ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2015
REGIM MASĂ fara masa
2 AD. + 1 COPII -- v: 4

Vila Albanis [Kolios]3

O locatie de 4 stele

Am fost cazati la aceasta vila in perioada 4-11 iulie. Noi am avut o camera dubla superior cu vedere la strada. Dormitorul a fost destul de mare, cu un dulap mai micut, am avut si chicineta cu loc de luat masa unde era si o canapea pentru copil. Baia destul de mare. Foarte frumoasa vila, anul trecut a fost renovata, doar la parter mai sunt camere standard dar nu am fost inauntru sa vad cum arata. Ce era cel mai bine e ca am avut plase de tantari la usa de terasa si la geamul de la dormitor.

In spatele pensiunii e piscina pensiunii, cu sezlonguri, umbrele dar noi nu am folosit-o, am preferat marea.

Foarte multi romani si la vila si pe insula.

Zona e foarte linistita, aproape de mare, erau 3 plaje in apropiere Kolios, Agia Paraskevi si Vromolimnos cu nisip fin si intrare lina in mare, 2 dintre ele au distinctia de Blue Flag.

Sunt si 2 market-uri in apropiere, unul e la 50 de m, mai sus pe strada, unul e pe soseaua principala, in dreapta cum cobori de la vila. Sunt si taverne prin preajma, la 100 de m e o taverna mai renumita Infinity Blue, putin mai scumpa dar cu un peisaj superb, cu vedere la golful Kolios.

Vila are 3 stele, dar camerele pot fi si de 4 stele la cat de bine arata. Curatenie se face zilnic, prosoapele si lenjeria s-au schimbat la mijlocul sejurului.

Recomand vila pentru relaxare, liniste si curatenie. Ca si pozitie pe insula e la mijlocul insulei, dar e aproape statia de autobuz si se poate merge peste tot. Noi am fost cu autobuzul si pe alte plaje, in oras, la Manastirea Evanghelistria.

Intr-una din zile am luat din port un vaporas si am fost pe Insula Skopelos si la plaja Lalaria. Organizeaza si agentiile excursii dar e mai scump decat direct la vaporase.

Foarte frumoasa insula, cu multa verdeata, plajele cu nisip fin, apa foarte curata si de o culoare superba, turcoaz-albastrui.

Trimis de inutiu in 16.07.15 15:01:24
Validat / Publicat: 16.07.15 18:36:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: riviera olimpului

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (inutiu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P06 [fără descriere]

ECOURI la acest review

webmasterX [16.07.15 18:36:10] »

Hey, welcome back — cu un review bun şi util.

inutiu [17.07.15 09:23:11] »

@webmasterX - Da, acolo e Vila Albanis.

Multumesc si eu.

inutiu