ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.02.2015

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Cu siguranta nu voi mai calca aici

Am fost acolo de ziua indragostitilor - proasta alegere.

In camera miros de igrasie, totul vechi, mai ales televizorul care avea minim 25 de ani, iar cele 6 canale se vedeau cu "pureci".

In noaptea respectiva, 2 petreceri cu muzica populara non stop si urlete chiar dupa terminarea petrecerilor.

Explicatii naucitoare de genul hotelul si restaurantul au conduceri diferite...

Gratarul aprins in parcare fix langa masina noastra.

Copiii petrecaretilor au alergat si au tipat toata noaptea pe holuri, asa ca mi-am petrecut prima parte a noptii cu mana pe telefon in discutii la receptie.

Micul dejun - slabut.

Trimis de corinutza1979 in 16.02.15 10:36:04
Validat / Publicat: 16.02.15 11:48:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA. A mai fost în/la: aproape toate regiunile

VIZUALIZĂRI: 1930 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (corinutza1979); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[16.02.15 11:04:38]

@corinutza1979: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

[16.02.15 11:44:53]

În altă ordine de idei...

Aurici
[16.02.15 13:44:01]

@corinutza1979 - De multi ani mergem de zilele orasului Sinaia (ultimul week-end din septembrie). Anul trecut a fost prima data cand am stat si noi la acest hotel cu toate ca stiam ca s-ar putea sa fie galagie, din cauza scenei amplasate chiar in parc. Noi am ales asa pentru ca nu am gasit altceva, toata Sinaia era ocupata si te-as contrazice putin. Incearca sa nu generalizezi, pentru ca experienta noastra a fost aproape la polul opus.

Hotelul este vechi, dintre cele comuniste dar se vede ca a fost deosebit la viata lui. Vremea a lasat urme, mochetele sunt uzate, interioarele necesita o modernizare dar curatenie nu pot sa spun ca nu era. Plus ca renovarea si modernizarea a inceput, se vede acest lucru daca mergi putin prin hotel.

Noi ne-am cazat intai la etajul 1 intr-o camera curata, cu balcon dar cu vedere in parc, catre scena si apoi ne-am mutat la mansarda, la sugestia d-rei de la receptie care ne-a spus ca mai are o camera acolo si ca o sa fie mai bine pentru ca zgomotul de la spectacol se mai estompeaza. N-am suferit deloc de zgomot pentru ca am stat si noi in parc pana s-a terminat spectacolul iar camera a fost deosebita, complet renovata, mai mare decat cea de la etaj, foarte frumoasa, doar ca nu avea balcon. In camera era LCD atat la etajul 1 cat si la mansarda. Micul dejun a fost foarte bun, stil bufet, cu destule cat sa poti alege. Ce sa mai spunem de amplasament?

Eu am scris impresiile pe site-ul pe care am facut rezervarea si am contribuit la cresterea mediei unitatii care, oricum nu era mica. Poate petrecerea cu nabadai a fost de vina, locatia cred ca nu merita asa o judecata, dupa parerea mea.

[16.02.15 13:54:50]

@Aurici -

Anul trecut a fost prima data cand am stat si noi la acest hotel

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

Aurici
[16.02.15 14:02:58]

@webmasterX - Pai eu stiu, web? Pe vremea aceea nu scriam pe AFA, nu am poze cu camerele... O sa rasfoiesc un pic pozele sa vad cum pot sa exemplific experienta mea de acolo dar mai am o restanta (mai recenta). Sper sa-mi ajunga timpul pentru toate. Nu puteam sa spun ca am fost acum 5 ani???

[16.02.15 14:06:34]

@Aurici -

Nu puteam sa spun ca am fost acum 5 ani???

Crezi că nu erau bune și de atunci? Contribuie la media reprezentativă a locației. Ușor-ușor, e timp de toate.

Michaell
[17.02.15 08:23:04]

@corinutza1979 - Din pacate trebuie sa-ti dau dreptate. Noi am fost multi ani clienti fideli la aceasta unitate care aproape de fiecare data ne-a primit si s-a comportata fata de noi asa cum trebuie. In schimb in ultimul timp calitatea serviciilor si comportamentul personalului lasa extrem de dorit. Superficialitatea, ignoranta si fuga dupa profit, sunt evidente. Micul dejun, de ex. a fost cu citiva ani in urma simplu dar bun. Anul trecut calitatea produselor a scazut cu citeva trepte. Acelasi lucru si daca comanzi din meniu. In luna Decembrie a anului trecut, deci in urma cu nici doua luni, am servit masa la restaurantul casei si am fost foarte dezamagiti. Angajatii cumva pe alta planeta. Ospatarii mai vechi se pare ca sunt satui si abia asteapta pensia. Angajati mai noi dau impresia ca au fost instruiti doar in pirvinta maximarii profitului. Ti se poate intimpla ca inca n-ai terminat de mancat si ospatarita te tot intreaba: ati terminat, doriti nota...

Pacat, alte cuvinte nu am.

Aurici, Michaell
Alte impresii din această RUBRICĂCaraiman Hotel: