ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.04.2015
DIN: Ramnicu Valcea
ÎNSCRIS: 20.08.13
SEP-2014
2 AD. + 1 COPII -- v: 4 ani

O vacanta linistita si frumoasa

As vrea sa incep prin a contrazice ultimele pareri negative adaugate de ceilalti utilizatori din care reiese ca la acest hotel ar fi groaznic. Cred ca adevarul o sa se vada cel mai bine din poze si cei care sunt intresati de aceasta locatie o sa poata trage singuri concluziile.

Dar sa o luam de la inceput.

Am ajuns cu bine dupa un drum intr-adevar lung cu autocarul (17 ore), dar stiam ca asa va fi. Hotelul este localizat cam la 2 km de statiunea Hanioti. Cazarea a avut loc rapid, camera spatioasa, curata, nimic de reprosat.

Plaja cea mai apropiata de hotel (4 minute mers pe jos) poate fi accesata traversand strada principala in partea drepta a hotelului, este si un mic indicator. Plaja este cu nisip amestecat cu pietricele, un pic deranjant pentru picioare dar este foarte libera si poti sta oriunde, in functie de preferinte. Marea in schimb este superba, foarte clara, linistita, calda si de asemenea libera. La plaja din Hanioti se poate ajunge cu microbuzul gratuit al hotelului de cateva ori pe zi. In statiune plaja nu este mai buna decat cea de langa hotel, sunt bolovani in apa, este destul de aglomerata dar in schimb gasesti sezlonguri si terase.

Piscina hotelului este destul de mare, foarte curata, calda. Gradina hotelului este amenajata foarte frumos cu plante, flori si arbori exotici, banani, rodii, smochini. Exista si un mic loc de joaca. Animatie nu au. Muzica la terasa si piscina nu este tare sau deranjanta. Per total e un hotel linistit.

Patronii sunt in varsta intr-adevar si nu prea le simti prezenta, chiar daca stau la receptie toata ziua. Dar daca nu am avut nici o problema nu am avut nevoie sa interactionez cu ei, dar nu mi s-au parut neospitalieri.

Masa a avut putine feluri zilnic, dar stiam la ce sa ma astept, se stie ca grecii nu merg foarte mult pe AI. In schimb pot spune ca a fost cea mai buna mancare (in comparatie cu Bulgaria de exemplu). Cele 3-4 feluri erau gatite foarte bine, ingrediente proaspete, multe salate si supele/ciorbele foarte bune. Desertul la pranz consta in fructe iar seara o prajitura, budinca sau inghetata. Nu a fost nici o zi in care sa nu-mi placa vreun fel de mancare si doamna care servea era foarte draguta si amabila. Mancarea nu s-a repetat in nici o zi (desi au fost unele feluri de mancare pe care le-as mai fi mancat inca o data).

Statiunea este micuta, dar draguta. Seara este destul de animata, baruri, terase, locuri de joaca, ai ce face si pe unde sa te plimbi. Cei care vin cu masina se pot plimba si in statiunile invecinate care sunt la cativa km.

Mie mi-a placut vacanta si nu regret ca am ales aceasta zona si acest hotel si in concluzie le recomand.

Trimis de Ana si Vlad in 19.04.15 10:58:20
Validat / Publicat: 19.04.15 11:51:51
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Nei Pori, Creta

VIZUALIZĂRI: 3287 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ana si Vlad); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera in care am stat
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

calatorul [20.04.15 20:16:00] »

felicitari pentru vacanta reusita si multumim pentru relatarea utila si lamuritoare. adaug si eu un vot. Succes si vacante frumoase in continuare.

calatorul
    Alte impresii din această RUBRICĂHalkidiki Palace Hotel: