ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.08.2015

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

Hotel murdar

Buna seara,

Va scriu acest review in ideea ca cei care vor dorii sa mearga la Hotel Elitsa in Albena sa stie pt. ce anume platesc. Eu am plecat cu ganduri bune, mai ales in urma a ceea ce am citit aici, numai ca odata ajuns acolo s-a deslantuit iadul.

Am fost cazat intr-un apartament la ultimul etaj 10, in care mirosea tot ce inseamna canalizare a hotelului deoarece gura de aerisire de pe terasa era infundata, mirosul iesind in baile din apartamentul meu.

Trecand peste aceasta problema si pt. faptul ca nu aveau camere libere, am incercat sa ne acomodam pe cat posibil. In prima zi am vazut cativa paianjeni in camera, apropo camerele foarte vechi specifica hotelurilor de 2 stele.

A doua zi dupa ce m-am trezit cu paianjeni pe haine si am vazut inclusiv pe pereti m-am decis sa deratizez camera la propriu cu RAID, deoarece am mai avut probleme in trecut numai ca aici s-a intrecut limita. Am omorat in jur de 12 paianjeni de toate dimensiunile si toate culorile, mizerie sub mobila si dupa mobila de nedescris, panze de paianjeni si urechelnite cum nu imi puteam imagina.

Am fos la receptie m-am certat cu cei de acolo si in final am chemat femeia de servici de pe etaj sa faca curat in camera. Nu a vrut sa aspire pana nu i-am dat 10 leva. Nici atunci nu a curatat decat asa superficial.

Trecand peste aceasta problema, ajung la alta sezlongurile. Am stat 4 zile pe 4 sezlonguri la 2 umbrele ca in ziua 5 sa ma trezesc cu unul dintre ingrijitorii plajei ca vroia spaga sa ma lase sa stau la mai mult de o umbrela si 2 sezlonguri in conditiile in care eu aveam pe camera trecut 3 adulti si un copil, noi fiind de fapt 2 adulti un copil de 12 ani si unul de 4 ani. M-am dus cu el la receptie de unde stiam ca pot sa stau pe acele 4 sezlonguri si 2 umbrele. Dupa un schimb de replici cu sefa de receptie si telefoane pe la sefii ei imi spune ca nu am voie decat 3 sezlonguri la o singura umbrela. M-am enervat si i-am spus ca pe langa problema asta cu sezlongurile, hotelul este foarte murdar, raspunei cu zambetul pe buze fiind "YES, I KNOW". Am simtit ca pic din picioare, am simtit ca bunul simt pt. clientii hotelului nu mai exista.

Ca sa nu o mai lungesc hotelul este de cel mult 2 stele, mobilier vechi, camere jegoase, se face curat doar in mijlocul camerei, sub mobila si dupa mobila niciodata, acolo mizerie este la ea acasa.

Masa si entertainment-ul nota 10, bravo lor, macar la acest capitol au stat forate bine.

In incheiere cei care sunt obisnuiti cu insecte se pot caza in acest hotel, ceilalti cautati alte hoteluri, daca eram in Romania, nu ma lasam pana nu-l vedeam inchis.

Trimis de iongabriel in 07.08.15 00:15:50
Validat / Publicat: 07.08.15 00:42:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Kaliopa, Flamingo Grand in Albena. Yunona in Sunny Beach.

VIZUALIZĂRI: 2902 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iongabriel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[07.08.15 00:42:24]

@iongabriel: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=453

iongabrielAUTOR REVIEW
    [07.08.15 18:36:58]

@webmasterX -

Buna ziua,

Nu am facut poze deoarece nu am vrut sa fac public ceea ce am trait acolo, insa la final mi-am dat seama ca am facut o mare prostie nefacand poze si daca pot arata celorlalti mizeria de acolo prin simple vorbe, ceea ce eu nu am avut parte se vor gandi de cel putin 2 ori daca sa se duca acolo sau nu.

O zi buna.

iongabriel