ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2015
2 AD. + - COPII -- v: -

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Vila Panos... si cu Bune si cu Rele

Salutare tuturor. inainte de toate trebuie sa recunosc ca am plecat la aceasta vila cu inima un pic indoita deoarece nu gasisem decat pe un sait (caruia nu pot sa-i dau numele) cateva inpresii despre aceasta vila care sincer nu ma convinsese, dar tot cautand si cautand in ultimul moment a postat prima impresie dna s-au dra maryca care mai ma linistit si pe aceasta cale ii multumesc... dar sa incepem cu inceputul

Am plecat cu autocarul din Bucuresti pe data de 26-06-2015 ora 17 si am ajuns la vila Panos in jur de 11 a doua zi dupa un drum un pic obositor si mentionez ca nu mi-e necunoscut confortul din autocar deoarece am mai fost si in Thassos si in Zakynthos tot cu autocarul si stiam ce ma asteapta...

asadar ajunsi asa cum va spuneam la ura 11 pe o ploaie destul de deasa nu pot spune torentiala (dar destul de rece) am fost intanpinati de administratul vilei un domn foarte arogant si un pic increzut ,,dupa parerea mea'', nea poftit pe toti sub foisurul de langa bar si pana s-a dezmeticit el care si cati suntem a mai trecut 1.30 minute pana nea repartizat camerele... l-am intrebat de ce nu ne baga la receptia vilei fiinca eram uzi si destul de rece afara nea raspuns ca receptia vilei este acolo sub foisor, punct... dupa multe bombaneli si injuraturi in limba lui... in fine nu aveam de ce sa imi stric vacanta din cauza unui om care s-a dovedit pe parcursul a 7 zile lipsit de bunele maniere si de cei 7 ani de'acasa nu de alta dar nu asa tratezi clienti la prima intalnire...

sa nu mai spun ca nu aveai voie sa filmezi in curtea vilei, sa faci fotografii striga la tine... no TV, no TV, ,,securiti securiti"... nu am inteles de ce dar poate ca asa era politica vilei...

in alte zile cand am mai stat pe la piscina, intotdeauna se gasea sa faca cate ceva... ba sa taie un lemn ba sa bata un cui... si cireasa de pe tort a fost sa tunda iarba din incinta vilei... ma frate facea un zgomot si un fum cu motocositoarea aia de toata frumusetea, numai ca nu iti zicea sa pleci de acolo ca el are treaba.

RETINE-TI nu vreau sa scot toate lucrurile negative in fata dar cel putin asa s-a comportat cu noi... si nu va mint deoarece am filmat cum am putut pe ascuns si am sa postez filmuletele pe canalul meu oficial de You Tube (....) asa ca va invit acolo sa vedeti filmari cu vila Panos, cu drumul din fata vilei care se ajunge la plaja Agia Paraskevi, cu plajele din apropiere de Agia Paraskevi - Kolios, Koukounaries, Banana Beach, cu tavernele din apropierea vilei si multe alte materiale video pe care eu inainte sa plec la aceasta locatie nu le-am gasit (video vorbind) si m-am hotarat sa le fac eu.

Dar haideti sa vorbim si de lucrurile frumoase din locatie cum ar fi;

VILA - este destul de mare se vede ca este ingrijita cu o gradina frumoasa in spate cu multi pomi fructiferi, meri corcodusi, lamai rodiu. si palmieri destui cu o piscina micuta la intrare in vila dar foarte ingrijita apa curata si calda tocmai buna de balaceala. (urmareste material video)

CAMERELE - destul de spatioase cu 2 si 3 paturi cu un balcon in care se afla o masa cu doua s-au trei scaune in functie de cate paturi are camera, o baie ok ca marime nici mare dar nici foarte mica cu wc, dus, oglinda, doua sapunuri din alea mici si prosoape... in camera se gaseste cichineta utilata cu tot ce trebuie (material video) dedejos la plita se gaseste mini frigiderul care functioneaza ok si raceste foarte bine, . langa, un cos de gunoi... televizor care functioneaza numai pe canal digital cu cateva programe straine''nici unu in romana'' un aparat de aer conditionat care pe tinpul sejurului nostru a functionat doar 3 zile gratis pe urma trebuia sa platesti (oricum era destul de racoare in camera) un seif de valori (contra cost) si in dulap de haine (urmareste material video)

PLAJA - cum iesi din curtea vilei peste strada este un drum de tara neamenajat (care atunci cand ploua se creaza baltoci si trebui sa ocolesti prin iarba) (vezi video) unde duce exact pe plaja... o plaja destul de lunga si lata cu nisip fin unde gasesti sezlonguri de inchiriat dar poti sa iti pui si unbrela si preosopul pe plaja fara ca cineva sa-ti zica ceva, intrarea se face lin in apa mari cu nisip fin... ideala ptr familiile cu copii... o apa incredibil de curata si calda (vezi video cu plaja)

Altceva ce sa va mai spun despre aceasta locatie... aa era sa uit, nu ar fi rau sa aveti la voi si un aparat de tantari, noi am avut si ne-a prins de folos... nu am avut foarte multi in camera dar si-a facut treaba aparatul... oricum urmariti materialele video pe care am sa le incarc in zilele urmatoare sa va faceti o parere mai LIVE asa cum imi place mie sa spun si despre celebra plaja Koukounaries, foarte frumoasa plaja cu multe taverne unde poti servi masa pe plaja cu plaja Banana Beach cu plaga Kolios din imediata apropiere de plaga Agia Paraskevi si nu in ultimul rand despre cel mai luxos hotel din apropiere hotelul Princess catalogat la 5*****.

In concluzie recomand Vila Panos pentru liniste pentru ca se afla aproape de plaja dar trebui sa recunoastem ca dupa ora 23 nu prea mai ai ce face prin zona tavernele, barurile, si supermarkerurile din zona incep sa inchida fiind departe de viata agitata si de mai multele optiuni din Skiathos Town

Va stau la dispozitie cu intrebarile voastre si ma bucur daca pot ajuta pe cineva cu informatiile mele...

Vacanta placuta va doresc si sa ne scriem cu bine

Trimis de flllo in 08.07.15 13:44:14
Validat / Publicat: 08.07.15 15:18:01

VIZUALIZĂRI: 2899 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (flllo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 croaziera pe insula Tsougria

[08.07.15 15:03:06]

Muțumim pentru impresii.

***

Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Asemenea date se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

***

Dacă ne pui la dispoziție link-uri către youtube pentru acest review le putem publica după ce în prealabil sunt verificate,

[08.07.15 16:01:47]

@webmaster98 -ok acesta este link-ul https://youtu. be/KM-JTJ5TNVg

coryna22
[27.07.15 17:54:28]

Bună, ce taverne/restaurante recomanzi? Și preturile la închiriere masina/atv ști cam care sunt?

[27.07.15 21:22:44]

@coryna22 - buna... taverne recomand Kohyli care se afla foarte aproape de vila Panos cu preturi bunicele zic eu (aici serveste si o romanca Andreea pe nume si la bucatarie tot o romanca care iti poate da mai multe detalii despre toate felurile de mancare din meniu) si taverna Jimmys pizza care tot asa se afla foarte aproape de Panos... atat

mai sunt 2-3 taverne vizavi de hotelul Princess unde NU recomand deoarece noi am fost pacaliti in sensul ca am luat o pizza de acolo si ni sa adus si 3 felii de paine cu mirodenii pe ele care am crezut ca sunt din partea casei dar la final ne-au cerut 5 euro pentru 3 felii de paine... in fine...

preturi la masini difera in functie si de masina... mai mare s-au mai mica dar si de puterea de negociere a fiecaruia...

Oricum mie mi sa parut a fi o insula destul de scumpa in comparatie cu Thassos s-au Zakynthos

iar in ceea ce priveste locatia de la vila Panos este foarte departe de animatia unei statiuni ce se vrea de top din Skiathos... in sensul ca dupa ora 11 te poti baga la culcare deoarece se inchid majoritatea tavernelor cei drept foarte putine din apropiere

coryna22
[27.07.15 21:56:15]

@flllo: am auzit ca în oraș este și viata de noapte. De asta as vrea sa inchiez masina, sa vad toată insula și sa am unde merge și seara, noi fiind 2 cupluri tinere. Excursiile le ai luat din port? Mulțumesc pentru timpul acordat

[28.07.15 15:35:49]

@coryna22 - este foarte adevarat... in oras ai ce face noaptea... foarte multe taverne si viata de noapte intensa... te sfatuiesc sa va luati excursiile din port sunt chiar si la jumatate din pretul agentiilor... iar daca va inchiriati si masina chiar aveti ce vedea... ma bucur ca ti-au fost de ajutor clipurile

coryna22, flllo
Alte impresii din această RUBRICĂVila Panos [Agia Paraskevi]: