ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.03.2015
DIN: Pe lângă București
ÎNSCRIS: 03.06.13
încărcat de pe telefon!

Prima data!

Si iata ca mi-am facut curaj anul acesta sa ies din carapacea "Sejurica"! Acest nickname mi-a asigurat anonimatul pe site, iar secretizarea localitatii in care locuiesc imi dadea un sentiment de siguranta si intimitate on line. Am evitat primele intalniri AFA pentru ca le consideram un demers stanjenitor si inutil! De ce sa renunt la control? Ce as putea discuta cu zeci de persoane pe care nu le-am vazut niciodata?

Cum de am ajuns la intalnirea din 2015? Simplu! Vazusem pozele, citisem review-urile si poemul de anul trecut si am simtit dorinta de a-i cunoaste pe cei carora le datoram acele 2-3 sejururi reusite de care avusesem parte. Gandit si facut! Abia dupa ce am trimis prima transa de bani mi-am anuntat sotul ????

Toata perioada de asteptare am trecut prin diverse stari: neincredere, nerabdare, neliniste, emotie, regret, remuscare si tot asa! Daca nu ne vom integra? Daca nu vor fi subiecte comune de discutat? Daca voi fi blamata ca am luat copiii cu noi? Daca si daca...

Toate aceste ganduri si emotii s-au risipit la intrarea in hotel cand m-am trezit intampinata calduros si pupata cu afectiune de Roth (acum stiu cine era!). Parca ma stia de cand lumea si ma astepta de o vesnicie (ce-i drept, am ajuns cam printre ultimii si cred ca abia astepta sa ia o pauza).

Despre hotel, camera si mancare nu voi scrie aici! Ci despre emotiile pozitive care m-au incercat de cate ori treceam pe langa o persoana cu ecuson si ne salutam, incercand, pe furis sau nu, sa citim numele tiparit!

Userii de la masa 4 au fost de nota 10! (Am mai scris despre asta!) Si le multumesc din suflet ca m-au ajutat sa ma integrez! Sper ca nu s-au vazut emotiile in intregime!

Am descoperit oameni in carne si oase, cu suflet si " vorbe la ei"! Am tras ocheade la toti cei pe care ii stiam doar din scrieri! Si ce frumosi erau! Si nu erau nici scortosi, nici morocanosi, nici nu ii priveau pe ceilalti de sus si nici pe mine, in ciuda a doar 160 cm daruiti de Mama Natura. Am incercat sa retin pe cat mai multi! Nu spun cat de incantata am fost sa descopar ca erau cativa care auzisera de mine, de Sejurica! Wow!

Am vrut sa va analizez de la distanta! Si unde as fi putut face asta mai bine decat la festivitatea de premiere?!! Am fost acolo special in acest scop, am plans de emotie alaturi de premianti, am ras de, si cu, Ariciu fara L si de Le maitre! I-am felicitat in gand pe toti!

Dap! AFA este o mare familie! Si ma bucur sa fac parte din ea! Chiar daca ii cunosc membrii mai mult sau mai putin! Vorba ceea, am o verisoara primara pe care nu am vazut-o in viata mea! Si nici nu am schimbat vreo vorba! Dar la AFA nu s-a pus problema! Eram de-ai nostri!

Deja mi-am setat ca target intalnirea de anul viitor! Si reperarea catorva useri pe care nu i-am deacoperit! Cred ca a cam crapat carapacea mea! ????

Ma bucur ca v-am cunoscut, v-am zambit, v-am salutat, v-am imbratisat, am povestit, am facut poze, am primit si am daruit, am dansat, am ras, Am Fost Acolo!

Trimis de Sejurica in 31.03.15 00:08:29
Validat / Publicat: 31.03.15 04:50:09

VIZUALIZĂRI: 1242 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2046 PMA (din 46 voturi)

teona
[31.03.15 10:08:15]

Parca ma vad pe mine acum un an in articolul tau, carapacea din spatele nikename-lui, senzatia de siguranta virtuala, eu i-am spus sotului dupa ce platisem toti banii si mai aveam doua saptamani pana la eveniment. Pe drum emotii cu duimul si a fost cum ai spus tu... Wow! Acum m-am molipsit de acest microb al intalnirilor AFA, chiar daca amploarea celei din acest an a mai creat ceva carcoteli , dar totul e bine cand se termina cu... review-uri. Asa ca am reusit sa sparg gheata pe 2015 dupa aceasta intalnire (in 2014 am stat chibit) si chiar daca am scris un articol "cuminte " dupa parerea mea, important este ca l-am scris. Felicitari ca ai reusit acest lucru dupa prima intalnire!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][4 voturi]
[31.03.15 13:38:07]

@Sejurica - Mai pustoaico, asa credeai tu? Cum sa ratez eu sa ma joc doua seri cu doi ingerasi frumosi si cuminti?

Si care au si papat tot din farfurie si nici nu s-au miscat, doar se uitau la mine si ne zambeam, iar eu eram topita toata!

Sunteti, cu totii, niste oameni buni si frumosi!

[31.03.15 13:44:33]

@Zoazore: ???? Asa am crezut, apoi, sambata spre duminica m-am tratat! Imi place ca imi spui pustoaica, desi peste un nr de ani ajung la 40!

In cazul asta, masa 4 a avut numai pustoaice! Cine nu a bagat de seama a avut ochelarii aburiti sau are nevoie de o pereche, cu siguranta????

[31.03.15 14:23:01]

@Sejurica - Cum poti sa crezi prostii d-astea? Intre mine si fetele tale a fost diferenta de inaltime si gabarit. ATAT! Ca tu nu stii, dar m-am jucat si eu cu iepurasii pe masa! Altfel cum crezi?

[31.03.15 14:34:20]

@Zoazore: Inseamna ca eu profitam de petrecere in timpul asta ????

[31.03.15 15:21:50]

@Sejurica - Ba eu! Hai ca ne-o luam!

adri-nico
[31.03.15 21:38:45]