ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.12.2009
  • GR. VÂRSTĂ: 40-50 ani
    ÎNSCRIS: 24.03.08
    JUL-2009

Hotel Minerva si Restaurant Nan Jing - doar renume

Anul acesta in vara cativa prieteni ce nu locuiesc in Bucuresti au avut ceva treaba pe aici. Si cum erau prea multi sa ii pot gazdui, au ales sa se cazeze la Hotel Minerva. Ziua mancau prin oras si seara, ne intalneam la restaurantul Nan Jing. Am fost curioasa sa vd si eu cum arata o camera la acest hotel. Sincera sa fiu am fost dezamagita. Camerele sunt extrem de mici cu paturi nefiresc de inalte iar baile de asemenea mici. Doar lenjeria alba si curata si AC-ul mai aminteau de cele 4* ale hotelului. Nu am putut sta deloc in camera sa vorbim, pur si simplu nu era loc. Totul este mic si inghesuit; holul, liftul, scara, receptia.

Nici la restaurantul Nan Jing din incinta hotelului lucrurile nu au stat mai bine. Ca decoratiunile sunt din cel mai ieftin plastic sau din hartie creponata am putea spune ca e tipic chinezesc (desi stiu sigur ca se poate si mai bine). Dar sa mergi intr-un restaurant chinezesc si sa asculti manele si muzica lautareasca e fara noima. Nici la solicitarea noastra nu s-a schimbat nimic in privinta asta. Explicatia a fost ’’ pe ceilalti clienti nu ii deranjeaza ‘’ Mancarea era gustoasa, in schimb vesela cam ciobita si 2 pahare murdare. Despre portii ce sa va spun; micute cum se obisnuieste si scumpe ca pentru centrul Bucurestiului. Nici ospatarii nu pareau potriviti locului; mai mult plictisiti decat amabili, si se cam impiedicau unii de alti. Cand ii solicitai unuia ceva, uita sa aduca, cereai altuia... spunea ca ii aminteste primului si dupa 5 minute venau aproape amandoi odata sa le mai spui odata ce ai dorit. Daca in prima seara am ignorat aceste lucruri fiind bucurosi de intalnirea noastra, in a doua, doar dorinta de a mai manca ceva ce nu prepararam acasa, ne-a facut sa mai mergem odata.

Pe ansamblu dezamagire.

Trimis de Diaura* in 22.12.09 12:53:48

VIZUALIZĂRI: 3247 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

florincrisan*
    [24.12.09 10:45:05]

In privinta restaurantului sunt de acord. Odata am fost si eu si la fel de nemultumit de servicii am plecat.

lizuk
    [25.12.09 01:00:15]

Pune-ma si pe mine pe lista nemultumitilor... am mancat la restaurantul asta cea mai romaneasca mancare chinezeasca... Pui si ciuperci champignon cu un sos cu gust de faina, si cu bambus doar pe hartie, in meniu. In cea mai proasta mancatorie chinezeasca din afara nu am avut senzatia asta, ca mananc cea mai proasta si mai ieftin facuta mancare. Iar chelnerii intr-adevar, super-plictisiti... Mai bine evitati!

[03.11.10 11:51:26]

Review-ul a fost mutat la rubrica 'Restaurante, terase, baruri Bucuresti' - politica site-ului nu ingaduie postarea de impresii DE CAZARE despre hoteluri din localitatea de domiciliu. (notele exprimate la capitolul "Cazare" au fost anulate)

Mutarea a fost efectul... colateral al unei sesizari primite din partea Departamentului Marketing al Hotelului Minerva, prin care se contesta cele scrise mai sus de autoarea review-ului. (abia acum am observat ca ne-a scapat aceasta repozitionare a recomandarilor postate initial de autoare la rubrica hotelului "Minerva").

In rest, in ce priveste sesizarea in sine, asa cum o sa le raspund si prin mail, singura masura pe care o pot lua este ii invit sa-si exprime dreptul la replica cuvenit din punct de vedere moral si legal; consider ca este in interesul tuturor (si in primul rand al membrilor acestei comunitati) sa "auzim" acest drept la replica.

florincrisan*, lizuk
    Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în București?: