ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.07.2015
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 17.07.15
JUL-2015

Hotel Aurum Spa & Beach

am petrecut un sejur de 10 nopti in acest hotel inaugurat anul trecut Aurum Spa & Beach;

un resort plin de verdeata, curat, cu minusuri si plusuri; am avut platita o camera standard dar am primit una family destul de spatioasa, curatenia se facea zilnic;

la capitolul minusuri intra lipsa toaletelor (atat pe plaja cat si la piscina existand doar o singura toaleta, cea de-a doua fiind la restaurantul principal);

un alt minus, lipsa de Wi-fi in camere si pe plaja, doar la receptie si-n restaurant era ok;

Mancarea foarte diversificata ptr toate gusturile, peste, pui, curcan, vita, fructe de mare zilnic, de dulciuri nu mai pomenesc; marele plus al acestui hotel, din pct meu de vedere este plaja, un nisip fin atat pe plaja cat si in apa, fara pietre, intrarea foarte lina, se merge 100-150 m si apa abia ajunge la genunchi, calda si plina de pestisori; pentru cine vine cu copii mai mici este perfect.

Programele de divertisment zilnice erau destul de variate, seara fiind spectatole de cabaret, beach party, dance;

Pentru cei care vin cu avionul trebuie sa stie ca distanta de la aeroport pana la hotel nu e de 40 km asa cum o afiseaza toate agentiile, ci 80 km!!!

Trimis de rodicabotez in 17.07.15 12:43:26
Validat / Publicat: 17.07.15 16:42:11
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Marmaris, Bodrum, Kusadasi, Antalia, Oludeniz

VIZUALIZĂRI: 4611 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rodicabotez); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [17.07.15 16:41:24] »

Bună, interesantă recomandarea

Mutat în rubrica "Aurum Spa & Beach Resort [Akbuk], DIDIM" (nou-creată pe sait)

rodicabotez [20.07.15 10:01:45] »

@webmasterX -

Daaa, e perfecta coordonarea GPS.

sens [29.08.15 12:32:07] »

Buna, Rodica! este primul an in Turcia? voiam sa stiu daca il poti compara cu alte hoteluri.

rodicabotez [30.08.15 16:01:33] »

@sens -

buna... Nuuuuu, suntem la al 9-lea an de TR

cred ca se apropie de Papillon-ul Belvil din Belek (2013), asta daca ma refer la raportul calitate/pret... pe noi ne-a interesat mai mult plaja, intrarea in apa sa fie lina si nu abrupta... diversificarea felurilor de mancare si curatenie; poate altii merg ptr alte servicii, vezi piscine, baruri nocturne, etc

daca vrei sa aflii si alte detalii, cu mare placere iti raspund!

sens [30.08.15 20:25:52] »

@rodicabotez: multumesc mult! ne intereseaza sa fie plaja buna, camere mari si curate cu cv in minibar, de mancare nu imi fac griji / vrem legume si fructe ... insa toti cunoscutii spun ca zona kusadasi e mult sub Antalya, dar hotelul asta chiar ni se pare bun.

daca voi aveti experienta si il comparati cu papillon, il luam serios in calcul.

rodicabotez [30.08.15 20:48:13] »

@sens -

intr-adevar hotelurile din Kusadasi sunt sub cele din Antalya, dar Aurum este intre Bodrum si Didim, mai exact la 20 km de Didim... plaja este exact cum am descris-o in prezentare... mergeti cu incredere!!

ne-am rentoarce oricand la Aurum ptr plaja, nisipul fin din apa si plaja, fara pietricele si serviciile oferite de hotel.

stefan.b [14.11.15 00:38:35] »

Bună seara!

Va deranjez pentru a află dacă e un hotel izolat ori se pot face plimbări prin zonă

rodicabotez [14.11.15 21:20:17] »

@stefan. b -

hotelul este intr-un satuc, pana in centrul Didimului sunt 20 km; dolmusul vine destul de des, din 15 in 15 min, poate si mai des; in jurul hotelului sunt vile ale localnicilor si inca 2 hoteluri la care nu este acces.

stefan.b [17.11.15 15:19:00] »

@rodicabotez - Multumesc! Pare tentant pentru vacanta 2016 mai ales ca plaja este cu nisip.

rodicabotez [17.11.15 16:29:02] »

@stefan. b - daaaa, exact; si noi tot pentru plaja cu nisip am ales acest hotel... chiar se merita!! ne vom reintoarce la vara macar pentru o saptamana.

stefan.b [18.11.15 12:47:34] »

Vacante frumoase va doresc și poate va mai deranjez cu întrebări!

rodicabotez [18.11.15 14:14:27] »

@stefan. b - vacanta frumoasa si dvs... daca mai aveti si alte intrebari, cu multa placere va raspund!

stefan.b [18.11.15 15:13:43] »

@rodicabotez: Multumesc!

destrug [18.11.15 20:21:43] »

Conceptul ste AI sau UAI? La agentii apare ca UAI dar pe site-ul lor n apar decat bauturile locale.

Multumesc

rodicabotez [19.11.15 07:38:35] »

@destrug -e mai mult spre UAI, ca au whisky, gin, votca din import, pe langa celelalte bauturi alcoolice autohtone; acum depinde de ce doresti tu...

destrug [19.11.15 12:57:44] »

Masa cum se desfasura, se aglomera in anumite perioade sau la produsele facute la gratar? Eu am fost la Venosa si era jale daca vroiai ceva la gratar. Stateai 30 de minute la coada.

Multumesc

rodicabotez [19.11.15 13:10:57] »

@destrug - nu era aglomeratie... mai mult de max 6-7 persoane nu erau la coada niciodata; restaurantul e destul de mare si aerisit, tot timpul sunt locuri libere iar mancarea este arhi-suficienta

bobyrodin [28.11.15 17:32:48] »

@rodicabotez: interesanta locatie, deci te rog sa urci cateva poze.

blackhjk [21.01.16 09:58:21] »

@rodicabotez - Buna ziua,

In legatura cu internetul, respectiv Wifi nu exista si posibilitatea de a beneficia contra cost?

Multumesc

rodicabotez [21.01.16 10:19:47] »

@blackhjk -

buna ziua... nu stiu amanuntul asta, dar din ce stiu eu in Turcia internetul e foarte slab de aici si micile inconveniente.

RaduII [24.02.16 13:38:35] »

buna ziua

as vrea sa merg la acest hotel. din ce am vazut in poze mi se par camerele cam mici. imi poti spune te rog daca in camere exista pat dublu si pat simplu sau trei paturi simple? multumesc

rodicabotez [24.02.16 16:50:41] »

@RaduII -

buna ziua!! noi am avut camera family, in camera mare era un pat dublu si inca un fotoliu pat, iar in camera copiilor erau doua paturi simple;

Dar am vazut si-o camera standard, in care era un pat matrimonial si unul simplu.

vacanta placuta, nu veti regreta alegerea facuta!!

ceasornicarul [15.01.18 10:50:29] »

Buna.

Parcarea este ok?

rodicabotez [15.01.18 15:38:43] »

@ceasornicarul: parcarea din curtea hotelului nu e suficient de mare dar cred posibil sa mai aiba inca un loc de parcare in alta parte; noi am fost cu avionul si nu m-a interesat parcarea

RaduII [15.01.18 15:50:56] »

@ceasornicarul: Parcarea este in fata hotelului, pe strada. dar este pazita avand si camere. In interiorul resortului nu au parcare. Au o masinuta electrica, ca cele de golf cu care iti cara bagajele atat la venire, cat si la plecare. Sfatul meu: daca mergi acolo nu lua camere french balcony, ca nu au balcon si sunt si mai departe de mare si restaurant, dar este mai liniste. In rest este un hotel excelent pentru cupluri cu copii mici dpdv al plajei - intrare lina in apa mai mult de 30 de metri cu apa intre glezne si genunchi, nisip fin pe plaja si in apa. sa aveti un concediu placut!

rodicabotez [15.01.18 17:45:16] »

@RaduII: acum 3 ani cand am fost eu nu era amenajata parcare inafara hotelului, pe strada... cum intrai in hotel, in dreapta chiar pe langa gard erau cateva locuri de parcare, care se intindeau pana in spatele hotelului; intre timp vad ca lucrurile s-au schimbat...

ceasornicarul [16.01.18 20:51:58] »

Ok va multumesc pentru raspunsuri, toate cele bune.

blackhjk, bobyrodin, ceasornicarul, destrug, RaduII, rodicabotez, sens, stefan.b
    Alte impresii din această RUBRICĂThe Roxy Luxury Spa (ex Aurum) [Akbuk]:

• pagină generată în 0.065855979919434 sec