ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.09.2015
DIN: galati
ÎNSCRIS: 06.07.11
STATUS: SILVER
SEP-2015
PREȚ SEJUR 400 [lei, probabil] ?
REGIM MASĂ fara masa
2 AD. + 1 COPII -- v: 4

Vila Mădălina(încă) NECLASIFICATĂ

Frumos si linistit

Fiindca in fiecare an, la sfarsit de concediu, ne "faceam" loc si pentru o salina, pentru cea mica si nu numai, anul acesta ne-am hotarat sa alegem Slaic Moldova, pentru salina din Tg Ocna - am vrut cazare in Slanic pt a scapa de zgomotul de oras, fie el si mai putin intens cum e in oraselul de munte.

Am cautat cazare dupa recenzii bune, sa aiba un pic de curte, sa fie cat mai in natura si sa fie cat mai linistita. Am fugit de baia in comun - cu copil mic nu se merita. Si am gasit vila Madalina - desi impresiile f putine, ne-a convins poza de ansamblu, am facut rezervarea si... am pornit cu gandul ca daca e macar 50% din ceea ce e in prezentare, tot e bine.

Contrar temerilor, locatia arata foarte bine, curtea e ingrijita si amenajata cu gust (nu gasesti chiciuri gen pitici si flamingo), sufficient de mare pt a se juca un copil, se pot parca 5-6 masini lejer, parau in spatele foisorului, la ~200m de strada principal, deci liniste. Are foisor incapator cu 2 mese, chiuveta si "unelte" pt gratar, mai este un gratar afara (pt cunoscatori -are si un disc), mai este o masa acoperita la terasa de la masa de ping pong.

Vila, ca si curtea dealtfel, e frumos amenajat la interior, camerele sunt placate, baile ingrijit lucrate si destul de mari (1,60/1.60, am nimerit si mai rau, cand iesema din dus si calcam in wc) - nu au cele mai ieftine cabine de dus, si nu curg in afara, cum am a mai patit. Apa calda vine repede (~30 sec), sunt 2 frigidere, unul in bucatarie si unul la etaj, are si wi-fi, desi eu unul fiind satul de zgomot si telefoane, nu prea l-am folosit. Livingul e spatios, insa depinde si de cine e cazat: mai erau 3 camera ocupate (din 5), insa simtul proprietatii era f dezvoltat, bucataria era plina, livingul, foisorul si orice masa disponibila avea ce putin un pahar sau vesela lasate... la dospit, in fine... dupa ce au plecat a fost bine...

Gazda "exista' doar daca o soliciti, altfel e f discreta si nu te simti monitorizat. Posibil ca de la anul sa isi mareasca capacitatea - mai are un corp la rosu in curte.

Se ajunge foarte usor la ea, noi am venit dupa GPS, insa dupa ce intri in Slanic, se face stanga pe un mic podet asfaltat, este exact acelasi podet pt accesul la Cristal (are o tabla maro cu indicatii pt aceasta locatie Cristal).

Noua ne-a placut tare mult si cred ca vom reveni cu placere, chiar si iarna, pt ca e sufficient de aproape de partia Nemira.

Trimis de ioanv in 16.09.15 10:09:40
Validat / Publicat: 16.09.15 10:59:18
Adn. FAVORITÎncarcă VIDEO

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ioanv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

ECOURI la acest review

webmasterX [16.09.15 10:58:33] »

Mutat în rubrica "Vila Mădălina, SLĂNIC MOLDOVA" (nou-creată pe sait)

ioanv [21.09.15 15:41:04] »

N 46.2186356 E 26.4546705 sunt bune coordonatele

ioanv [21.09.15 20:31:24] »

@ioanv - Ca si minus: peretii mergeau antifonati mai bine...

ioanv