ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.08.2015
ÎNSCRIS: 04.06.14
JUN-2015
single

Raiul pe pământ

Aflandu-ma in tranzit prin Slovenia, am hotarat sa ma abat de la drum pentru cateva ore pentru a petrece cateva ore intr-un asa-zis "fkk".

Astfel de la Venetia spre Ljubjlana, langa punctul de trecere a frontierei Nova Gorica, este localitatea Ajsevica. Langa Ajsevica este unul dintre cele mai bine cotate cluburi de acest gen din Europa - Marina Club.

Nu o sa intru in mari detalii pentru a vedea acesta impresie postata. Pe scurt este raiul pe pamant.

Un complex de 8200 mp, cu sauna piscina in aer liber, disco-bar, masaj, restaurant si cinematograf. Se plateste 85 euro intrarea in care sunt incluse urmatoarele : acces peste tot (piscina sauna etc), mancare si bauturi non alcoolice cat poti sa duci. Au linie calda cu mancaruri exceptionale, ca intr-un un all inclusive.

Piscina si restul de un lux iesit din comun. La intrare primesti un halat, un prosop si o bratara magnetica pentru vestiar. Telefoanele si camerele foto nu sunt permise, se lasa in vestiar.

In tot acest complex sunt in jur de 50 de fete, majoritatea foarte frumoase, care se plimba, joaca volei la piscina dezbracate complet sau imbracate sumar. Alegi sau astepti sa fii ales. Eu am stat o ora la piscina ca sa-mi clatesc ochii, pana am ales.

Majoritatea sunt românce, si am fost sfatuit sa nu spun ca sunt român, altfel voi fi evitat. Asa ca am ales sa fiu englez, ptr ca engleza o stiam cel mai bine. Locul e plin de italieni de toate varstele care trec granita pentru distractie. Dezinhibitie totala, fiecare isi vede de treaba lui.

[...] Locatia are si un hotel cochet si destul de ieftin, avand in vedere ca geamurile camerelor sunt spre piscina "edenului".

Pentru a savura din plin experienta, recomand celor care vor sa viziteze acest club sa aiba la ei un minim de 500 de euro. Adica, e pacat sa vrei sa mai stai si sa vezi ca nu mai ai bani, si sa te rezumi la suc si mancare :))). Singura poza pe care am facut-o a fost din parcare, ptr ca apoi a trebuit sa abandonez telefonul in vestiar.

p. s. In sambata in care am fost eu s-a organizat bikini party la piscina, si au fost aduse si gratare mari unde s-a facut barbecue, bineinteles inclus in cost.

Trimis de Zorbaz in 08.08.15 02:21:58
Validat / Publicat: 08.08.15 10:29:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SLOVENIA.

VIZUALIZĂRI: 4962 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Zorbaz); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Eugenia55* †
[08.08.15 12:34:30]

Sa-nteleg ca acest concept "FKK" este varianta moderna, foarte costisitoare, a nostalgicului nudism romanesc de pe bucata de plaja vecina cu epava Costinesti?

Doar pareri pertinente, rog!

Costi
[08.08.15 16:07:57]

@Eugenia55 -

Și mai mult decât atât!

piti
[08.08.15 18:12:04]

Util intradevar ) Am bagat la cap.

krisstinna
[08.08.15 22:15:22]

Foarte util acest articol! Pentru băiatul meu, nu pentru soț!

Trebuia să scrii și tu că e raiul... pentru bărbați.

Oare de ce se așteaptă în piscină?

AI perfect pentru voi, băieții!

Am și eu o curiozitate: cine a pregătit carnea la grătar? Sper că nu cineva care era imbrăcat!

DaRKruCS
[08.08.15 22:43:09]

@krisstinna: Mai mult ca sigur, carnea era deja pregătită. Tu doar îți alegeai bucățica dorită ????

krisstinna
[08.08.15 22:46:24]

@DaRKruCS - Ți-am trimis un PM

ZorbazAUTOR REVIEW
[09.08.15 02:38:56]

@krisstinna -

Erau angajatii, imbracati si foarte frustrati

Am avut si DJ la piscina.

ZorbazAUTOR REVIEW
[09.08.15 02:41:23]

@Eugenia55 - Nu chiar. Conceptul de fkk da. Ce e aici... nu. Aici e pe bani.

Eugenia55*, piti, Zorbaz
Alte impresii din această RUBRICĂVacanța în Slovenia: