ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.06.2015
JUN-2015
prieteni

Adaland Aquapark

Adaland 2015

Am vazut ca nu sunt impresii noi asa ca va povestesc din 2015 doar din parcul de distractii.

Intrarea 25 eu prin agentie la hotel am luat cu 22 eu.

Cand intri iti verifica bagajul. Eu am avut o cola la 330, o apa si o banana so nu au zis nimic.

Cum intri in dreapta este casa de unde iti iei cardul pe care pui cati bani crezi ca vrei sa cheltui pe mancare plus 5 lire taxa de card. La iesire predai cardul si primesti cele 5 lire si daca ai depus numerar si mai ai pe el ii primesti imapoi. Daca ai depus de pe cardul personal nu mai primesti decat garantia de 5 lire.

In stanga vestiare si cabine de depozitare cu cheie. Ptr alte 5 lire poti inchiria un seif, sa nu stai cu grija cheii si daca ai lucruri de valoare.

Topoganele de adrenalina incep acticitatea la ora 2, asa ca pana atunci e coada la topoganul spirala cu colac. Dar merita asteptarea.

In unul dintre ele esti pus in picioare cu un izopren tinut intre picioare si spate, ca intr-o capsula. Apoi iti ia podeaua brusc si cazi in gol aprox 3 etj. Te invarte o data si iesi. Atentie sa tii capul incordat in piept altfel dai cu el de topogan la rasucire si nu misca picioare sa nu ramai acolo.

Pe cel verde de viteza sa ai picioarele incrucisate altfel dureaza ceva pana scoti slipii de unde intra. Merita sa treceti pe aici si doar prin faptul ca a castigat locul 1 la Paris pe Europa.

Chiar daca le poti face pe toate topoganele intr-o ora, te odihnesti si le mai faci odata.

La pestera cea de un singur topogan e mai interesanta.

Atentie ca mancarea si bautura e foarte scumpa. Un hamb cu cola 18 lire.

Trimis de danezu008 in 19.06.15 14:14:07
Validat / Publicat: 19.06.15 21:53:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danezu008); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [19.06.15 15:09:47] »

@danezu008 - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

danezu008 [19.06.15 15:12:47] »

@webmasterX: acolo este

Pufulinu [02.01.19 12:26:57] »

Buna.

Se poate ieși din parc si reintra in aceasi zi?

Mulțumesc

danezu008, Pufulinu