ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.08.2015

Către satisfăcător
Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Nu mergeti!!!

Am fost la acest hotel recomandat de o mare agenție de turism după ce le redasem doleanțele noastre!? Totul a fost invers decât cerusem și dorisem!?

Hotel foarte murdar, stațiune imbatranita, fără oportunități distractive, șezlongurile pe plaja se strâng la ora 18 indiferent ca ajungi la ora 16-17 și plătești, pentru o zi întreagă!?

Mâncarea la hotel acceptabila, aveai ce alege însă noi am plătit pentru niște servicii care acolo nu existau!?

Pentru frigider și televizor se percep taxe suplimentare, la fel și, pentru internet!?

Sunt multe minusuri, nu as mai reveni niciodată și nici nu recomand!

Trimis de Doctor alina in 03.08.15 10:00:13
Validat / Publicat: 03.08.15 12:28:27
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SPANIA

VIZUALIZĂRI: 3864 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Doctor alina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

webmasterX [03.08.15 12:28:14] »

@Doctor alina: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

nicole33 [03.08.15 23:52:26] »

@Doctor alina -

Era treaba agenției să te informeze că aceste servicii se plătesc sau a ta să întrebi ce alte costuri suplimentare nu sunt incluse în prețul pachetului plătit.

Totuși că trebuie să plătești pentru televizor n-am auzit până acum, nici în Spania, dar nici în altă țară. Cât costa televizorul?

Doctor alina [04.08.15 10:05:56] »

@nicole33: în oferta agenției erau bifate la servicii: internet, televizor, frigider. Fiecare are munca lui de făcut, nu te aștepți de la o agenție mare sa facă asa erori!? Frigider 3 euro/zi, internet 5euro/zi, televizor 20 euro telecomanda, garanție care o primeai înapoi dacă duceai telecomanda nevatamata!

nicole33 [04.08.15 20:09:33] »

@Doctor alina -

în oferta agenției erau bifate la servicii: internet, televizor, frigider

Faptul că erau bifate la servicii arată doar că există internet, televizor, frigider, dar nu înseamnă obligatoriu că sunt şi gratuite. În cazul televizorului nu este o taxă propriu-zisă, ci o garanție care se restituia la returnarea telecomenzii. Și eu am plătit pentru frigider într-un hotel ceva mai bun decât acesta tot pe Costa Brava-Maresme, dar nu eram obligată să plătesc dacă nu aveam nevoie de el.

Cât de caldă era apa mării?

Doctor alina [04.08.15 20:40:49] »

@nicole33: apa marii a fost calda, doua zile cu valuri potrivite! Numai bine pentru baie și joaca! Referitor la informarea mea: nu am timpul necesar căutării pe internet și nici sa fiu atenta la "n"detalii!? Am cerut agenției oferta conforma doleanțelor mele și era normal sa primesc ce am cerut! Oricum, și asa sa fi fost, fără costuri necunoscute, hotelul tot jalnic rămânea!?

nicole33 [04.08.15 21:47:41] »

@Doctor alina -

Îți mulțumesc pentru precizările legate de apa mării.

În acest caz, nemulțumirea ta este cauzată de slaba prestație a agenției, hotelul nefiind de vină că altceva îți dorești tu când pleci în concediu.

Hotelul rămânea la fel, dar, dacă te informai corespunzător și nu mergeai orbește pe mâna agenției, oricât de celebră ar fi aceasta, ai fi ales un alt hotel care să corespundă dorințelor și cerințelor tale, iar impresiile după sejur ar fi sunat cu totul diferit.

Doctor alina [04.08.15 22:46:28] »

Doctor alina [04.08.15 22:52:49] »

@nicole33: eu consider ca fiecare trebuie sa își facă treaba corect și mulțumitor pentru clientul sau!? Reprecizez ca nu am timp de investigații, de obicei am primit ce am cerut, niciodată nu am fost asa dezamăgită. Probabil în vacantele viitoare îmi voi suplimenta concediul pentru căutare mai amănunțită! Exista însă și o parte buna a acestei experiente și anume sa nu mai cred orbește în "profesioniști"! Ar trebui oare sa ne specializam în toate domeniile sau ce vrei sa spui cu " mersul orbește"? Nu e normal ca atunci când te adresezi unor specialiști sa primești ceea ce ceri? Mi se pare ca ma pui cumva la punct cu afirmațiile tale!?

nicole33 [04.08.15 23:06:45] »

@Doctor alina -

În mod normal, da, însă, din păcate, acest lucru se întâmplă destul de rar. Poate că am mai mult timp liber, poate că nu, ideea este că, deși nespecialist, eu știu cel mai bine ce îmi doresc și ce mi se potrivește, mult mai bine decât niște persoane străine, nu știu cât de profesioniste sau interesate de satisfacția clientului.

Mi se pare ca ma pui cumva la punct cu afirmațiile tale!?

Nicidecum, era doar o constatare. Dacă ai fi avut mai puțină încredere în specialiștii respectivi și o curiozitate mai mare de a vedea ce ți-au oferit, ÎNAINTE de a plăti, nu ai fi ajuns la acest hotel care te-a dezamăgit, iar impresiile tale ar fi fost mult diferite.

Îți doresc alegeri mai informate și mai inspirate în viitor.

C&C [15.09.15 09:30:43] »

@nicole33 - Buna! Si eu am vrut sa ma cazez in vara aceasta la hotelul de mai sus, dar dupa ce am citit impresiile de pe aici, am spus categoric NU si vad ca bine am facut. Acum... scuza-ma te rog, dar, mie mi se pare ca in loc sa-i multumim lui @doctor alina pentru cele scrise, mai mult o luam la cearta pentru ca nu a citit n-siteuri si n-impresii. Asa cum a spus si ea, timp nu a avut pentru 100 de alte informatii suplimentare decat cele date de agentie, asa ca hai sa nu o mai amaram mai mult si noi. Oricum inteleg ca vacanta a fost nereusita, deci sa nu mai adaugam si noi alte pietre in sacul de nemultumiri. Eu iti MULTUMESC, @doctor alina, pentru cele scrise. Din pacate sunt multi care nu scriu nimic referitor la cele intamplate pe unde au fost, sunt atatea hoteluri care nu au niciun review...

Doctor alina [15.09.15 09:42:15] »

@C&C: mulțumesc, nicole33! Asa este, am fost certata ca nu m-am informat însă timpul este prețios pt fiecare dintre noi iar eu am mers pe încredere, am mai fost cu agenții și nu am avut asemenea surprize neplăcute!? Ai făcut foarte bine ca ai ținut cont de ce am scris! O zi buna!

Doctor alina [15.09.15 09:52:39] »

@C&C: scuze, vroiam sa îți mulțumesc doar ție!

lilicozascris / TELEFON [01.06.22 08:38:09] »

Buna! No suntem familie cu 2 copied si cautam liniste si pace????. Adica, nu cautam gălăgie, party -uri, muzica tare, agitație... etc.

Frigider; internet; televozor, am citit ca trebuie sa plătim pt ele„Însă mă întreb dacă în aceste condiții, recomandați hotelul? ????

Doctor alinascris / TELEFON [01.06.22 09:23:19] »

@lilicoza: Buna ziua, au trecut multi ani de cand am fost noi, poate s-au mai remediat problemele de la acest hotel. Experinta avuta in 2015 nu ma lasa insa nici acum sa il recomand... !? Parerea mea este sa mai cautati. Concediu minunat sa aveti!

C&C, Doctor alina, lilicoza, nicole33
    Alte impresii din această RUBRICĂH TOP Pineda Palace Hotel: