ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.07.2015
PREŢ SEJUR: 1060 euro

AUTORUL NU ar recomanda

Pine Bay Holiday Resort5

Nu recomand acest hotel!

Buna seara! Doresc sa va împărtășesc si vouă concediul ce l am avut la pine bay!

Este un hotel f mare ce se întinde cam pe 45 hectare însă este prost gândit totul...

hotelul nu este renovat, camerele nu sunt ceea ce par pe net am văzut un tip de Camera si cand am ajuns acolo am avut șoc, in baie curge apa, balconul este mic, curățenie Zilnică nu exista... pereti sunt Crapati in camera si in hotel, tapetul este lipit peste pereții Crapati, holul este iluminat cu iluminatoare de plexic, crăpate si lipite cu poxipol... de 2 ori ni s a blocat cartela, a rămas fără baterie si am așteptat o ora pana sa vina cineva sa nr ajute sa deschidem Usa.

Mare atenție si la seif, se blochează si nu mai puteți sa va scoateți bunurile.

Daca alegeți perioada sf lunii Iunie sa stiti ca apa este f rece, abia daca poti sa bagi piciorul, plaja este cu pietre inclusiv si in apa sunt pietre... deci Sa nu uitați papucii de apa!!!

Plaja este f departe de hotel, mergi cam 1,5 km de la hotel spre plaja... De venit inapoi de la plaja e un chin imens, ai ce urca si Numa drum abrupt cu pietriș

Piscinele sunt ok, este si un Aquapark cu vreo 5 topogane.

Mancarea este făcută la repezeala, fără gust, intr o zi am găsit un ciob de sticla in budinca... Bine ca am observat si nu am înghițit.

Nu este un hotel de 5*, maxim 3*.

Nu recomand acest hotel, in loc sa veniți relaxați veți veni nervoși!

Trimis de Sany0s in 27.07.15 22:34:36
Validat / Publicat: 27.07.15 23:55:11
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Alba Queen

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Sany0s); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [27.07.15 23:11:33] »

@Sany0s: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

viviv [30.07.15 08:33:58] »

Dezamagitor... noi nu am gasit asa ceva (si aici ma refer la camera, baie, masa si curatenie). Si camera era renovata, mancarea era foarte buna si aveai de unde alege, curatenia se facea zilnic. Este adevarat, ca lucrurile se mai pot schimba... dar nu cred ca atat de mult. Ati fost cazati in hotel sau la casute?

Faptul ca hotelul este mare si ca plaja si aquaparkul sunt departe de hotel sau de casute, este adevarat, dar acest lucru se stia de cand ai ales hotelul.

Sany0s [30.07.15 09:12:29] »

noi am fost in Iunie 2015, am rămas șocați, deoarece noi pe internet am văzut cu totul altceva.

Noi ne am cazat in hotel, in aripa de vest, si nu e nimic renovat acolo.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [01.08.15 19:35:09] »

@Sany0s -

Chiar așa rece să fi fost apa? Ce temperatură avea, că sigur era afișat pe undeva prin resort?

adrianstefan [02.09.15 20:28:30] »

nu este nimic adevarat din ce spui am fost anul acesta acolo si totul a fost super

se pare ca unii romani au uitat ce este la noi pe litoral si au niste pretentii extraordinare cand merg afara uitand ca un sejur la noi de 7 nopti te duce dublu decat unul aici

webmaster70 [02.09.15 20:36:27] »

@adrianstefan -

ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

[În plus, dacă vreodată vei solicita informaţii aici, pe sait, cei care îţi vor răspunde o vor putea face cât mai adecvat "profilului" tău turistic (funcţie de locurile în care ai fost, unde ţi-a plăcut şi unde nu, din ce motive etc)]

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

4 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    adrianstefan, nicole33, Sany0s, viviv