ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2015
JUL-2015
PREȚ SEJUR 1960 lei ?
REGIM MASĂ dp
2 AD. + 2 COPII -- v: 3

Acum 2 ani cand am fost in aceasta locatie am scris un review-ul de atentionare vezi impresii, cu dorinta insa de a reveni. Atunci am stat 4 zile, acum ne-am dorit sa stam de duminica pana duminica, asa cum au ei seriile.

Putin m-am dus stresata avand in vedere ca aveam 2 copii mici si ca nu aveam masina la dispozitie. A fost insa minunat - am stat in casuta separata de pensiune si n-am avut treaba cu restul lumii, doar ca acea casuta este langa balta si erau mai multi tantari dar copii au avut bratari cu ulei de lavanda pe care le puneam dimineata si seara iar noi ne-am dat cu autan. Am avut cateva intepaturi dar au fost ok.

In rest mancarea a fost de nota 20, f proaspata si buna, toata pe baza de peste, copii mei au mancat excelent, iar noi parintii am fost de fiecare data in extaz.

In serie cu noi au mai fost vreo 7 familii cu care nu am socializat f tare pt ca aveau copii mari dar sincer a fost f bine asa pt ca pe noi ne solicitau destul de mult copii nostri.

Dimineata mancam in curte, niste fructe, iaurt, plecam la plaja unde stateam vreo 2 ore, ne intorceam faceam un dus si la 1 aveam pranzul - ciorba si felul 2. Copii se mai jucau apoi la topoganul din curte si apoi ne odihneam cu ei vreo 2 ore, dupa care iar plaja, la 19 din nou masa (asta putea fi mai tarziu, pe la 20, dar cand gazda a propus, nu s-a comentat).

Dupa cina mergeam cu taxiul in sulina, ne plimbam pe faleza, ne cumparam un pepene, o inghetata, vedeam barcile, apusul si gata, la somn.

De data asta ne-am inteles f bine cu gazdele, am incercat sa nu ne deranjam reciproc. Seful, Cornel, chiar se straduieste, intretine oaspetii, ne organizeaza excursii, iti da orice informatie ai nevoie, iti povesteste despre zona, iar sotia lui chiar face o mancare f buna.

E cea mai apropiata pensiune de plaja din zona si e perfecta pt o familie cu copii.

As spune ca e locul perfect daca iti doresti sa te relaxezi la sulina.

Trimis de andreuta23 in 06.08.15 13:54:27
Validat / Publicat: 06.08.15 14:30:42
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SULINA. A mai fost în/la: sovata, delta, bucovina, brasov, valea prahovei

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andreuta23); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P06 foisorul din fata casutei

ECOURI la acest review

webmasterX [06.08.15 14:05:44] »

@andreuta23 - rog aruncă o privire peste următorul link amfostacolo.ro/src_google ... p.php?hid=14645.

• - localizează unitatea de cazare în cauză pe acea hartă (mărește sau micșorează zoom-ul pentru o vizualizare cât mai confortabilă)
  • - fă click pe locul unde e amplasată
    • - dacă click simplu nu funcţionează: fă click-dreapta pe acel loc, apoi alege, din meniul ce va apărea, "Ce se află aici" ("What s here? ")
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră sus-stânga;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici.
  • ===

De data asta poate ne ajuți cu câteva fotografii de pe acolo care ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=14645

andreuta23 [07.08.15 11:48:04] »

45.15450000,29.65474200 coordonatele

andreuta23