ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.02.2015
JUN-2013

• Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. +39 324 981 3672
  • TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Cazare la Savhotel Bologna

Am stat la Savhotel de 3 ori in 2 ani diferiti.

Nu este foarte aproape de centrul orasului dar am putut sa mergem pe jos (exista si un autobuz langa hotel).

Camerele sunt foarte frumoase si micul dejun este foarte, foarte bun.

Despre oras pot spune doar lucruri bune.

Este un oras frumos si destul de linistit. Noi am stat la hotel deoarece am aterizat in Bologna si am mers in Venetia cu trenul.

In concluzie - un hotel super daca nu va deranjeaza sa mergeti aproximativ 15 min pe jos pana in centrul orasului

Trimis de monuku in 07.02.15 08:34:01
    Validat / Publicat: 07.02.15 11:32:22
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ITALIA.

VIZUALIZĂRI: 1759 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (monuku); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 66.60 EUR pe cameră

[07.02.15 11:31:42]

Mutat în rubrica "Savhotel, BOLOGNA" (nou-creată pe sait)

[07.02.15 12:24:30]

@monuku - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

[07.02.15 19:24:41]

@webmaster26 - Acesta este hotelul.

viculean
    [12.12.15 13:19:49]

Salutare. Mă bucur să văd că ne potrivim la cazări (am SavHotel în lista booking, eu îl am la 420 euro/5 nopți). Poți să-mi recomanzi ce ar fi de vizitat în Bologna și eventual dacă ar merita să ”dăm iama” în orașele din jur?

Cum ne putem ”scoate” cu masa?

Ai fost și în alte orașe din jur (în vizită)?

[13.12.15 10:31:16]

Buna! Noi am fost cu trenul la Venetia din Bologna (e destul de ieftin).

Mie pretul la cazare mi se pare foarte mare (noi am stat cu aprox 50 euro pe noapte) de fiecare data cand am fost acolo.

Noi am mancat in centru de fiecare data. Langa hotel este un hipermarket de unde poti sa-ti cumperi diverse chestii.

In ce perioada mergeti?

viculean
    [13.12.15 11:22:28]

@monuku - Mulțumesc pentru răspuns. Încă nu ne-am decis. Nu lucrăm în învățământ ca să avem doar iulie august ca variante de plecare. Am studiat rutele aeriene și practic vedem ca posibile 3 variante: Bologna, Madrid și Malmo. Întâi ”greblăm” biletele de avion (care tre să aibă cel puțin o calitate: să fie ieftine), și apoi căutăm cazare. Apoi cercetăm bine zona ”de impact”. Dacă ne ”legăm” de BLQ (Bologna), te mai contactez. Toate cele bune!

niki
    [20.02.16 10:55:08]

@monuku - Plec si eu in Bologna la jumatatea lui aprilie. Ma intereseaza o cazare decenta la un pret rezonabil. Decenta adica sa aiba baie in camera, sa fie curat si sa fie un mic dejun buffet, caci am nimerit si mic dejun italian format din ceai/cafea si croissant. Rezonabil ca pret mi se pare pe la 50-60 euro/camera/noapte. Daca mai e si relativ aproape de zona centrala tinde spre ideal.

Cam cat costa trenul de la Bologna la Venetia si cat timp face?

Merci de raspuns.

[20.02.16 12:36:00]

Noi pentru cazare am dat aprox 50 euro (camera dubla cu mic dejun bufet inclus in pret), iar pentru tren accesati trenitalia.com - am fost cu un tren regional.

monuku, niki, viculean

• pagină generată în 0.038861989974976 sec