ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.08.2015
ÎNSCRIS: 06.02.14
JAN-2015

încărcat de pe telefon!

Restaurant Bucegi - pentru cei care vor ambient si mancare buna

Dupa cum am spus am revenit la Restaurant Bucegi unde datile trecute am mancat bine la un pret rezonabil. Mereu am zis ca mancarea de aici e foarte buna si de data asta zic la fel.

Am comandat ciorba de vacuta cu ardei si smantana, tochitura dobrogeana cu mamaliguta si o portie de clatite cu ciocolata si vanilie in prima zi.

In a doua zi am luat doar o pizza bucegi de care sunt foarte multumit, mult mai buna ca la o pizzerie cu renume ca Irish House unde data trecuta cand am mers am facut indigestie si aproape mi-am stricat concediul.

La bucegi am avut mereu parte de mancare sanatoasa, proaspata si gustoasa cu ingrediente de calitate buna.

Cel mai bun restaurant din Sinaia!!!

Trimis de Alexandru Sabau in 03.08.15 19:24:42
Validat / Publicat: 03.08.15 20:10:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA.

VIZUALIZĂRI: 1476 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Alexandru Sabau); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

rentea
[03.08.15 20:27:02]

Eu cred ca este... hai sa fiu bland, printre cele mai proaste. Acum, sincer, chiar credeti ca asa trebuie sa arate un restaurant?

E adevarat ca parerile sunt subiective, ca si asteptarile fiecaruia, insa fiindca pe site suntem cu totii prieteni indraznesc sa va recomand muuulte restaurante in Sinaia, adevaratate restaurante, cu personal, mancare si ambianta mult superioara acestei unitati de consum - Bucegi.

Din inima va invit sa treceti pragul Rest Forest din cadrul H. Ioana sau a celor 2 restaurante Cucuiona Sofia si Tirol din Hotelul International. Veti fi surprins, inclusiv de faptul ca la cele mentionate de mine veti primi atat de mult in plus si veti plati la fel sau chiar mai putin decat la acest pseudorestaurant, Bucegi.

Michi
[03.08.15 20:52:23]

@rentea - Noi am mancat bine fara mari pretentii la terasa Bucegi si preturile au fost medii. Cred ca depinde mult si de tura bucatarului si profesionalismul chelnerului.

La un restaurant mult laudat inclusiv pe afa, Arcade, de la care aveam multe asteptari, am avut o mare deziluzie, ca sa nu mai vorbesc de preturi.E adevarat ca l-am vizitat intr-o luni.

papone
[03.08.15 22:55:43]

@Alexandru Sabau - Ultima oara cand am calcat la Bucegi era cu vreo 10 ani in urma, cand ne-am ridicat si am plecat din cauza ca in jumatate de ora nu am vazut decat meniurile - si asta pentru ca atunci au fost aduse.

PS: Un sfat si o parere personala: sa stii ca 5 review-uri a cate 10 randuri si fara nicio poza nu fac cat un post cat de cat aranjat si "condimentat" cu cateva poze.

Michaell
[04.08.15 09:04:03]

@papone - Asa este - sunte de aceasi parere cu tine si rentea. Ultima noastra vizita a fost putin mai devreme decit a ta, in urma cu doar 4 sau 5 ani dar cam tot cu aceasi parere am ramas.

Imi amintesc ca am stat inauntru, la etaj si cam nimic nu a fost cum trebuie. Servirea dar nici mancarea n-au prea excelat. In privinta preturilor nu mai stiu...

Din pacate nici in privinta restaurantelor din incinta hotelului International nu am doar cuvinte de lauda. I-am vizitat in ultima iarna. Si aici parca tot la etaj am stat. Imi amintesc ca era lume multa ba chiar inghesuiala iar ei tineau restaurantul de jos inchis ....am fost nevoiti sa ne bagam sus la gramada. La mese doar lume ,,buna,, fitosi de Bucuresti (scuze dar asta a fost impresia mea) Multe familii, cu bani, dar cu copii needucati. Copii care inca nu putea sta singuri in picoare dar cu mainiile pe celula sau tableta.....

Restaurantele nu stiu care cum se numeste, cred ca Tirol e jos iar Sofia sus. Poti intradevar observa ca oamenii isi dau silinta si se incearca un anumit standart dar din pacate rezultatul, deci ce ti se aduce pe farfurie, nu a fost neaparat pe placul nostru.

Sti unde-mi place mie si unde ma simt bine ? Stau an de an, asta cam de prin anii 80, pe terasa hotelului Caraiman sau pe mica terasa (sau in interior) la hotelul Stavilar. Bucatarie romaneasca, preturi acceptabile plus in mare parte oameni simplii si educati.

Alexandru SabauAUTOR REVIEW
[05.08.15 01:20:21]

Va respect parerile si sigur voi incerca si restaurantele propuse de dumneavoastra!! ,

Alexandru Sabau, Michaell, Michi, rentea
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Sinaia?: