ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.02.2015
FEB-2015

Foarte nemulțumit

ARTICOL ARHIVAT

Pensiunea Silvanus

buna ziua dragi vizitatori ai acestui sait va pot scrie cateva impresii facute la pensiunea silvanus din o superba statiune borsec

in urma unui studiu pe internet am sunat la pensiunea silvanus am vb cu patronul ma asigurat ca totul este impecabil problema piscinii se pana ajungem noi dar avem jacuzi sauna caldura ce mai la deal la vale este un paradis

bun. ca tot omul am mai si trimis un avans si am mai luat si inca 3 familiiii ca na cheful se face intre prieteni si cu cat suntem mai multi cu atat mai bine asa ca am ajuns la pensiune

ce pot sa va mai spun am vb de paturi duble ni sa dat camere cu paturi de o persoana in masarda. bun masarda era frumoasa rustica ce pot sa spun arata bine pt o persoana care nu este mofturoasa, dar era un frigg de iti inghetau (...) dar am fost asigurati ca pana seara se face o caldura de nu vei putea sta. apoi hai sa ne arate pensiunea; ce pot sa spun? cand am intrat in bucatarie mia venit (...) acsi voi posta si pozele.

tot la fel neau asigurat ca se face si curatenie pana seara apoi grupul nostru a plecat la schi. am ajuns inapoi la pensiune pe la ora 18 30

in bucatarie si mai mare mizerie in camere tot la fel de frig mam apucat si am cautat alta cazare der de unde? peste tot ocupat. na, acu ce sa facem, hai sa facem un pic de curatenie sa putem lua masa! asa saracele sotii sau pus frate pe curatenie si cat de cat sa creat un mediu acceptabil de luat masa dar nu si de gatit.

am sunat patronul si mia spus ca daca nu imi comvine pot sa plec maine ai vin altii cat despre avans nu se returneaza ca el mia tinut rezervarea. asa ce mai vreau? bun cand a venit ora de somn nu puteam sa dormim din cauza frigului era deja ora 23 am coborat jos si dai cearta cu [omul] care intretinea focul la centrala imi spune „dar uitati sunt lemne pe foc” in tradevar, erau, dar cazanul era reglat la 45 de grade; adica in calorifer ajungea la maxim 30 de grade. dupa cateva amenintari ca aduc si tv protectia consumatorului politia si toate cele lante organe competente a dat caldura putin mai tare dar in camera era super de afara se vedea in camera si din camera se vedea afara asa ca frigul era la el acasa in fine paturile alea de o singura persoana au fost foarte utile ca am incaput cu tot cu sotie pe unul singur si a mai ramas inca loc de vreo 2 persoane asa eram de inghesuiti.

a doua zi dai cearta nici macar butelie pentru facut cafeaua - mi sa spus sa merg la toplita sa schimb butelia, si dai cearta! pana la urma a adus alta butelie

cat despre piscina nu functioneaza

cat despre cada de jacuzi nu functioneaza, asa ca a ramas doar sauna dar si aia vai de capul ei in fine...

pacat de statiunea borsec care este superba dar cu asemenea pensiuni (...) nu se ajunge nicaeri. deci dragii mei, fugiti de silvanus are preturile cele mai mari si (...)eu va urez un sejur superb si fara peripetii cum am avut noi la silvanus borsec.

Trimis de hascu liviu in 09.02.15 14:27:03
Validat / Publicat: 09.02.15 15:49:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BORSEC. A mai fost în/la: in fff multe locuri

VIZUALIZĂRI: 3007 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (hascu liviu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 cosul vazut de la 1 metru

webmaster [09.02.15 19:39:38] »

@hascu liviu - te asigur că am înţeles, cu toţii, "ideea" şi că nu-i necesar să încarci peste 50 de fotografii cu respingătoarea, revoltătoare mizerie... Am eliminat un set consistent de foto (cu toaleta ciobită şi murdară, altele prezentând din al 6-lea unghi aceeaşi mizerie din frigider etc).

iulianic CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [10.02.15 23:24:06] »

Pentru că ne-a deschis ochii asupra unui loc dezastruos, pe care ar fi bine să-l ocolim cu toţii, eu îi mulţumesc lui @hascu liviu şi îi apreciez strădania de a ne împărtăşi impresiile sale, chiar dacă sunt negative.

@hascu liviu - Şi totuşi, am nişte neclarităţi legate de notare:

1. La preţ sejur ai trecut 100. Este pe noapte sau pe toate cele 3 nopţi cât a durat sejurul?

2. Dacă regimul de masă a fost "fără masă", de ce ai dat 0, adică "sub orice critică"?

3. Nici cadrul natural nu v-a mulţumit? Atunci de ce v-aţi mai dus la Borsec? Nu e frumos acolo?

4. Distracţia şi relaxarea. Şi ea a fost "sub orice critică"? Spuneai că ai fost la Pensiunea Silvanus cu "inca 3 familiiii ca na cheful se face intre prieteni si cu cat suntem mai multi cu atat mai bine…"

hascu liviu [11.02.15 12:01:40] »

@iulianic - da foarte bune intrebarile la prima intrebare sejurul a durat 3 zile cu bani platiti in avans pt ca asa sa cerut la cea de a doua intrebare va pot spune ca ca am cautat o pensiune pe a putea sa ne facem noi de mancare nu ar fi prima data cand fac asa ceva va pot spune de vila 63 care se afla tot in borsec de acea vila se ocupa o doamna de aproximativ 65 sau 67 de ani si va pot asigura ca daca intrai in bucataria unde neau spus ca putem gati si lua masa va jur ca putei sa te pui pe gresie si sa mananci fara nici o jena iar in momentul in care am stat acolo a fost exact in acelasi mom cu anunul nou pe vechi erau 12 famili cazate in acelasi timp la acea pensiune iar curatenia era una ca pt un hotel de 5 stele si in cazul in care nu stiti sau cunoasteti statiunea borsec va pot spune ca aproximativ 8 din cele 13 pesiuni si vile care se afla acolo practica acest fel de turism adica ofera clientului posibilitatea de asi gati singur ce vrea iar eu nu mam referit la mancarea servita de ei ci la bucataria si tot ce se afla in bucatarie enuma aragaz gratar electric oaale si tigai vesela frigider masa pt servit masa etc puse la dispozitie pt a gati si a lua masa la cea de a 3 intrebare va pot spune ca nu am facut referire la statiune borsec statiunea este superba parcul extraodinar mai alesc vara partia de schi una din cele mai bune si intretinute din zona noastra nu le cunosc pe toate dar este una din cele mai bune si mai intretinute cand am facut referire la cadrul natural am facut referire la cel de langa aceasta pensiune cu statiunea nu am numic din contra uni propietari de pensiuni au ceva cu ia anume isi bat joc de turistii care vin acolo slava domnului ca restul pensiunelor din acea zona isi respecta clientul daca va intrebati de ce nu am ales o alta pensiune pe care o cunosteam este datorita faptului ca am preferat sa dau cu 30 sau 40 roni in plus de familie pt faptul ca are piscina cada de jacuzi si sauna si este singura din zona care are asa ceva dar dupa cum am scris inafara de sauna care si aceia lasa de dorit in rest este jale iar pozele expuse de mine va rog sa credeti ca inca nu arata realitatea care se afla acolo iar ca si raspuns la cea de a4 intrebare va pot intreba dv cand mergeti in excursii mergeti singur sau mergeti mai mute familii eu prefer sa merg cu mai multe familii pe ca asa ma simt mai bine prefer sa am cu cine sa ma relaxez sa am cu cine servi o bere sa am cu cine bea un sprit dar asta nu inseamna cu sunt un alcolic in general poate beau undeva la 3 litri de vin intrun an cat despre bauturi spirtoase cred ca se duce cam 2 litri anual si acum va itreb pe dv cand ai o cazare ca aceasta pensiune silvanus va intreb unde poti sa faci un gratar unde poti sa stai sa sa servesti un vin unde poti sa stai la o masa cu toti din grupul tau si sa te simti bine trebuia sa rezerv ina o pensiune pentru asa ceva cand te uiti la ce este postat pe internet si la ce reclama isi fac totul este superb dar realitatea pe care am gasito este sub orce critica acu sper ca raspunsurule date vau lamurit va multumesc pt ca dati posibilitatea de a expune locurile pe care trebue sa le ocolim si va pot spune ca ce am gasit la aceasta pensiune silvanus depaseste cu mult orice imaginatie va urez o zi placuta

hascu liviu [11.02.15 12:45:55] »

@iulianic - imi cer scuze dar ar mai fi cevava care ar trebui de subliniat daca propietarului de pensiune nui comvine ca am postat acele fotografii pe sait are dreptul la replica iar faptul ca ma sunat pe mine si a inceput sa ma injure pt faptul ca am facut aceasta postare spune multe despre caracterul uni om pt conditiile in care am fost cazat pentru faptul ca sia batut joc de noi si pt faptul ca ma sunat si a inceput sa ma injure la telefon in cursul zilei de astazi ma voi intalni cu un avocat si il voi actiona in judecata dupa faptul ca isi bate joc de noi de turisti de persoane care prefera romania de persoane care poate muncesc o luna pt banii care il platesc pt un sejur la o pensiune iar daca indraznesti sa expui realitatea mai esti si sunat si injurat sincer voi considerati ca asa ceva este normal va multumesc

Arya [11.02.15 13:08:35] »

Lasand deoparte "uciderea" limbii române cu care nici eu nu sunt de acord, pozele postate sunt mai mult decât elocvente pentru condițiile oferite.

hascu liviu [11.02.15 14:43:19] »

@Arya - da va multummesc pt parerea formata in legatura cu uciderea limbii romane, dar sincer numai la semne de punctuatie si alte gresli pe care le-am facut din cauza tastaturii cu care inca nu sunt obisnuit din motiv ca am schimbat ps nu mi-a stat gandul in mom in care arm postat acest articol sau cum so mai fi numind. Dar oricum va multumesc pt aducerea la cunostinta. O zi placuta

VamaVeche [12.02.15 19:56:26] »

@hascu liviu - sunt in dreapta ta in caz ca vrei sa chemi in instanta acest individ care nici macar nu a emis chitanta sau factura pentru banii primiti, restul pozelor negative cu wc spart si chiuveta sparta sunt postate de mine,[***] cred ca sunteti din Botosani ne-am intalnit acolo.

Eu vreu banii inapoi, pe bune, nu de la tine ci de la propietar

VamaVeche [12.02.15 20:10:47] »

@hascu liviu - noi am mancat la Richi sau Roco nu mai conteaza cu totul in alta parte, acolo am gasit si muzica si abient si fetze care zambeau, am platit masa dar a meritat, la vale cu Silvanus

Statiune supr faina si plina de izvoare

Partia ingrijita dar scurta rau 800m

Transport pe cablu ieftin dar coada permanenta

Sunt camere in Borsec si cu 60 de lei pat dublu mult mai curate si mai intretinute ca la Silvanus

Evitati Silvanus

webmaster70 [12.02.15 20:19:17] »

@VamaVeche - Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Asemenea date se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

hascu liviu [14.03.15 13:57:15] »

buna ziua va anunt ca pensiunea silvanus a fost amendata de protectia consumatorului cu suma de 5000 ron si a fost inchisa pana la remedierea tuturor neregulilor gasite in timpul controlului o zi placuta si la mai multe concedii fara peripetii de genul celor de la silvanus caci o pot numi in multe alte feluri dar nu si pensiune...

hascu liviu, iulianic, VamaVeche
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Silvanus: