ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.06.2015

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Taverna Irene din Potos

Referior la Taverna Irene din Potos voi fi foarte scurt si concis:

1. nota de la 1 la 10, eu acord 5;

2. scaunele foarte mici, stil han, de pe drumul spre mare de pe timpul lui Ceausescu;

3. Am comandat un platou pt 2 persoane, cu precizarea (contra cost) sa-mi serveasca un calamar intreg la gratar... dna Otilia a precizat ca nu este nicio problema si imi va face pofta, servindu-mi la platou un calamar intreg fript... Surpriza cand am primit platoul, calamarul meu, nu era unul intreg, erau niste bucati din calamari diferiti, tari ca opinca! parca mancam sorici!

3. crevetii erau reci, parajiti de cel putin 1 ora, precum untura de porc!

4. cartofii, bineinteles din belsug, erau din aceia congelati!

5. niste bucati de peste, mai mult grasime!

6. Cost: platou + 1 bere halba Mythos + 1 soda = 25 euro

7. am fost acolo in prima seara, desi am stat in Potos 14 zile, nu m-am mai dus niciodata!

Concluzia: Este o taverna slabuta, in Skala Potamia, am servit acelasi meniu, la Athos, la 20 de euro, net superior...

PS: unde apare un roman, gen Otilia (nu am nimic cu ea), apar si smenurile

Trimis de rica in 26.06.15 16:36:35
Validat / Publicat: 26.06.15 17:38:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 2215 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[26.06.15 17:00:36]

@rica: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

nuvreau
[26.06.15 17:48:45]

foarte ciudat.

am fost de multe ori la Irene si nu am plecat niciodata nemultumit.

Otilia a fost intotdeauna foarte amabila (si restul personalului de altfel) iar mancarea excelenta.

singurul repros ar fi ca portiile erau imense.

Cris
[27.06.15 11:04:21]

@rica - Îți respect opinia, chiar dacă este total diferită de a multor colegi care au scris despre această tavernă. Nu o să te întreb de ce te-ai mai oprit să mănânci aici dacă nu ți-a plăcut că: ,,scaunele foarte mici, stil han, de pe drumul spre mare de pe timpul lui Ceausescu", nici de ce ai acceptat mâncarea dacă nu era ceea ce ai comandat. Deși aș putea face asta, pentru că mi se pare normal să rezolvi (sau măcar să încerci să rezolvi) problema la fața locului.

Votul negativ acordat este pentru ultima ta propoziție, care nu îți face cinste și care este o jignire atât la adresa Otiliei, cât și la adresa românilor, dintre care, vrei, nu vrei, faci și tu parte. Nu este ok deloc o astfel de afirmație, cred că era mai corect să îți spui părerea fără să faci afirmații jignitoare și gratuite și fără să generalizezi.

iulian68
[27.06.15 13:36:03]

@rica - Si eu mi-am permis sa mananc acolo, si, desi cazat in Golden Beach, am venit si a doua oara, la presiunea prietenilor cu care am fost si carora le-a placut mancarea.

Si eu subscriu colegei mele, puteai rezolva pe loc "smenul" facut de romanca aia care, spre rusinea ei, munceste de dimineata pana seara in loc sa stea la colt de strada!

Iar faza cu scaunele, sa ne intelegem, la cei 9-10 nani pe care ii aveai pe vremea lui Ceausescu nu poti sa ma convingi ca-ti pareau mici.

De fapt eu le-am tot incercat si nu mi s-au parut a fi mici deloc!

ricaAUTOR REVIEW
[27.06.15 21:24:41]

@pacurarcris - si eu iti respect opinia! Libertatea de exprimare si de opinie sunt principii esentiale ale democratiei... asta ca tot vorbim de Grecia...

ricaAUTOR REVIEW
[27.06.15 21:27:42]

@iulian68 - nu incerc sa conving pe nimeni, sunt doar impresii de calatorie...

iulian68
[29.06.15 00:36:49]

@rica - nici eu, colega, doar ca, daca socotesti varsta, vei vedea ca nu avea mai mult de 8-9 ani pe vremea "hulitului"... Iar la Taverna aceea am fost si eu. Si la Golden Beach am fost cazat... Si am facut plaja si baie pe toata plaja... Si e cea mai mare de pe insula... Si era curata... Si apa limpede... Asadar, no comment!!!

[09.07.15 21:29:03]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Taverne în sudul Thassosului (Potos, Limenaria etc) " - nou creată, între timp, pe sait

Cris, iulian68, nuvreau, rica
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm? Taverne în Potos: