ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.07.2015
JUL-2015
PREȚ SEJUR 290 ?

Principal New Leisure Hotel3

Frumos

Am ajuns in statiunea Paralia Katerini in jurul orei 12:30 dupa o calatorie de 21 de ore cu autocarul. (grup de 10 persoane) Desi in cadrul hotelului era mentionat faptul ca check in-ul are loc incepand cu ora 14.00 am fost cazati fara probleme la sosire. Hotelul are un aspect frumos, mai ales la exterior, o curte destul de mare cu sezlonguri si mese iar in centrul acesteia o piscina de dimensiune medie.

Camerele sunt destul de spatioase cu balcon destul de mare, insa baile le-am gasit a fi destul de mici si nu pot spune ca excelau la capitolul curatenie. Nici camerele nu au impresionat la capitolul curatenie, era praf peste tot iar lenjeriile nu au fost schimbate nici o data pe parcursul sejurului. Totusi am bneneficiat de aer conditionat la discretie si seif in camera (Nu au fost nici un fel de probleme cu articolele personale din camera).

Micul dejun se putea servi intre orele 7.30-9.30 nu mai tarziu de aceasta ora (un cuplu a ajuns in jurul orei 9.45 si nu a mai fost lasat sa serveasca micul dejun). Micul dejun destul de variat de la omleta la ou fiert, mezeluri, branzeturi, rosii, castaraveti, precum si gem, finetti, dulceata etc. (in proportie de 90% acelasi in fiecare zi). Ca si calitate a fost acceptabil pt pretul platit.

Piscina era deschisa intre orele 9.00-20.30 insa nu era o problema daca o foloseam chiar si dupa orele acestea (de obicei dupa ce veneam de la mare.

Per total a fost un sejur placut, as recomanda hotelul pt raportul bun calitate-pret si pt faculitatile oferite. Ps: WI-Fi inexistent nu am reusit sa ne conectam, de fapt in toata Grecia am intampinat mari dificultati la acest capitol...

Trimis de Oana Elena in 27.07.15 12:35:26
Validat / Publicat: 27.07.15 13:06:54

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Oana Elena); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [27.07.15 13:06:40] »

@Oana Elena: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Principal New Leisure Hotel, PARALIA KATERINI" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=18895

Elis18 [07.08.15 15:14:25] »

@Oana Elena - Buna ziua, imi puteti spune, va rog, cat de departe este acest hotel fata de centrul statiunii? m-am uitat pe harta si pare putin cam departe de zona mai "animata" a statiunii. Cam la cate minute de mers pe jos este de centru? De asemenea, ati optat doar pt. mic-dejun sau si cina? Va multumesc.

edbica2000 [07.08.15 19:03:26] »

coordonate corecte

distanta aprox de centru 8 - 900 m

din ce cunosc hotelul serveste numai mic dejun (eventual supliment cina la o taverna din apropiere)

edbica2000, Elis18