ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2015
DE eug
DIN: bacau
ÎNSCRIS: 06.02.10
JUN-2015

Un resort bun, poate spre foarte bun, dar la care s-ar putea exceptional

Am fost cu familia la acest hotel in ultimele zile ale lunii iunie. Fiind un hotel izolat, nu se folosesc bratari

Am avut camera dubla village 2212, a doua vila de la receptie pe aleea 2000, cu vedere de pe terasa la mare.

Hotelul se afla pe drumul de coasta d550, inainte de torba

avantaj:usor de ajuns

dezavantaj:tamplaria veche de la vile nu izoleaza fonic f. f. bine si se aud masinile noaptea

CAMERA

Doua paturi single care au fost unite si o canapea fixa de 1 pers.

Renovata relativ recent, mai putin geamurile, usa de la intrare si minibarul, granit pe jos; fata de o camera similara in mainbulding nu difera decat macheta de pe jos si o vedere la mare direct din camera

Curatenie s-a facut zilnic, in prima zi m-am intalnit cu baiatul, si pentru 10tl a inteles sa faca curat zilnic intre orele stabilite de mine.

Minibarul umplut zilnic cu apa si cola 1/2 si cappy la cutii 0.2

A/C individual dar incastrat a putut functiona in lipsa noastra, cardul de curent fiind diferit de cel de acces.

Carduri de acces am solicitat doua si am primit fara probleme.

Carduri de prosoape am primit la sosire, fara garantie, si se puteau schimba oricand la spa

MASA

Calitatea, cantitatea, diversitatea nu au fost o problema. Carne de vita, pasare, oaie, peste, curcan, creveti, etc, etc. Fructe la discretie cirese, banane baby, caise, mere, portocale, grapefruit, pepene, doar la micul dejun feliate, in rest intregi. Bufet diet consistent la fiecare masa.

Curatenia in restaurant, debarasarea meselor si serviciile in restaurant mediocre! Toti asteptau bacsis ca sa te bage in seama. Neadmis pentru numele si pretentiile resortului.

Restaurante a-la-carte 5, unul gratuit; l-am incercat pe cel pescaresc chiar de ziua sotiei, si am regretat curcanii la protap din cel principal.

Ce m-a mirat a fost ca nu au avut fres nici contracost in restaurantul principal.

BARURI SI BAUTURI

Asa cum spuneam la mese era un chin sa te serveasca repede cu ceva.

Bauturile bune, vin de calitate numai la sticla, bere efes la draft, spirtoase locale dar si import. Nepermis pentru numele si pretentiile resortului, acestea nu erau tinute la vedere, dar daca cereai impetuos si indicai si locatia unde le tine, erai servit fara tips (ballentines, bacardi, baily"s, sambuca, teqila, havana)

Un bar era deschis nonstop

PLAJA

Cu ponton integrala, dar super ok.

Nici aici curatenia nu excela, pana a venit unul din patroni si totul s-a schimbat

Doua baruri la plaja si un snack

Dulap cu apa, cappy si ayran la autoservire; de asemenea dozatoarele de suc la autoservire

ANIMATIA

Destul de activa la piscina

Seara am prins doua spectacole bunicele, unul in seara turceasca si altul cu ansamblu de dansuri braziliene

PISCINE

Piscina mare era cea mai cautata, dar si cea cu tobogane, care era la intrarea in resort. La cea cu tobogane exista si un snack unde trebuia sa comanzi si se pregatea pe loc; de asemenea aici era inghetata cat era deschis snackul

RECOMANDARI

Pentru camerele din MB etajele 2 si 4 au balcoane, etajele 1 si 3 iesire direct afara, inspatiu relatv public

Pentru camerele village numerele 8000 si 9000, fiind aproape de piscina, cu lift pana la piscina, iar de aici lift la plaja; atentie ca nu toate camerele dintr-o vila au vedere la mare

Nu recomand camerele club acestea fiind departe de restaurant, plaja, exact la intrarea in resort; acestea nu au balcon; sunt aproape de piscina cu tobogane

Avand in vedere pretul platit si ce am gasit, consider o alegere buna, fata de urmatoarea, yelken - turgutreis!

Trimis de eug in 09.07.15 15:01:22
Validat / Publicat: 09.07.15 16:54:24
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 2554 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eug); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P32 jumeirah resort vazut de la capatul plajei kervansaray

• Alte impresii din această RUBRICĂDuja Bodrum (ex Kervansaray) [HV-1] [Torba]: