ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.06.2008
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 10.06.08
JUN-2008

Exceptional

Hello everyone! eu m-am intors de 3 zile din belek, ic santai; jos palaria; e a treia oara cand merg pe litoralul turcesc insa fata de lares park de exemplu sunt mult mai sus santai: freshuri (vitamin bar) de poroc, mar, morcov.., sute de feluri de salate, gratar...(ca la orice hotel de 5 stele care se respecta)..., 5 piscine (adulti si copii), muuuuulta verdeata, de fapt ai impresia ca hotelul e asezat intr o rezervatie naturala, un adevarat parc.., internet wireless la piscina, in balconul camerei, in lobby..., chelnerii extrem de grijulii si amabili (nu ca cei de la miracle), animatie pt cei mari (aqua gym, aerobic, pilates, volei, darts,golf, tenis, pim pong, tras cu pusca si arcu..) si pt cei mici...

Camera era spatioasa, luminoasa, aerisita; ne au dat imediat al treilea pat (mare si acesta); vederea era inspre parc, muuulta verdeata si ft linistit; nu am vrut cu vedere la mare pt ca acelea aveau si vedere la piscina si noaptea era zgomot de la muzica de la bar. Totul ft curat (aici am o obiectie datorita faptului ca venea femeia sa faca curat in camera non stop - de 4 ori tot insista - chit ca aveam cartonasul de "do not disturb" pe usa (dormea fi-miu).

Am stat intre 31mai - 7 iunie: 600e/pers cu tot cu taxe si copilul de 2 ani jumate a platit doar charter + taxe = 200e, deci total 1400e prin balkan travel (prin tez tour ca tur operator).

Trimis de chica in 10.06.08 15:19:53

VIZUALIZĂRI: 2369 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (chica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 dotarile pentru copii au fost super
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 100.44 EUR pe cameră

Mihaela Dinu
    [14.08.08 03:41:40]

In 30 septembrie vom pleca si noi la acelasi hotel, pentru un sejur de 8 nopti. Multumesc inca o data lui webmaster pentru ajutorul acordat la rezervare! Daca mai poti sa ma ajuti cu informatii utile legate de sejurul cu un copil mic.... Plecam prima data din tara insotiti de copil ( are 3 ani si 2 luni ) si am ceva emotii! Multumesc anticipat !

adip1975
    [04.04.09 00:08:20]

In august as vrea sa plec si eu cu familia la acest hotel insa multe din review-uri spun ca au o problema cu aerul conditionat, ca merge cu program etc.

Ce stii despre acest lucru si cum a fost atunci cand ai fost.

Merci.

[01.05.09 12:29:13]

salut.

in iunie 2009, voi sta la acest hotel. Neputand lasa deoparte nici macar in vacanta, jobul, voi avea nevoie de a folosi internetul.

Am vazut ca ai scris ca exista wireless in hotel. Imi poti spune unde ai avut camera, sau unde sunt camerele unde exista wirelles?

Banuiesc ca cele apropiate de receptie sau pool bar, nu?

Multumesc de ajutor

[01.05.09 21:41:26]

Ciao! da; asa e; cele apropiate de receptie si cele cu vedere la piscina, insa noi am stat la parter, balconul nostru dadea inspre drumul care o lua spre locul de joaca al copiilor, o poteca linistita plina de brazi si multa verdeata... De fapt asta mi-a placut cel mai mult la acest hotel... verde verde verde... parca te afli in mijlocul unei rezervatii naturale, un hotel construit in padure

Eu inca ma gandesc unde sa plec la sfarsitul lui mai. Am fost anul trecut la Santai si apoi la Royal Wings. Ai ceva sfaturi?

[02.05.09 17:15:18]

Incearca IC Green, e peste Santai... S-ar putea si sa primesti si ceva tratament preferential acolo, fiind al doilea an (consecutiv) in grupul lor...

Sau Lykia World, si-a prelungit perioada de early-booking, dupa cate stiu, pana pe 15 mai. Iar reducerea e substantiala - 35%!

[02.05.09 19:05:28]

multumesc de sfat!dar de unde stii ca e peste santai daca nu ai fost?insa si pretul este mult peste santai

ai idee lykia world si i c green au net?inafara de pool si receptie?unde este reducerea de 35%?

multumesc anticipat

[02.05.09 19:11:32]

Daca Santai ar fi fost peste Green, crezi ca ar fi avut un pret mai mic? ? ? : -) Am fost doar la IC Green, e adevarat, dar CUNOSC foarte bine si Santai-ul...

Despre wireless: IC green are net PESTE TOT, in lobby, restaurante, pe langa piscine (! ! ) chiar si in camera in care am fost eu era (desi semnalul e mai slab)

Lykia avea deocamdata doar in zonna lobby-ului si a barurilor de pe acolo. Si in celelalte baruri si in discoteca ar fi trebui sa fie, dar nu se conecta pe moment. In camere exista priza pentru internet prin cablu, dar nu mergea saptamana trecuta (nu era conectat) - sunt sigur insa ca o sa-l conecteze in sezon, dar nu stiu daca va fi gratis. Lykia este un hotel foarte nou, a fost deschis anul trecut, insa 2009 poate fi considerat primul sezon adevarat.

Reducerea de 35% de care vorbeam este pentru Lykia. Cat de repede (cel tarziu luni) o sa postez un review cu poze.

[02.05.09 19:24:11]

multam de info! eu intrebam la ce agentie de turism este acdeasta reducere de 35% ca banuiesc ca nu-mi dau toate agentiile reduceri substantiale

[02.05.09 19:25:11]

PremiumHolliday - este o agentie tour-operatoare desprinsa din AliBaba

[02.05.09 22:07:54]

spune-mi te rog la care lykia world ai fost?cel din antalya?sau?

argus
    [03.05.09 07:17:05]

Un singur hotel Lykia e nou, cel din Antalya.

[03.05.09 21:15:40]

La cel din Belek (ma rog vine vorba, e in zona Bogazkent, la aprox 20 de km de Belek) - Lykia World Links Golf Resort

[04.05.09 08:43:20]

Hotelurile in zona bogazkent sunt intr-adevar noi si arata destul de bine , dar din ce stiu zona este destul de izolata si destul de departe de belek .

[04.05.09 10:27:55]

multumesc de info!

acum ma interesez de oferte pt lykia sau alte hoteluri cu plecare la sf lui mai!

[30.05.09 15:02:22]

a mai fost cineva anul acesta la ic santai?vom pleca pese 2 sapt. si vroiam sa stiu daca a fost cineva in sezonul asta deja?

molko*
    [01.06.09 17:14:33]

Chiar ma intereseaza si pe mine daca a fost cineva anul asta acolo...

Am luat 7 zile in septembrie... ma intereseaza impresiile de anu' asta.

adip1975, argus, chica, danini, Mihaela Dinu, molko*
    Alte impresii din această RUBRICĂIC Santai Family Resort [Kadriye]: