ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.09.2015
DIN: Sibiu
ÎNSCRIS: 22.03.11
AUG-2015
2 AD. + 2 COPII -- v: 3-6

Cazare buna intr-o statiune superba

Am stat la Golden Beach Inn 5 nopti si ne-a placut. F curat, aranjat cu gust, cu o priveliste superba, gazdele foarte amabile. Tot ce am citit in review-urile de pe AFA s-a adeverit. Inclusiv experienta neplacuta a doamnei fara geamuri. Sunt 2-3 camere la parter in situatia respectiva.

Mult discutata panta pana la plaja... e abrupta :)). Adica 45 de grade inclinatie la 40 de grade temperatura... E o combinatie usor neplacuta. Nu pot sa spun ca ne-a deranjat, suntem adeptii miscarii :). Nu as fi vrut sa imping un carucior pe panta aia. La coborare aveam grija sa nu alerge copiii ca nu cred ca s-ar mai fi putut opri. Daaaar, asta e pretul panoramei ideale din balcon, nu? De mentionat ca toate drumurile sunt asa, putine cazari sunt pe malul marii, deci alegerea "cu panta-fara panta" e simpla. Daca nu e pe plaja e in panta :)

Noua ne-au "rezervat" un loc de parcare sub maslini, la umbra. Curatenia se face asa cum au mentionat si alti turisti...

Ce m-a deranjat: lipsa perdelutei la dus. Urasc sa spal baia de apa dupa fiecare dus. Nici carlig pt prosopul de maini nu era, se agata tot dupa usa, sus, ceea ce era incomod pt copii. Si a mai fost un lucru pe care nu l-am citit nicaieri si ne-a surprins tare: dormitorul nu are usa. Adica se urca scarile si dai direct in pat. Mi s-ar fi parut important sa stiu asta inainte sa plec, din motiv de pastrare a intimitatii fata de cei care dorm jos.

Aerul conditionat este plasat cumva deasupra scarilor, cu intentia de a ajunge si jos. Nu as putea spune ca a fost f eficient jos, din pacate diferenta de temperatura era mare, nu batea in unghiul potrivit pt a raci suficient si jos.

In rest, am avut tot ce ne-a trebuit. Cam atat despre cazare...

De mancat, am incercat mai multe taverne. Am mancat la restaurant o data pe zi. De departe ne-a placut cel mai mult terasa Fedra, pe malul marii, la 5 minute de Golden Beach Inn. 5 minute la coborare :))

Plaja, dupa noi, a fost mai frumoasa decat toate cele vizitate. voi scrie mai pe larg la sectiunea potrivita. Pentru copii si familie e absolut perfecta.

Trimis de dranal in 18.09.15 16:33:40
Validat / Publicat: 18.09.15 17:48:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: am fost in circuit, pe continent, pana in athena. pe insula-skiathos

VIZUALIZĂRI: 3055 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dranal); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 vedere de pe terasa camerei golden beach inn

calatorul
    [19.09.15 23:50:48]

Ma bucur ca v-a placut cazarea la Golden beach inn unde am stat si despre care am scris si ca impresiile noastre v-au fost de folos. Aveti dreptate si in privinta minusurilor dar parca panta aia nu avea chiar 45 de grade, ca nu o mai urca nimeni decat cu pasul.

Frumoase si pozele panoramice, felicitari pentru vacanta reusita.

yuliansch
    [01.12.16 16:38:17]

imi puteti spune daca plaja era aglomerata, daca se gaseau sezlonguri si la ce pret. multumesc.

calatorul
    [01.12.16 16:45:40]

@yuliansch: In plin sezon plaja este destul de aglomerata, noi am stat in septembrie si erau sezlonguri pe alese, la pretul de 2 euro bucata. Iar patronul terasei la care mancam la pranz, pe faleza, ne/a invitat sa le folosim gratis pe ale lui. AVeti mai multe detalii pe AFA chiar aici vezi impresii

dranalAUTOR REVIEW
    [02.12.16 16:15:57]

@yuliansch: eu nu imi amintesc pretul, vad ca mai stie calatorul. Multunesc. Noi am fost in august, plaja era destul de aglomerata dar sezlonguri erau destule. Noi mergeam de obicei seara, dupa 5-6. Era perfect

calatorul, dranal, yuliansch
    Alte impresii din această RUBRICĂGolden Beach Inn: