ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.08.2015
DIN: Oradea
ÎNSCRIS: 10.08.15
JUL-2014

Vila Atira, conditii mai mult decat ok pentru o vila de 3*

Vila Atira este situata in Olympic Beach la aproximativ 500 m fata de plaja.

Am fost cazati la aceasta vila in luna iulie 2014,3 adulti. Check in-ul s-a facut destul de repede si ni s-a dat o camera tripla la etajul 2 al vilei. Vila Atira are 3 etaje si lift.

Camera noastra era situata pe umbra, racoroasa, dotata cu chicineta, plita electrica, chiuveta, frigider, vase pt gatit, tacamuri, farfurii si pahare, un dulap pt haine, noptiere langa paturi si o masuta cu oglinda, baie cu dus, balconul destul de mare cu vedere spre curte si cu vedere spre camp si munti, deoarece vila este situata cam la periferia statiunii. Aveam si aer conditionat in camera, dar nu a fost nevoie sa il folosim deoarece fiind situata pe umbra, nu batea soarele decat seara, deci camera nu se supraincalzea deloc pe timp de zi. Aerul conditionat se foloseste contra cost si este 5 euro/zi. Camera era dotata si cu un televizor micut dar care prindea doar posturi grecesti, oricum nu am prea stat in camera si mai ales sa ne uitam la tv, era mult prea frumos afara. Balconul avea masuta cu scaune unde ne luam micul dejun in fiecare dimineata, si un uscator pt haine. Baia nu era dotata cu sapun, prosoape si hartie igienica. Majoritatea camerelor in regim self-catering nu sunt dotate cu astfel de lucruri, asa ca de regula trebuie sa ti le asiguri tu. Lenjeria de pat se schimba in ziua cazarii si nu se mai schimba pe toata durata sejurului, dar banuiesc ca la nevoie, daca soliciti, primesti. La noi nu a fost cazul. Proprietara este o doamna in varsta, amabila dar care din pacate nu stie engleza.

Curatenia in camera ti-o faci tu, pt asta ai la dispozitie o matura si un faras si o galeata cu mop. Cu baia am avut un pic de furca, pt ca in timpul dusului se cam aduna multa apa pe jos din cauza ca scurgerea nu functiona cum trebuie, in rest am cam avut apa calda la discretie si nu ni s-a intamplat sa ramanem fara apa calda in timpul dusului. La cazare, baia a fost curata, de altfel, a si fost primul lucru pe care l-am verificat cand am intrat in camera :))

Vila are o curte destul de maricica cu terasa dotata cu masute, scaune si umbrelute, un loc de joaca pt copii de 250 m si loc pt gratar. In fata vilei aveti si cateva locuri de parcare, insa nu multe. Terasa vilei este un loc placut pt siesta de pranz sau pt relaxarea de seara, deoarece vila este situata cam la periferie departe de agitatia din centrul resortului.

Eu recomand Vila Atira, datorita conditiilor ok pt o vila de 3*, dar nu cuplurilor cu copii sau persoanelor mai in varsta, din cauza distantei de mers pe jos pana la plaja. In schimb, pt cei tineri este o delectare drumul pana la plaja :P

Vacanta frumoasa! :)

Trimis de CarmenTina in 15.08.15 18:19:16
Validat / Publicat: 15.08.15 20:03:50

VIZUALIZĂRI: 1454 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (CarmenTina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P03 O parte din terasa vilei

[15.08.15 20:03:39]

@CarmenTina - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Mutat în rubrica "Atira Hotel, OLYMPIC BEACH" (nou-creată pe sait)

CarmenTinaAUTOR REVIEW
[15.08.15 20:12:25]