ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.01.2010
ÎNSCRIS: 19.10.08
APR-2009
2 AD. + 1 COPII

Super cazare

Pentru mine Moneasa este un loc grozav de odihna si liniste, asa ca de cate ori se poate la sfarsit de saptamana ne luam nepotica si pornim la drum.

Am incercat pe parcursul anilor mai multe pensiuni si ne-am oprit la vila club castel. Am locuit aici intr-un apartament cu 2 camere imense, frumos mobilate, cu televizor si jacuzzi, cu ferestele orientate spre o curte interioara linistita si plina de gazon, . flori si pomi.

Restaurantul la fel de curat, iar la mancare nimic de reprosat. Fiind Pastele catolic am avut o mica surpriza, patronii fiind catolici au dorit ca toata lumea sa sarbatoreasca cu ei asa ca la pranz ne-au intampinat cu oua, sunca, un cadou pt nepotica si drop de miel am fost ca si o mare familie desi nu ne cunosteam.

Daca ajungeti pe acolo puteti admira colectiile propietarului.

Trimis de mariana in 27.01.10 17:55:12
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MONEASA. A mai fost în/la: Banat, Moldova, Maramures, Bucovina, litoral...

VIZUALIZĂRI: 3308 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mariana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 vila club castel ,in interiorul unui apartament in care am locuit

Cristian_h*
[02.02.10 20:42:46]

mariana, daca vrei imformatii Gr cu cea mai mare placere, pot sa-ti trimit adresa mail si mess, dupa ce-ti activezi facilitatea de a primii mesaje.

[19.02.11 16:24:10]

Trebuie să-ţi spun că am pierdut review-ul tău, cu toate că m-ai ameninţat că o să-l urci pe sait, într-un ecou la Hotel Moneasa (parcă). Mă bucur că am ajuns să-l citesc, clubul arată excepţional, dar preţul de 400 lei RON/apartament/noapte, este unul prohibitiv de-a dreptul.

Pe sait, nu scrie nimic de copii şi văd că voi aţi fost cu nepoţica. Cunoşti cumva care-i regimul de plată pentru cei mici?

Îţi mulţumesc pentru review.

Acum ştiu că există o alternaţivă foarte bună la Cerbul Albastru, chiar dacă mult mai scumpă. De luat în seamă!

marianaAUTOR REVIEW
[19.02.11 19:17:25]

Pe site-ul hotelului cred ca pretul (acum) este 350 ron, eu sincer nu mai tin minte cat am platit atunci (pretul in euro cred ca nu l-am modificat eu). Nu am platit nimic pentru copil, pretul a fost pe apartament.

A meritat toti banii, este deosebit de curat si elegant. Au restaurant cu specialitati romanesti si italiene.

Distractia mare a fost vana cu jacuzzi din living, unde copilul a stat toata seara si probabil ca ar fi si dormit acolo, daca o lasam!

Atentie la un aspect, in living canapelele nu se desfac (nu se fac pat) iar daca copilul este mai mic risca sa ajunga pe covor.

Este un hotel in care as reveni oricand cu drag sper sa nu se fi schimbat nimic.

Un hotel la fel de dragut este si Cerbul albastru dar acolo nu ai restaurant. (si cealalta problema este viciul meu, nu au loc pentru fumatori).

Daca stii vreo pensiune decenta acolo care ofera pensiune completa sau demipensiune te rog atentioneaza-ma si pe mine, as dori sa -mi trimit mama in primavara acolo.

[19.02.11 19:38:56]

La Cerbul Albastru, vara este o plăcere să fumezi în foişorul din curte, cu atât mai mult cu cât cafeaua este la liber În sala de mic dejun există un aparat de cafea (cu râşniţă încorpotrată) şi-ţi poţi lua cafea cand vrei. Pentru mine problema cu fumatul nu a fost o problemă, iar cea cu masa, cu atât mai puţin. Aşa, ne-am putut mişca mai bine. Dar, pentru mama ta, dacă este fără auto, într-adevăr că-i trebuie ceva cu restaurant.

Aici, lucrurile sunt destul de complicate. N-aş putea face o astfel de recomandare, cu mâna pe inimă, unei prietene. Dar, încerc să mai trec pe acolo în primăvară şi o să mai văd la faţa locului.

Ultracentral şi cu restaurant bun este Tanamera (saitul este aici), dar nu am stat acolo. Este chiar peste drum/pod de lac, aşa că-i aproape de parc/strand/sălile de tratament. Vezi pe sait că au şi ceva oferte.

marianaAUTOR REVIEW
[19.02.11 19:48:33]

Multumesc, asa la prima vedere pare in regula si pretul este mai mult decat bun, in vremurile astea. Am promis ca o sa incep sa caut. Noi nu am stat niciodata mai mult de 2-3 zile (pentru mine este suficient), este o variata buna din Timisoara.

[19.02.11 19:52:40]

Am vazut review-ul tău, în pregătirea unui review (început de mult, dar neterminat), care tocmai aşa se intitulează 2 zile la Moneasa. Sunt perfect de acord cu tine că 2 nopţi/3 zile sunt mai mult decât suficiente la Moneasa. Pentru încărcarea bateriilor. Poate o să termin acel review, într-o zi...

Cristian_h*, domidoc, mariana
Alte impresii din această RUBRICĂVila Club Castel: