ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.07.2015

Către satisfăcător
Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Prima Teapa in Turcia

Are toate minusurile. Pentru a nu repeta descrierile, punctez cateva aspect negative.

- camerele f galagioase, se aude totul prin bai, galagia de pe hol in camera, parca nu ai pereti, multi nemti fff galagiosi, ... dar camera noua si frumoasa;

- am avut camera cu sea view si dupa multe reprosuri mi-au schimbat-o, receptionerii spagari, adica turci, scuzati; in loc sa platesc obtiune in bilet de 65 Eur, mai bine dau spaga 30 si-mi da si apartament;

- bauturi de f proasta calitate, alcool/sucuri, iar Berea aceeasi... renumitul Efes de 2 grade, lipsa bere in barul din camera;

- primul hotel la care nu se serveste masa de pranz in restaurantul hotelului, ci pe 2 terase;

- plaja ca in balastriera, marea cu pietre;

- sezlonguri libere la piscine pana la ora 7;

mancare slab diversificata fata de alte resorturi, dar destula, zilnic 2/3 feluri de peste, nici un pranz fara macrou, saorma si curcan;

- aglomeratie la baruri ziua, serveste doar un chelner;

- distanta dintre plaja si hotel, cam 500m cu mult teren neamenajat;

- colace la tobogane putine, cam 5 duble si 5 simple;

- animatie de doi lei, pacalici, cu multe seri lipsa, sau cu bingo;

- distanta f mare de aeroport 1h 50 min, nu e in Side ci in Manavgat;

- lipsa paza plaja sau piscine, am prins chiar si o incaierare;

- chelneri slabi, nu stiu unul sa faca un cocktail, vesela sparta la greu de ei;

- - Recomand A la carte restaurant, daca sunteti mai multe familii puteti lua seara si familia.

Pacat, s-au nascut morti!

Trimis de cosmin_78 in 14.07.15 01:43:58
Validat / Publicat: 14.07.15 02:03:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Lara si Izmir

VIZUALIZĂRI: 4114 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cosmin_78); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

cristi_negru
[15.07.15 15:16:38]

@cosmin_78: Poate mi se pare doar mie, dar unde e teapa? Cu exceptia chelnerilor, despre care nu aveati de unde, toate celelalte aspecte trebuia sa le stiti. Cu doar putina munca de documentare s-ar fi rezolvat. Poate ca asteptarile au fost mult prea mari fata de ceea ce este in realitate. As fi curios la ce hotel (-uri) ati mai fost un Turcia (daca ati mai fost).

Noi am fost anul trecut la hotelul frate Amelia Beach, la Sunmelia mergem anul acesta la sfarsitul lui August. La Amelia ne-am simtit excelent. E drept nu se compara cu hotelurile anterioare la care am fost (IC Santai, Delphin Palace, Royal Dragon, Royal Alhambra), dar trebuie sa avem in vedere si cati bani am platit. Inainte sa plecam am citit o gramada de impresii, ne-am uitat la zeci de poze si am stiut exact unde mergem. La fel, zic eu, stiu si anul asta exact la ce sa ma astept. Zicea cineva (foarte adevarat) ca 5 stele in Turcia se reflecta in cati bani ai platit. Cei 1890 euro pe care i-ati platit cu tot cu avion pentru 9 nopti, de fapt v-ar fi ajuns doar pentru cazare la unul din hotelurile enumerate de mine.

Noi avem niste prieteni care s-au intors acum o saptamana de la Sunmelia si au zis ca a fost foarte bine si ca este peste Amelia Beach, unde au fost si ei anul trecut, ca si noi.

Vom vedea si noi cum va fi, dar eu in continuare cred ca asteptarile fiecaruia decid daca o vacanta este sau nu buna.

Vacante placute tuturor!

P. S. : Pentru moderator: nu, nu o sa mai pun acum impresiile din anii trecuti de la hotelurile la care am fost. Poate o sa incep anul asta cu Sunmelia, in septembrie, cand ne intoarcem.

cosmin_78AUTOR REVIEW
[15.07.15 15:58:20]

@cristi_negru: Nu le puteam ști, ptr ca am luat biletul din martie, tot timpul am avut același buget, 1200 eur și 910 zile.

Eu compar cu celelalte 4 hoteluri, Kervasarai-Lara, Euphoria Aegean, care e din lanțul Euphoria, hotel vecin cu Sunmelia, cu seri pline de spectacole și artificii.

E singurul hotel din zona fără ponton.

Prietenii din gasca au spus ca e mai slab la mancare/ calitate băuturi ca și hoteluri din Bulgaria (800 Eur) sau kusadasi.

Am schimbat diferite impresii și cu fam de romani acolo, una din doamne parca era ghid, asa le știa, iar impresia e cam aceeasi.

Concediu placut!

[15.07.15 16:41:11]

@cristi_negru -

Noi am fost anul trecut la hotelul frate Amelia Beach,

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

cosmin_78, cristi_negru
Alte impresii din această RUBRICĂSunmelia Beach Hotel Resort & Spa [Kizilagac]: