ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.09.2015
DIN: Germania [alte locuri]
ÎNSCRIS: 12.10.14
SEP-2015

3 zile in Bruxelles

Cand te hotarasti sa vizitezi Bruxelles trebuie sa te gandesti ca vei gasi un oras de o forfota continua, oameni grabiti, parcari pline de nu reusesti sa iti gasesti un loc si pentru masina pe care o detii fie ea si parcare cu plata :-)),

dar lasand la o parte totul tin sa mentionez ca m-a lasat placut surprinsa acest oras, chiar daca la orice pas vezi fel si fel de natii fiecare isi vede de treaba lui chiar si ai ,,nostrii" isi fac treaba lor cersind prin diverse locuri. :))

Singurul ghinion al nostru pe durata celor 3 zile cat am stat in Bruxelles a fost -ploaia - si multe planuri facute de acasa au cam esuat, dar per total echipati cu umbrele am reusit cat de cat sa facem fata ploii ce parea ca nu ar da semne sa se opreasca curand :)

Noua ni s-a parut un oras destul de piperat, o sa intalniti pe stradutele din centru si nu numai diversi producatori celebri a renumitelor branduri de ciocolata cum ar fi: de Neuhaus, Leonidas, Galler... care cu siguranta va v-a impresiona prin calitate, cantitate dar si pret :)) — ex noi am dat pe 120gr ciocolata neagra cu alune handmade la vrac 7,95€

Vestiti cartofi prajiti pe care toata lumea ii lauda nu mi s-au parut atat de woauu, gofre la fel, foarte dulci, iar de berea lor pe care o gasiti prin magazinele speciale din centru o puteti achizitiona in hipermarketuri la un pret de 2x mai mic...

Urmeaza pozele :)

Trimis de lucris in 27.09.15 00:57:38
Validat / Publicat: 27.09.15 09:25:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BENELUX.

VIZUALIZĂRI: 2990 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lucris); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Mihai18
[30.12.15 09:21:07]

O sugestie pt. dv. dacă veți mai merge cu mașina, ca de altfel și pentru alți viitori vizitatori. Edilii orașului, pentru a reduce aglomerația de mașini, la câteva intrări principale în Brussels, sunt mari parcări unde îți poți lăsa mașina și ca o compensație, cu tichetul de la intrarea în parcare, poți folosi gratuit transportul public până în oraș. Eu nu am procedat așa deoarece aveam multe bagaje și am ales un hotel în oraș, lângă Bursa din Brussels pe bul. Adolf Max nr. 7 (am scris un review despre hotel) A fost foarte aglomerat drumul. Având permanent camera video deschisă, am constatat că de la intrarea în oraș (veneam din Germania, cu ieșire prin Achen) până la hotel au trecut 37 minute.

lucrisAUTOR REVIEW
[07.01.16 22:21:26]

@Mihai18: multumesc pt sfat, bun de retinut, dar noi am reusit sa vedem ce era de vazut si nu vom mai ajunge din nou in brussel, avem planuri pt alte destinatii! O seara frumoasa!

lucris, Mihai18
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Bruxelles şi împrejurimile: