ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.07.2015
JUL-2015
2 AD. + 1 COPII

Foarte nemulțumit

O vacanta nereusita

Am cumpart biletele in luna ianuarie pt a putea beneficia de EB, am studiat foarte bine toate aspectele care ne interesau si am crezut ca am facut alegerea portivita la bugetul pe care l-am alocat.

Din pacate nu toate asteptarile noastre au fost satisfacute.

Am ajuns la hotel in jur de ora 12 dupa un zbor placut. Transferul de la aeroport la hotel a lasat de dorit, cu un microbuz vechi, soferul a gresit drumul si cele 2 ore la care ne asteptam au fost prelungite. Am ajuns la receptie inaintea unui grup destul de mare de turisti germani. Am fost invitati la masa pt ca camera nu era gata. Am servit si masa, dar cartela de la camera am primit-o dupa ora 15, la multe insistente, avand in vedere ca aveam copilul care isi cam pierduse rabdarea.

Camera a fost cu vedere la parc asa cum am solicitat si ca orientare a fost ok, ferita de galagia de la piscine.

Curatenia a lasat de dorit: in baie era un miros de igrasie, ventilatia nu facea fata iar pe marginea interioara a chiuvetei se observa un strat de mucegai. Gresia din baie era patata si murdara la fel scaunele din balcon foarte uzate si patate.

Atmosfera in general din interiorul hotelului era cam apasatoare: doar culori reci la care daca mai adaugam caldura din aceasta perioada plus mirosul de igrasie si alte mirosuri neplacute din anumite zone exterioare ale hotelului duc la o ambianta neplacuta.

Marea frumoasa si foarte calda, intrarea abrupta in apa si multe pietre, dar ok daca aveai incaltaminte adecvata, piscinele foarte aglomerate si mai calde.

Animatia varza, nici nu ii observai daca nu purtau tricouri speciale.

Unul din motivele pentru care am ales acest hotel a fost pt ca aveau acel spatiu de joaca special pentru copii unde de fapt am stat foarte putin pentru ca mai totul acolo era cu plata si nu merita.

Masa destul de repetitiva, cozi la preparatele calde, multa mizerie in zonele in care preparau mancarea. In shimb multe fructe si variate iar servirea bauturilor la masa era facuta de chelneri care chiar erau zambitori si prompti.

Foarte cald in aceasta perioada, nu o recomand la nimeni. Stiam ca va fi cald, dar asteptam ca macar la plaja sa fie mai bine, dar nu a fost asa. Fara aer conditionat nu puteai respira in camera.

Concluzia: nu recomand acest hotel, nu m-as mai intoarce aici.

Trimis de Ioana Pop in 29.07.15 15:24:00
Validat / Publicat: 29.07.15 15:56:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Lara (Miracle), Alanya (Riva Delta)

VIZUALIZĂRI: 2539 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ioana Pop); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[29.07.15 15:40:36]

@Ioana Pop - Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=3296

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[29.07.15 16:01:49]

@Ioana Pop - Comparativ cu celelalte destinaţii în care aţi fost — Miracle şi Riva Delta (posibil mai demult) — cum a fost? Mai bine? Mai rău? La fel?

[29.07.15 16:50:13]

@tm67bru - A fost clar mai rau. Dar la celelalte doua plecari din Turcia am fost in extrasezon in septembrie cand nici caldura nici aglomeratia nu erau asa mari. Dar conditiile clar nu se pot compara.

Miracle de departe a fost cel mai bun, apoi Riva Delta, apoi Amelia Beach, ca sa fac un clasament.

[29.07.15 16:54:43]

@Ioana Pop

Miracle de departe a fost cel mai bun, apoi Riva Delta,

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[02.08.15 07:10:02]

@ioana pop

In primul rand compara pretul platit pentru fiecare locatie, in aceiasi perioada a anului, si apoi sa faci comparatii calitative.

Cineva avea o vorba "iti iei hotelul pe care ti-l permiti"

Aceasta destinatie este pentru cei cu buget redus.

Cat priveste afirmatia ca la plaja si piscina era f cald, asta nu tine de banii dati, asa e in Turcia, al naibi de cald.

Am stat la hotelul asta in perioada 10 - 1 7.07 a. c., in camera cu vedere la piscina, la etajul 2 si a fost ok, fara sa ma deranjeze "harmalaia" de la piscina. (cu usa inchisa aproape nu se mai auzea nimic).

Parerea mea apropo de e animatie este ca se straduieste dar nu ajunge la 10.

La sala de mese, prima impresie a fost de "furnicar dezorientat, " toata lumea misuna in toate directiile, si ma refer la zona cu mancare.

Referitor la curatenie, cred ca ati nimerit singura camera cu probleme, la mine totul a fost curat si OK.

[02.08.15 12:33:46]

@danutzu_1069 - ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[05.08.15 15:53:35]

@danutzu_1069 - Dar de prosoapele de plaja ce parere ai? Erau curate? Le-ati folosit?

[05.08.15 19:26:25]

@ Ioana Pop

Da le-am folosit si erau curate de fiecare data.

E drept ca erau si unele de culori diferite...

Acum pe bune, TOATA lumea avea prosoape de plaja si le folosea... dava erau murdare, le mai lua cineva???

Ma rog, acum e si dupa standardul fiecaruia... si plus de asta merg in concediu sa ma relaxez nu sa caut defecte si probleme etc.

[06.08.15 11:47:50]

@danutzu_1069 - eu am vazut destui turisti cu prosoape proprii... nu sunt genul care sa caut defecte si probleme, dar pur si simplu la un hotel de 5 stele nu mi s-a intamplat pana acum...

[06.08.15 23:14:13]

Pai ai noi am avut prosoape proprii, dar pentru sters pe fata.

Acum, stim cu totii utilizarea predominanta a prosoapelor de plaja de la hotel, nu?

Dimineata devreme... sezlogul preferat, intr-o anume zona...

danutzu_1069, Ioana Pop
Alte impresii din această RUBRICĂAmelia Beach & Spa Hotel [Kizilot]: