ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.07.2015

Sub orice critică
Sub orice critică

Nasol

O pensiune de evitat.

Miros foarte urat, camere cu baie comuna pe hol cu condiții sub orice critica in ceea ce priveste grupul sanitar, situate nu la mansarda ci în pod.

Dacă doriți cazare în zona Padis, sat Boga căutați în alta parte, regiunea e spectaculoasa sunt și alte pensiuni in zona pe care le am testat dar asta e sub orice ce critica în condițiile în care fusesem informat ca a fost renovata recent (posibil sa fi trecut cu bidineaua în câteva locuri sa acopere murdăria de pe pereți).

Zona Padis merita vazuta insa cazarea trebuie facuta la o alta pensiune.

Trimis de dna 777 in 29.07.15 07:31:10
Validat / Publicat: 29.07.15 08:07:44

VIZUALIZĂRI: 1530 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dna 777); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[29.07.15 08:07:22]

@dna 777 - rog aruncă o privire peste următorul link goo.gl/maps/DJfiJ.

• - fă click pe locul unde e amplasată
    • - dacă click simplu nu funcţionează: fă click-dreapta pe acel loc, apoi alege, din meniul ce va apărea, "Ce se află aici" ("What s here? ")
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră sus-stânga;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici.
  • ===

Mutat în rubrica "Pensiunea Ozon [Pietroasa, Padiș], M-ȚII APUSENI" (nou-creată pe sait)

Testosu'
    [29.07.15 08:28:45]

@dna 777 -

sunt și alte pensiuni in zona pe care le am testat

Cred ca ar fi mult mai utile informatii despre celelalte pensiuni testate, banuiesc cu pareri pozitive, nu doar "infierarea" celor care nu ne-au placut.

Ar fi de ajutor eventualilor doritori, in locul:

căutați în alta parte

[29.07.15 18:18:41]

@Testosu - In satul Boga (Padis) unde am gasit in prima seară a fost pensiunea Dolvas, camerele sunt mari cu televizor si balcon propriu, panorama superba însă mâncarea este sub medie. Altă pensiune de evitat ar fi La Mamma unde făcusem rezervare si când am ajuns ne am trezit ca camera alocată era deja ocupată. Zona Paris e superbă păcat că întreprinzători din zonă nu se ridică la nivelul acesteia, cel putin cei pe care i am vizitat.

petrus100
    [01.09.15 15:18:53]

@dna 777 - Am rămas surprins de acest comentariu, pentru ca pe 15 august am fost la pensiunea ozon la terasa de la restaurant si am mâncat acolo și meniul a fost foarte delicios și specialitate tipică din zonă și bucătărie internațională și personal foarte amabil.

Nu n-am cazat acolo pentru faptul ca pensiuna a fost plină dar am vrut să vedem camere cum pentru că ne-am propus ca să ne mai încoarcem acolo un weekend.

Am fost plăcut impresionat de ce am văzut acolo, pensiunea e foarte curată în plus este singura cu terasa mare și serviciu restaurant continuu și cu un meniu foarte bogat.

Precizez că ne-am oprit la alte pensiuni coborând din padiș și nimeni nu ne-a servit la masă spunând că ei face mâncare doar pentru cazați.

Pentru ce am văzut noi acolo consider că doamna dna777 se înșeală sau are ceva interese acolo... de a vorbii pensiunea de rău.

[02.09.15 09:37:19]

@petrus100 - Eu am vazut pensiunea si e intr o stare deplorabila, nu am nici un interes acolo doar spun ce am constatat, un miros foarte urat atat la barul de la parter cat si in pod (mansarda nici vorba) unde sunt camerele si toaleta comuna.

petrus100
    [02.09.15 15:11:47]

@dna 777 - Aicea de mirosul este numa... ofticat de doamna dna777 pentru pensiuneaozon. Cam repede replica la comentariul meu să fie adevărat un simplu turist, evident are alte interese acolo și pensiunea ozon o deranjează. Eu n-am fost acolo cum zice ea, am stat aproximativ 2 ore, am și mâncat și de mirostul am auzit numa de mâncare bună și gustoasă și era plin de turiști străini. Oricum pun aicea site-ul de la pensiune www.pensiuneaozon, ro unde îți mai multe poze și te camere și de restaurant și să poată să judece clienții dacă e frumos sau nu.

[02.09.15 17:15:39]

@petrus100 - Ma repet nu am nici un interes ascuns in legatura cu pensiunea dumneavoastra, tocmai ce m am uitat pe site ul pensiunii, interesant ca nu este nici o poza cu vreo camera sau baie doar imagini exterioare.

Testosu'
    [02.09.15 17:30:01]

Cred ca decat niste "dueluri surde" si formulari ambigui, sa le zicem, fara argumente convigatoare, erau mult mai edificatoare un articol scris mai... "cu simt de raspundere" si binenteles fotografii realizate acolo, in timpul vacantei petrecute la acea pensiune. Fie ca ai fost cazat, fie ca doar te-ai oprit pentru a manca doar.

roxy123
    [12.08.16 14:20:03]

Buna ziua!

Eu tocmai mi-am facut rezervare la aceasta pensiune. Sper sa nu am surprise neplacute. O sa revin cu o parere la intoarcerea din concediu.

As dori, de la cei care au fost deja, un traseu cum se ajunge la Pensiunea Ozon??? Coordonatele GPS de pe site, par sa fie prin padure, nu pe un drum...

[12.08.16 18:19:21]

@roxy123 - Hai că le-am găsit... mi s-au ''bulbucat'' ochii pînă am dat de ea.

Coordonatele GPS fix în poartă sunt :

46.5921489,22.6331847

[12.08.16 18:20:44]

@dna 777 - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

dna 777, petrus100, roxy123, Testosu'
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Ozon [Boga]: