ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.10.2015
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 27.04.15
OCT-2015

Am fost la 7 Cai in weekend

Auzisem numai lucruri interesante despre 7 cai asa ca am facut o rezervare si am pornit intr-o zi insorita de octombrie

Dupa mai multe incercari de a ajunge si cateva telefoane la domnul Dan din care nu intelegeam nimic toate incercarile de a-l ruga sa vorbeasca mai clar si mai rar au fost de prisos, ma enervasem la un moment dat dar am zis sa nu-mi stric ziua.

Ajunsi acolo de cum am coborat din masina mirosul de balegar de grajd si alte asemenea erau greu de ignorat si desi era octombrie mustele te mancau!!! Am fost preluati de o doamna inteleg ca domnul Dan era plecat. Ok am zis hai sa vedem camerele.

De cum am intrat in camera am luat o panza de paianjen pe ochi si nu numai, mobilierul era vechi iar curatenia era toata intr-o stare deplorabila dar pana la urma nici nu mai conta pentru ca in camere era un frig de-ti ieseau aburi din gura!

Doamna respectiva incerca sa ne linisteasca spunand ca pe seara v-a da drumu la caldura iar eu incercam sa-i explic ca nu ar mai conta oricum la cat de frig este nu se mai poate incalzi in cateva ore exprimandune si nemultumirea pentru cum arata camerele.

In aceste conditii doamna respectiva ne-a condus sa vedem alte camere intr-o vila alaturata unde intradevar aratau mult mai bine. Eram incantati cand am fost informati ca in vila respectiva caldura nu functioneaza deloc iar in livingul de la parter petrecerile tin pana dimineata, din nou am fost dezamagiti!

Apoi am cerut informatii despre celelalte activitati ce figurau pe site-ul lor inclusiv cele pentru copii intrucat erau si copii in grupul nostru .

Zero nu aveau nici o gaina nici vorba de adunat oua nu tineau pictura pe sticla nu puteam merge sa culegem ceva absolut nimic!

Bun! Am intrebat atunci de excuria cu caii ce urma a doua zi si ce sa vezi? Stana unde urma sa mergem cu caii si sa servim masa coborase de pe munte ca doar era octombrie dar pretul ramanea 150 ron desi am fi mers numai pana unde a fost o data stana si ne-am fi intors!!!

A tipa din grup a intrebat daca ne poate da factura pe cheltuiala care o vom face acolo, moment in care respectiva doamna a devenit foarte recalcitranta si ne-a informat foarte politicoasa ca daca nu ne convine putem sa ne cararam in alta parte iar noi i-am urmat sfatul imediat...

Aceasta a fost aventura noastra la 7 cai din acest weekend!

Si apropo pensiunea nu are restaurant!

Trimis de adriangtd in 07.10.15 18:52:00
Validat / Publicat: 07.10.15 19:39:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CÂMPULUNG-MUSCEL.

VIZUALIZĂRI: 4454 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adriangtd); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

[07.10.15 19:38:57]

@adriangtd - Articolul va fi publicat FĂRĂ NOTE, cf. Regulamentului - nu aţi fost cazați efectiv la această unitate.

Mutat în rubrica "Pensiunea 7 Cai [Nămăești,Valea Mare Pravăț], CÂMPULUNG-MUSCEL" (nou-creată pe sait)

[07.10.15 19:40:39]

@adriangtd - te rog să eviţi pe viitor folosirea exclusivă a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), această practică este nerecomandată (îngreunează citirea) şi în general considerată lipsită de politeţe pe internet.

În limbaj internaut, a scrie cu LITERE MARI înseamnă că strigi la noi! Vezi, de exemplu, aici

Textul în cauză a fost ajustat de noi, mai sus.

adriangtdAUTOR REVIEW
[07.10.15 21:50:37]

@webmaster - Imi cer scuze nu am stiut voi tine cont pe viitor!

Roxanna 74
[04.07.16 10:37:13]

@adriangtd - In primul rand se ajunge foarte usor. Si o femeie ca mine a nimerit din prima!!! In al doilea rand e normal sa mioroasa a balegar, doar e un manej cu multi cai. Ieri cand am fost plouase si inca odata, e normal sa fie noroi pentru ca nu poti betona manejul (Pt cine nu stie caii nu merg pe beton). E un loc rustic fara fite si cu oameni simplii care nu-si etaleaza prostul gust si care nu cauta nod in papura! Pentru cei cu pretentii le recomand sa ramana la manejurile din Snagov. Unde e muuult mai scump!!! Salutare dragii mei carcotasi

[04.07.16 11:03:21]

@Roxanna 74 - Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Zoazore
[04.07.16 14:01:59]

@Roxanna 74 - Acolo e pensiune? Te-ai cazat? Cum e cazarea? Cum se ajunge acolo?

Câteva poze ai?

Roxanna 74
[04.07.16 14:02:18]

Nu m-am cazat. Acum sunt tabere pentru copii. Doar mergem la ture de o zi calare pe munte (20 km). De ajuns se ajunge simplu. Daca vi Bucuresti-Pitesti-Campulung; dupa Campulung urmeaza intrarea in satul Valea Mare Pravat si se face stanga (inainte de giratoriul cu fabrica de ciment) spre Manastirea Namaiesti sau casa memoriala Toparceanu (exista indicator mare). Apoi din drumul principal circa 500 m se face dreapta spre 7 Cai. Unde iar este indicator.

morocanoasa*
[01.09.16 19:57:56]

@adriangtd: Mi se pare aberant sa te astepti ca intr-un loc in care sunt o multime de cai sa te surprinda mirosul de balegar. Si prezenta mustelor... Conditiile de cazare sunt intr-adevar modeste, casa nu straluceste de curatenie... sunt de acord ca la capitolul confort nu stau de loc bine. Ar trebui sa se limiteze la traseele calare, este probabil unul din cele mai frumoase trasee de acest gen din tara. Cu cazarea se poate aranja altfel, la o alta pensiune, pentru cei mai pretentiosi. Am vazut ca pe aceeasi strada exista o pensiune curatica - Namaiesti. Oricum, nu e un loc pentru fitosi. Probabil ca nici patronul nu isi doreste astfel de clienti.

adriangtd, morocanoasa*, Roxanna 74