ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.05.2015
DIN: Sibiu
ÎNSCRIS: 23.08.14
DEC-2014

Se poate face turism de calitate in Romania

Am ajuns la aceasta pensiune redirectionati de catre o agentie de turism, dupa o experienta oribila intr-o alta locatie. Nu stiu daca este in totalitate meritul pensiunii sau este si meritul agentiei :) dar, contra unei sume modice am petrecut 3 zile de vis intr-o locatie spectaculoasa.

Am fost intampinati foarte bine si am gasit ce am cautat: extrem de multa liniste, curatenie exemplara, intimitate.

Ceea ce ne-a placut a fost amabilitatea personalului, peste tot in complex, in fiecare zi gaseam la usa programul cu activitatile organizate in acea zi si cu specialitatea bucatarului, alta de fiecare data. Ni s-a parut ca intr-adevar se straduiau sa-ti ofere de toate, la preturi foarte bune.

Una peste alta, chiar daca se poate sa fie rezultatul unui complex de conjuncturi favorabile, noua ne-a placut tare -tare mult si le multumim!

Trimis de titiza in 21.05.15 15:41:23
Validat / Publicat: 22.05.15 22:22:12

VIZUALIZĂRI: 1209 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (titiza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -6 PMA (din 6 voturi)

webmaster [21.05.15 15:56:08] »

Articolul a fost selectat pentru o verificare suplimentară a autenticităţii şi naturii dezinteresate a recomandărilor.

Autorul este invitat să încarce un set minimal de poze care să dovedească prezenţa acolo în calitate de turist plătitor.

NOTĂ: Fotografiile nu vor fi făcute publice, dacă se solicită expres acest lucru.

webmaster [22.05.15 15:56:09] »

În lipsa oricărui răspuns din partea autorului (sau din cauza răspunsului neconcludent), acest articol este declarat incert / inacceptabil, fiind astfel marcat pentru ştergerea din baza de date.

Ştergerea efectivă se va face peste 24 de ore începând din acest moment, timp în care autorul încă mai poate răspunde solicitărilor echipei de moderare.

webmaster [22.05.15 22:19:24] »

Au sosit, într-un final, pozele solicitate; deşi-s parcă "trase la indigo" :-) după celelalte (şi posibil să provină din aceeaşi... sursă), constatăm conformitatea (tehnică) cu Regulamentul; impresiile vor fi publicate în foarte scurt timp.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [22.05.15 23:17:09] »

@titiza - mda... și marmota învelește „povestea” cu pozele de pe paginile FB ale pensiunii și ale patronului.

P01 (1 Ianuarie 2015);

P02 (28 Aprilie 2015);

P03 (31 Decembrie 2014).

Alooo! domnu' Cristinelu, chiar așa fraieri credeți că sunt cititorii acestui sait? Nu vedeți ce reacții a generat deja avalanșa de „pupincu'”???

Paty [23.05.15 07:29:09] »

Oameni buni, chiar nu vă dați seama că toată povestea asta devine oarecum penibilă?

Singurul lucru pe care îl rezolvați cu insistența asta... [inserați aici orice calificativ negativ care vă vine la îndemână] este să îi convingeți pe cei care vă citesc impresiile să NU calce vreodată pe la Alpina. Pe mine, una, m-ați convins - și asta încă de pe la al treilea review pozitiv aproape tras la indigou: atmosferă perfectă, personal amabil, camere frumoase, bla, bla... Toate de câteva rânduri, toate scrise de membri noi, înregistrați anume pe site pentru a scrie acele impresii, membri care nu mai interacționează nicicum cu echipa de moderare sau cu userii ce comentează la pseudo-articolele lor. Și ce să vezi - nici măcar dreptul la replică (de la care chiar aveam pretenții, fiind o poziție oficială, înțeleg) nu vine cu argumente credibile, ci cu o ofensivă în (alte doar) câteva rânduri. Acum, pe bune: chiar atât de stupizi ne credeți?!

Eu zic că abordarea ideală în cazul ăsta este să demonstrați cât sunteți de buni prin fapte, lăsându-i pe oamenii care chiar au ceva de spus (fie de bine, fie de rău) să-și exprime părerea.

N-ar fi mai ok așa, pentru absolut toată lumea?

luciaoradea [23.05.15 09:33:18] »

@Paty - ai mare dreptate în tot ce spui. Singurul efect notabil pe care îl au toate laudele astea (mai clar spus minciuni) asupra mea (și cred că și asupra altor persoane) este să evite cu orice preț cazarea la aceasta pensiune.

De când sunt membru AFA nu am mai văzut așa ceva. E o campanie absolut stupida de "ridicare" forțată a mediei pensiunii. Mă întreb încă o data (pentru a nu știu cata oară ) cât o sa mai dureze.

cris1982 CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [23.05.15 11:50:22] »

De acord cu @Paty si @luciaoradea. Cascada asta de review-uri ,,la comanda" m-a convins sa am grija pe viitor sa nu ma cazez la aceasta pensiune.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [23.05.15 12:16:05] »

@cris1982 -

Cascada asta de review- ,,la comanda" m-a convins sa am grija pe viitor sa nu ma cazez la aceasta pensiune

Pe mine, sincer, nu conținutul și numărul pseudo-impresiilor din avalanșa recentă (și mă-ntreb, având în vedere și răspunsul Admin către patroni, câte NU vor fi trecut prin filtrul verificărilor), ci personajele care le-au scris, cu care în general NU îmi place să fiu mai apropiat de maximum 500 m mă determină nu doar să nu doresc o cazare la ei vreodată, dar nici prin imediata vecinătate.

PS - iar poze oficiale de acest tip (v. exemplu) mă conving mai mult decât 1000 de cuvinte că acolo e o cameră (sau baie, sau ce mai e prin poze) cu o suprafață meschin de mică.

vega06 [10.06.15 21:29:21] »

Si eu cred ca au fost cu mult mai multe sa le zicem review-uri, dar au fost stopate de webmasteri

cris1982, luciaoradea, Paty
    Alte impresii din această RUBRICĂComplex turistic Alpina-Casi: