu ati avut noroc ca si noi.

Dan&Ema, zlatna
    Alte impresii din această RUBRICĂMotel Restaurant Elite: