ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.06.2015
ÎNSCRIS: 28.08.09
MAY-2015

Din nou dupa 6 ani

Ne-am hotarat sa mergem din nou acolo pentru ca stiam ce vom gasi si nu ne doream surprize. Ca atare pot spune ca ne-a placut foarte mult acolo. De data asta am fost doua famili.

Ne-a cazat in hotelul principal, initial doream undeva mai retras la Bungalow dar a fost bine si acolo. Ca sa facem modificarea ne costa cam 15 euro pe zi .Noi am fi vrut undeva cu vedere la mare .

Curatenie fata de Bungalow s-a facut zilnic cu schimbat prosoape etc.

Masa la fel ca data trecuta a fost foarte buna cu multe meniuri dimineata (branza, cascaval, salam, sunca, friganele din paine cu ou, ou prajit, ou fiert, clatite cu fineti, masline, unt, margarina, miere, gemuri de mai multe soiuri, chec, biscuiti ca cei de casa, si inca vre-o doua prajituri ca cele de casa, fulgi Corn Flackes mai multe tipuri, lapte cafea, sucuri, ceai) la masa de seara (Ciorbe doua tipuri (nu le-am incercat), cartofi prajiti gen Mc Donald, Carne la gratar gen scaricica sau ceafa, orez, cartofi natur, sau cartofi la cuptor, pui la cuptor (pulpe sau aripioare), sarmale in foi de vita ceva de genu, paeia (orez cu fructe de mare), peste la cuptor fara oase, un fel de legume la cuptor, branza, ardei capia in otet, branza cred cu smantana salata de varza rosie, salata cu rosii si cu peste, salata cu rosii si cu branza, salata simpla (doar salata) tot felul de sosuri noua ne-a placut cel cu smantana si castraveti, desert doua modele de checuri, fructe (mere portocale capsuni cirese kiwi) un fel de charlota cred ca era cu ciocolata, fructe si vre-o doua tipuri de prajituri nu stiu sa le explic dar foarte bune.

Comparativ cu acum 6 ani pot spune ca serviciile de curatenie, internet etc au crescut.

Complexul este la fel de frumos si relaxant cu aceleasi flori si miresme si aceeasi plaja curata apa limpede cu bancuri de pesti mici din loc in loc.

Aproape de kriopigi cam la 3 -5 km defapt in Kallithea este un supermarket dar si pana in Kallithea este Lidl cu de toate. Apa este 1.75 euro un Bax de 6 sticle la 1,5l.

Masa de dimineata este de la 7.30- 10.00 iar cea de seara 18.30-20.30.

La terase in general gasiti meniuri pana in 20 de euro de persoana.

Motorina 1.20 euro /l sau 1.25 depinde de zona.

Cu internetul s-a schimbat, au internet wirelles 5 euro 24 de ore (adica te loghezi cu parola alocata si cat stai pe net iti consuma din orele cumparate).

Ca sa ai net peste tot oriunde te-ai duce in Grecia noi am fost la un magazin Vodafone din Kasandreia cu Pasaportul si am cumparat o cartela reincarcabila cu voce si net ca si la noi cu 10 Euro 1000 min voce si 1 GB net.

Trimis de zarnescu in 07.06.15 18:09:37
Validat / Publicat: 07.06.15 19:56:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 2757 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (zarnescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[07.06.15 18:23:13]

@zarnescu - Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației noastre de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

calatorul
    [07.06.15 20:04:58]

Cum a fost vremea, marea, plaja, totul ok?

[07.06.15 20:47:59]

@calatorul50 - vremea a fost de plaja in jur de 28-29 de grade, o zi a fost inorat si inca una a plouat atunci am fost sa vizitam sithonia si kalamaria spre thesalonik. In rest apa 20-21 de grade se putea face baie mai ales la pranz cand apareau si bancurile de pestisori. In perioada 24-31 mai a fost aproape full complexul cu greci, nemti, rusi, bulgari, sarbi, englezi, nu stiu cum de era asa de aglomerat ca de obicei perioada asta eram singuri pe plaja. Plaja curata iar cu toate ca era complexul aglomerat pe plaja parea ca nu este aglomeratie.

[07.06.15 20:53:04]

@webmasterX - Da este ok acolo este locatia.

calatorul
    [08.06.15 10:52:05]

@zarnescu - Multumesc pentru raspuns si relatare, am retinut informatiile pentru viitoarea vizita in zona. Nu am mai vazut Sithonia de 10 ani si mi/ar placea sa revad frumoasele locuri vizitate atunci, poate si o zi la Thessalonik, depinde de vreme. Vacante frumoase va doresc si adaug un vot pentru superbonus.

Lucretiaungureanu
    [08.06.15 12:34:37]

Foarte frumos, descrii totul iar pozele superbe. Mulțumim pentru impresii.

[10.06.15 17:31:51]

@calatorul50: Multumesc mult!!!