ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.08.2015
2 AD. + 1 COPII -- v: 7 ani

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Foarte nemulțumit

Si DA... si NU...

Si da... si nu... cam asta a fost propozitia de baza pentru acest hotel. Voi detalia pentru fiecare in parte!

DA, pentru ca:

-un hotel dragut, plin de verdeata, ingrijit

- echipa de animatie foarte activa, spectacole dragute (chiar daca sunt la fel ca la restul hotelurilor)

- topoganul de pe ponton interesant

- mancarea foarte bine gatita si foarte diversificata (doar daca doresti servire de a-la- carte poti avea mai multe pretentii). Se merge exact pe pricipiul de all inclusive general: cu siguranta ca se incearca refolosirea in alte feluri a alimentelor neconsumate, dar niciodata nu am gustat ceva care sa imi lase senzatia de vechi. Multe gratare, iar dulciurile senzationale.

-bauturile lor locale, suc la dozator plus doze de ceai si suc imbuteliat in frigidere, ayran si apa imbuteliata peste tot

NU pentru ca:

- a fost primul hotel din Turcia la care personalul de la receptie nu stia sa faca turism, erau extrem de nepoliticosi, total dezinteresati, astfel ca prima impresie pe care ti-o lasa hotelul nu este deloc ok.

-camera pe care am avut-o noi, 2213, a fost extrem de mica, cu un miros puternic de umezeala, igrasie. Chestia cu care trebuia sa te invelesti era ingrozitoare, mica si aspra, parca erau paturicile de pe vremea lui Ceausescu.

- baia era invechita si murdara.

- curatenia a fost principalul aspect care m-a nemultumit: in camera s-a facut curat o data la 2 zile, si atunci extrem de putin, a fost cand am ramas fara prosoape in urma curateniei, sau fara hartie igienica, sau fara apa, iar daca le-am cerut la receptie a fost in zadar, doar a 2-a zi cand au venit din nou au pus. Nici cand am preluat camera nu am fost deloc multumita de curatenie.

Concluzia mea pentru acest hotel este ca are un potential mai mare dar nu este exploatat la maxim. Noi ne-am simtit bine, raportul calitate-pret a fost ok pentru noi, dar nu as mai repeta experienta, cu siguranta este loc de mai bine.

Vacanta placuta pentru cei care vor merge aici!!!

Trimis de PAA in 31.08.15 11:47:34
Validat / Publicat: 31.08.15 12:58:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: kusadasi, antalya

VIZUALIZĂRI: 2556 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (PAA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

luciamaria
    [23.02.18 10:31:10]

@PAA: Buna ziua, am inteles ca acum trei ani ati fost in Turcia la hotelul Saphir. Am citit articolul dvs si am inteles ca ati apreciat acest hotel. Ati putea sa-mi spuneti daca exista posibilitate de a ajunge in Alanya? Din cate am vazut este la 15km departare. De asemenea, daca poti sa faci ceva in zona inafara resortului in conditiile in care nu avem masina? Daca exista posibilitate de excursii optionale? Cum este mancarea, bautura, cazarea daca stiti in vila Elite?

PAAAUTOR REVIEW
    [23.02.18 11:25:06]

@luciamaria: Buna ziua.

Noi am mers in Alanya cu un taxi, pe care l-au chemat cei de la receptie, iar apoi soferul ne-a dat nr lui de telefon si l-am sunat cand am vrut sa ne intoarcem. Nu a fost deloc scump, dar pretul fix nu mi-l amintesc.

Am vizitat cateva ore Alanya, care noua ne-a placut, am fost intr-o croaziera de vreo 2 ore in jurul Alanyei, care ar fi avut si pauza de baie inclusa, dar nu au mai facut-o pt ca era deja tarziu (vreo 8 seara).

Aceasta croaziera am luat-o direct din port, stiu ca am fost f uimiti de pretul mic 5 euro/pers, si a meritat pe deplin.

In afara resortului esti foarte limitat, dar cu siguranta agentia cu care veti merge va va pune la dispozitie tot felul de excursii optionale, noi inafara de Alanya nu am mers nicaieri, am avut si copii mici cu noi si eram limitati.

Noi am avut camera in cladirea principala, iar prietenii nostri in ceva vile langa, dar nu stiu daca sunt exact cele la care va referiti dvs. In aceasta vila, camera era muuuult mai ok decat a noastra, mai noua, mai mare, cu facilitati de ceai si cafea in camera, si mai cocheta, cu multa verdeata la intrare.

La mancare si bautura exact principiul de all inclusive pt Turcia, nimic spectaculos, dar ok.

Sper ca v-am fost de folos. Vacanta placuta!

luciamaria
    [23.02.18 11:35:34]