ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2015
PREȚ SEJUR 800 euro ?
REGIM MASĂ UAI

Grifid Arabella Hotel4

Din nou la Arabella

Dupa 6 ani, ne-am reintors la Arabella. A fost un concediu relativ OK.

Ce mi-a placut, facand si o comparatie cu sejurul anterior:

- camerele renovate recent, frumoase, moderne, am avut camera dubla de lux cu vedere la mare, superba;

- acum au, cel putin pentru camerele de luxe, o umbrela si 2 sezlonguri gratuite pe plaja proprie din fata hotelului; acum 6 ani nu aveau plaja proprie si se plateau sezlongurile si umbrelele;

Ce nu mi-a placut:

- desi camera era superba, in baie wc-ul a mirosit permanent, probabil ca nu folosesc produse tip domestos la wc;

- parcarea a fost gratuita in primul sejur, acum era 20 leva pe zi, drept pentru care, multumita unui turist care a postat aici, nu am luat parcare de la ei ci de la hotelul de alaturi International/Casino, unde un abonament in parcarea lor subterana cu cartela pe o saptamana, a costat doar 60 leva si puteam intra si iesi cu cartela in orice moment doream, fara sa depindem de nimeni; in plus, parcarea era in prelungirea hotelului nostru, cum coborai spre mare pe scarile hotelului, imediat in stanga;

- nu mi-a placut mancarea la fel de mult ca prima data, nu e posibil ca la un hotel de 4 stele sa nu gasesti unt macar o data, iar uneori mi s-a parut "obosita", fapt dovedit si de toxinfectia pe care a capatat-o sotul meu inca de a doua zi de sejur, dupa ce a mancat niste specialitati de peste.

Cam asta e situatia, cu plusuri si minusuri, dar per total a fost un concediu OK.

Trimis de turista in 12.07.15 13:05:11
Validat / Publicat: 12.07.15 14:27:22
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Nisipuri, Sunny Beach, Nessebar.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (turista); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

d3m3ntzial [03.08.15 22:28:09] »

Nicaieri nu am observat sa scrie daca pe plaja privata exista bar cu bauturi / mancare / dulciuri insluse in pret.

twisted_girl [16.08.15 13:07:49] »

Si eu am fost in iulie anul acesta si aveau unt la fiecare masa, doar ca nu era in pachetele mici, era pe un platou... nici eu nu vazusem, dar am intrebat un ospatar si mi-a aratat care este

twisted_girl [16.08.15 13:15:38] »

@d3m3ntzial - nu au bauturi incluse pe plaja, doar in incinta complexului, exista baruri pe plaja, dar trebuie sa platesti pentru bauturi

turista [17.08.15 22:44:18] »

@turista twisted_girl - Sunteti sigur ca era unt? Eu am vazut pe platouri doar margarina. Scria si pe eticheta de langa platou ca e margarina. Oricum, nu va contrazic pentru ca nu am gustat!

claudia_m [26.04.16 16:20:11] »

@turista - buna ziua, puteti va rog sa detaliati serviciile de masa - ce anume se servea la fiecare masa (de ex daca au fost 2 feluri de supe/ciorbe la pranz si seara etc)

multumesc

turista [18.07.16 20:48:53] »

@claudia_m - Abia acum am vazut ecoul. Daca mai e de actualitate intrebarea, pot sa va spun ca eu nu mananc niciodata supele lor. Le-am incercat in primul an in Bulgaria, nu mi-au placut, iar apoi nu am mai fost curiosa.

4 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    claudia_m, d3m3ntzial, turista, twisted_girl