ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.01.2015
ÎNSCRIS: 28.04.10
DEC-2014
2 AD. + 2 COPII -- v: 9 ani si 15 ani

Un loc mirific!

Craciunul este o zi minunata, o zi speciala pe care o petreci alaturi de cei dragi!

Chiar daca ziua de 25.12.2014 ne-a prins pe drum, dupa o experienta neplacuta petrecuta in Ajun si despre care am povestit aici, pot spune ca am avut un Craciun fericit, alaturi de oameni minunati!

Noua destinatie, Pensiunea Edera din Fundata, ne-a intampinat cu bratele deschise! O pensiune inconjurata de munti inveliti in zapada, un loc care iti taie respiratia, minunat, construit de oameni la fel, primitori, calzi, care ne-au facut sa uitam de frigul facut cu o seara inainte si care au facut tot posibilul sa ne simtim bine la ei! Exact ce ne-am dorit, sa ne bucuram de liniste, aer curat, peisaje nemaipomenite si multa voie buna!

Pensiunea este vizibila din drumul principal si ofera o intimitate perfecta pentru un grup de noua familii asa cum am fost noi. Curtea este foarte generoasa, cu spatiu suficient de mare pentru parcare, cu un foisor cu gratar, foarte frumos amenajat, dar si o terasa la fel!

Pensiunea este foarte luminoasa si foarte primitoare! Este decorata in stil rustic, cu foarte multe trofee de vanatoare, care au fost deliciul copiilor! Camerele sunt mari, elegante, fiecare cu baie proprie, cu un mobilier modern, foarte, foarte curate, te imbiau cu mirosul placut, si foarte calduroase! Pe geam puteai admira privelistea de vis a muntilor Bucegi si Piatra Craiului! Bucataria foarte curata, dotata cu absolut orice are nevoie o gospodina! Livingul este un pic cam mic, dar acest lucru nu a fost un impediment pentru a ne simti bine si pentru a pune mese ca in povesti! Bine, asta si datorita minunatelor fete din grup, care s-au ocupat de acest lucru! Cum am ajuns aici, acestea „au intrat in priza” si au pregatit o imbelsugata masa de Craciun, unde buna dispozitie si voia buna au fost alaturi de noi pana dupa miezul noptii!

Pe tot parcursul sejurului, am avut parte de toata atentia gazdei care a facut tot posibilul sa nu ne lipseasca nimic si sa avem la dispozitie tot ce ne trebuie!

Atitudinea primitoare a gazdei ne-a cucerit de la inceput, acesta ne-a incantat cu povestile despre traditiile si despre istoria locurilor, iar copiii au fost fascinati de pisicile, cateii, oile, vacile, dar si de vitelusul haios cu care gazda le-a facut cunostinta!

Pensiunea este inconjurata de o frumoasa padure, iar ninsoarea din ziua de Craciun a facut ca totul sa arate mirific! Peisajele desprinse parca din povesti si aerul curat au fost pentru copii foarte bine venite! Acestia cu obrajii rosii erau de neoprit si veseli nevoie mare ca aveau zapada pentru sanius!

Multumim frumos acestor gazde primitoare, despre care pot spune ca sunt niste adevarati profesionisti in domeniu si recomand din suflet Pensiunea Edera tuturor celor interesati de un loc primitor, linistit, placut, cu aer curat si cu peisaje mirifice!

Trimis de lori_vox in 19.01.15 15:29:59
Validat / Publicat: 19.01.15 16:57:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în FUNDATA.

VIZUALIZĂRI: 1920 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lori_vox); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Putina miscare!

[19.01.15 15:40:41]

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației noastre de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

[19.01.15 15:47:14]

lori_voxAUTOR REVIEW
[19.01.15 16:02:18]

@webmaster26 - Da, acestea sunt!

lori_vox
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Edera: