ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.08.2015

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Sub orice critică

Nu recomand

Nu vreau sa fac o descriere foarte amanuntita, dar am mai fost doi ani la rand in Bulgaria la un hotel cotat cu mai putine stele decat acesta si pot sa spun ca Berlin Golden Beach nu merita nici macar 2 stele. Singurul lucru placut a fost camera.

Plaja total neingrijita, personal plictist, mancare de cantina, echipa de animatie zero.

Singurul lucru unde vezi ca este scris ceva si in limba romana este un borcan in care asteapta sa donezi bani. Aici scrie "Multumesc"

Trimis de lcdmondeo in 04.08.15 11:55:01
Validat / Publicat: 04.08.15 13:08:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena

VIZUALIZĂRI: 2469 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lcdmondeo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -1 PMA (din 1 vot)

[04.08.15 13:07:19]

@lcdmondeo: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

... am mai fost doi ani la rand in Bulgaria la un hotel cotat cu mai putine stele decat acesta...

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[04.08.15 14:59:48]

@lcdmondeo - mancare de cantina... si, dupa parerea ta, cum ar fi trebuit sa arate mancarea ca sa nu fie "de cantina"? E, totusi, "impinge tava", cu autoservire! Pune macar o poza cu "mancarea de cantina", sa ma lamuresc si eu.

Nu vreau sa fiu rautacios, dar un hotel de patru stele cum se preteaza ca este Berlin Golden Beach ar fi trebuit sa ofere mult mai mult. Cam ce? Da-ne macar un exempu concret!

La 300 E /sejur/ persoana (50 E / zi) cam ce te asteptai sa primesti? Concret!

lcdmondeoAUTOR REVIEW
[04.08.15 15:17:55]

@webmaster21 -

Imi pare rau ca nu am facut poze.

Nu se pune problema cum as fi vrut eu sa arate mancarea, dar totusi sunt 4 stele

Mirela24
[07.08.15 15:28:27]

@Zoazore - La o asa conceptie, nici nu ma mai mira de ce ne trateaza astfel bulgarii... Si... sincera sa fiu... eu nu-mi amintesc sa fi impins vreo tava printre felurile de mancare... asa ca nu se poate numi totusi "impinge tava"... mai ales ca ei pretind ca masa este servita tip buffet... iar intre astea doua este o mareeeeeee diferenta... Iar pentru 300 E/sejur/persoana nu cred ca are nimeni pretentia sa fie servit cu delicatese exotice si dom perignon dar nici sa ai la masa de dimineata :oua gatite in 3 feluri, 2 feluri de parizer, hrisca... sau ce o fi aia... fiarta si iahnie de fasole, la masa de pranz ardei copti ca si fel principal, orez cu ketchup, tot felul de preparate congelate (nuggets de pui, fish fingers si chiftele congelate)... care erau crude in mijloc, carne de porc din conserva taiata felii si prajita, dovlecei cu un sos ciudat, paste cu urme de sos, piure din fulgi fara niciun gust, broccoli nefiert si celebri cartofi pai reci, iar la desert rahat si napolitane trase!!! Mmmm? Tu ce zici? Face meniul asta 300 de euro?

amalia80
[07.08.15 16:32:59]

Eu am dat 900 E și tot acest meniu l-am avut. Este păcat să nu dăm crezare celor care au fost acolo. Dincolo de speranțe și așteptări cele patru stele cu care s-au vândut sejururile nu se regăsesc sub nici o formă la restaurant. Iar cei care consideră că am scris aici doar pentru a ne plânge banii greșesc judecându-ne. Eu una am scris ca cei care vor dori anul viitor să meargă să ia în calcul acest aspect și cele altele câte le-am prezentat. Chiar m-am gândit să fac plângere la protecția consumatorului, așa de tare am fost supărată de această țeapă. Dacă nu dați crezare mergeți doar la o cafea: dați deoparte 3 căni ciobite, 2 pătate de cacao celor care au băut înainte, setați frumos aparatul care în loc de cafea oferă ness, puneți zahăr din castron cu lingurița și ”Bună dimineața! ”

Este ultimul comentariu pe care-l adaug despre acest hotel.

[07.08.15 20:33:08]

@Mirela24 - amalia80-Dar voi ați citit impresiile celor care-au fost acolo înainte de a vă alege vacanțele?

Tip bufet, Mirela24, e tot un concept de auto-servire, ca și împinge tava. Doar că la bufet te plimbi cu farfuria în mână. Nu stai la masă și vine chelnerul (dupa cât timp o veni) cu un meniu din care să alegi. Ăsta e a la carte. După tine cam care ar fi diferența?

Ce ți se pare în neregulă la concepția mea? Mergem în Bulgaria din 2008. Inițial în Nisipuri, apoi am renunțat și-am rămas la Albena! Fiindcă am citit!

Cum de v-ați păcălit așa, nu pot pricepe! Uitați unde am fost eu, cu 350 E/persoana/sejur. Vi se pare că n-am avut ce mânca? vezi impresii

Tot 4*, dar nu la fițe în Nisipuri, mai la ”sărăcime”, în Albena.

N-a fost 100 % perfect, dar nici rahat și chiftele crude n-am avut! La nici o masă!

Dacă n-ați citit cu atenție și-ați ales, v-ați asumat alegerea!

Cât despre fasole la micul dejun, britanicii, în general, cam asta mănâncă la micul dejun. După cum francezii mănâncă supa DOAR la cină (de aici supeul!)

După ce măcar priviți pozele puse de mine (n-am pretenția să și citiți), reflectați mai atent la alegerea concediului!

Vacanțe însorite.

fanespoitorul
[07.08.15 21:19:40]

@Zoazore - Coane Zoazore, As putea spune ca anul asta am mancat la Duni o fasole cu carnati bestiala. Ceilalti mancau alte chestii si mi-am pus si felul doi : fasole cu carnati . Depinde de gust.

Am fost in Turcia in 2012 cred si am mancat o supa de culoare verde, cam asa cum se sparcaie rata, o culoare cam neprimitoare. A fost super buna. A doua zi ne-au dat o supa cu acelasi gust dar portocalie. Am chemat bucatarul si am aflat ca era supa crema de linte. A fost prima data cand am mancat. Acum sotia mea face supa crema de linte, portocalie

[07.08.15 22:14:27]

@fanespoitorul - Da, coane, și noi am mâncat gem de kiwi, tot verde, cam la culoarea supei tale! Super-bun! Da, reciclat din fructele rămase!

Dar, sincer, cât am hoinărit noi prin Albena, prostii de mâncare, cum se zice mai sus, n-am găsit! N-am zis că nu cred ce zic ele, zic doar că noi suntem al naibii de norocoși! Sau ne uităm ce-i prin tăvi și luăm doar ce ne place cum arată! Luăm câte O (1) lingură din ce be atrage. Ne place-mai luăm, nu ne place, ghinion!

Mvaaaiii, ai mâncat fasole la 4*? Oribil, coane! Nu se face la stelele hotelului și la banii dați!!

amalia80, fanespoitorul, lcdmondeo, Mirela24, Zoazore
Alte impresii din această RUBRICĂBerlin Golden Beach Hotel: