ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2015
DIN: jud. Ilfov
ÎNSCRIS: 11.06.14
JUN-2015

Hotel Egeo / Limenas

O ultima recomandare pt Grecia, hotel Egeo din Limenas, placuta si foarte linistita sedere desi era aproape de ferry. Pt popasul nostru in Limenas pot sa-l acuz public pe johnnyredlabel - daca nu-l cunoasteti va trimit pe AFA - a carui postare despre taverna Mouses am tocit-o tot recitind.

Deci atunci cand am croit traseul am hotarat o cazare la Limenas special pt aceasta taverna, dar, cum prietenii au abandonat Grecia, am facut o mutare in program, catastrofala pt ca din duminica am zis luni, fara sa gandesc; la mine, in concediu, toate zilele sunt duminici! Pe scurt, excelenta masa si servire la apus de soare doar cu muzica valurilor...

Cazarea am ales sa fie aproape de taverna si hotel Egeo parea perfect si chiar a fost.

Este pe o straduta linistita, are parcare proprie destul de maricica, foarte curat, frigider, tv, aer conditionat, wi-fi excelent, balcon mare si dotat cu cele de trebuinta pt un concediu; micul dejun foarte bogat, a fost singurul loc unde laptele era si de 1.5 si 3.2%, pe alese, au avut si iaurt, ceai, cafea, sucuri, obisnuitul cascaval, salam dar si oua, musli, miere si gemuri, unt si prajituri, totul servit pe o terasa placuta.

Singura persoana care se ocupa de hotel, de la receptie la curatenie, vorbeste greaca si cred ca bulgara, ne-am inteles bine, nu au fost probleme desi aveam o mica grija, citisem undeva pe un forum ca nu-i plac romanii dar noua nu ne-a dat impresia asta, indiferent daca este doar angajata sau propietatea este a familiei, doamna a fost atenta si prietenoasa.

Daca va cazati acolo, camerele de la parter au vedere pe spate la un mic parau unde canta gratis broscoii, dansul nu intra in pret iar camerele de la etaj dau si spre parcare.

Ferri este la o aruncatura de bat; pt cei ce ajung la cazare dupa ora 22, anuntati inainte caci doamna de la receptie se retrage in camera ei si usa de la intrare este inchisa.

Sper mult ca si pt viitor sa caut postarile voastre despre Grecia si, de asemeni, sa am ocazia sa va recomand si eu cate ceva daca, ma repet, nu portita dar macar o ferestruica ramane deschisa la granitele ei.

Trimis de elviramvio in 30.06.15 09:21:35
Validat / Publicat: 30.06.15 10:10:20

VIZUALIZĂRI: 1789 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P08 Apus privit la taverna Mouses

webmasterX [30.06.15 09:41:17] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Egeo Hotel [Limenas]" (deja existentă pe sait)

elviramvio [30.06.15 11:06:15] »

@webmasterX - Este bine.

johnnyredlabel † CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA [30.06.15 15:54:12] »

@elviramvio - Păi dacă tot m-ai acuzat, unde-i sticla de ouzo pentru inculpat?

elviramvio [30.06.15 16:57:26] »

@johnnyredlabel:

Jur pe sticla goala, o pastrez ca proba, exact acum 30 minute si-a dat ultima suflare lichida, stiinta primeaza, i s-au verificat propietatile terapeutice.

dorgo [30.06.15 18:40:47] »

@elviramvio - Draga mea, pune si tu macar cate o poza la fiecare hotel, ia de pe internet, ca e voie... ai inaugurat un nou gen de reviuri, reviurile cu texte si poze, dar fara poze. Mi-ai dat o idee, ce-ar fi sa incerc si eu un si mai nou gen de reviu, reviul cu text si poze, dar fara text si fara poze, adica doar cu titlu iar cititorul n-are decat sa intre pe "google" si sa vada restul...

webmasterX [30.06.15 18:52:10] »

@dorgo -

ia de pe internet, ca e voie...

Nu prea e voie!

elviramvio [01.07.15 08:41:11] »

@dorgo -

Nu mintiti poporul cu internetul plus ca nu stiam ca s-au oltenizat ardelenii Acum pe bune, le-as fi incarcat eu de saptamana trecuta dar fura ceva baiuri. No, bine?

p. s. mi-e drag Ardealul si ramaneam acolo de se putea asa ca nu interpretati altfel vorbele de mai sus.

dorgo [01.07.15 16:40:54] »

@elviramvio - no, altă viață, d-apăi așa, bistoș că îi mai bine...

dorgo, elviramvio
Alte impresii din această RUBRICĂEgeo Hotel: