ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.12.2014

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Minciuni!

Pentru cazare nu pot reprosa decat faptul ca este cam frig noaptea in camera dar am mai cerut o patura si am primit. In baza de tratament este bine nu sunt probleme, asistentele sunt foarte dragute si raspund tuturor solicitarilor fara probleme. De asemeni doamna dr. Enescu careia ii multumim. Minciunile din prezentarea hotelului:

Nu este adevarat ca au bazin acoperit

Nu este adevarat ca au internet (exista numai in holul de la et. 1)

Restaurantul si barul sunt inchise asa ca am fost nevoiti sa mancam la pensiunea hotelului, unde nu poti manca decat ceea ce ti se ofera (astazi de exemplu la pranz am avut ciorba de cartofi felul 1 si mancare de cartofi cu aprox. 30 gr de carne felul 2, fara salata. Aici mancarea principala la pranz este cartoful iar la cina pilaful de orez cu putina carne de pui. La desert invariabil aceiasi prajiturica care se gaseste la orice alimentara la pretul de 45 de bani.

Regret ca am ales sa-mi petrec concediul la hotel Oltenia din Govora, si nu voi mai veni aici niciodata!

Trimis de M.Iulian in 05.12.14 16:26:59
Validat / Publicat: 05.12.14 17:26:56

VIZUALIZĂRI: 4087 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (M.Iulian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 46.00 EUR pe cameră

[05.12.14 17:27:33]

@M.Iulian: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[06.12.14 00:34:20]

@M. Iulian - Aveam un cumatru (aveam, pentru ca anul acesta s-a stins) care, absolut in fiecare an mergea la Govora, chiar si de 2 ori pe an cu bilete din acelea ieftine. In timp, si-a luat copiii, nepotii, rudele si la hotel Oltenia era ca acasa. Il cunostea personalul, asistentele, pana si orasul, maicutele de la manastirile din zona... toata lumea stia de el si familia lui.

Am vizitat si o camera in care stateau ei si va spun ca n-as fi stat acolo, nici macar de forta majora, ma mira ca sunteti multumit. Totul era vechi, mirosea ingrozitor a vechi, a mucegai, a mancare statuta. Ulterior am aflat ca din cauza mancarii proaste, multi isi gateau in camere.

Orice era uzat, extrem de uzat, de la mobile pana la paturi, lenjerii, mochete... ce sa zic, n-as fi putut sa dorm acolo, cred ca nu se renovase de ani de zile. Nu sunt un om pretentios, dar caut neaparat un pat curat si o atmosfera respirabila. Poate doar camera aceea era asa, dar nu-mi vine sa cred.

Stiti de ce am fost revoltata si am intervenit? Pentru ca se prezinta pe site-uri doar cu acele cateva camere/garsoniere care sunt renovate si intr-adevar sunt ok, dar deruteaza lumea cu asta. Pozele, pe booking sunt numai din acele camere. In piscina aceea exterioara, care arata asa de bine in poze, nu stiu daca am vazut 3 persoane intrand, timp de 10 zile, in toiul verii, in august. Era sub orice critica.

Mi se pare revoltator si sa se prezinte cu restaurante si baruri pe care le gasesti la cateva minute de mers, ca si cand in Govora gasesti la tot pasul restaurante si baruri.

Cred ca lucrurile s-au mai schimbat un pic de acum 2 ani. Stiu ca s-a dat in functiune hotel Palace de 4* la care atunci se lucra, si mai erau si altele in lucru. Parcul s-a renovat atunci, pe timpul sederii noastre pentru ca au fost zilele orasului in acea perioada si a fost un tur de forta. Altfel, statiunea este mica, abia gaseai o terasa, doua, o cofetarie buna, chiar vis-à-vis de hotel Oltenia si cam atat. Intr-o jumatate de ora bateai statiunea de la un capat la altul, pe jos.

Dar nu pot sa fiu de acord cu dvs pentru cei 37.5% pentru cadru natural. Pentru mine acest capitol este de nota 10.

[06.12.14 10:13:24]

@Aurici: Ai dreptate cand te referi la confortul din camere. Cand am sosit la hotel am fost repartizat intr-o astfel de camera pe care am refuzat-o si fara nici o discutie am fost re repartizat intr-ocamera renovata. Despre cadrul natural insa diferenta de opinie este mare.

A-ti fost vara cand probabil este frumos. Acum totul este mohorat, totul este in ceata aproape toata ziua. Orasul pare parasit, multe cladiri sunt lasate in paragina, nelocuite, fara geamuri si usi. Pe strazi foarte rar vezi cate un trecator grabit, zgribulit de frig si de nevoi. Singurii oameni cu care te intalnesti zilnic sunt un batranel vesnic beat si o femeie cu un pardesiu ponosit, ambii cerandu-ti 1 leu sa-si ia o paine.

Cam asta este atmosfera la Govora.

[06.12.14 11:24:20]

@M. Iulian - Asa este, orasul este trist pentru ca a incremenit in acesti 25 de ani, nimeni n-a mai facut ceva acolo. Eu ma refeream insa la zona in care este amplasat si nu puteti sa spuneti ca nu este frumoasa, dar, intr-adevar, vara este mai spectaculos, cu toata verdeata de jur imprejur.

Sunt de acord ca nu ai ce sa faci in statiune, de aceea si noi, in fiecare zi, ne urcam in masina si plecam in imprejurimi, dupa mancare sau ca sa mai vedem cate ceva.

Si am avut noroc cu cele 3 zile ale orasului, cand atmosfera s-a animat, orasul s-a umplut de tarabe, au fost spectacole, manifestari populare traditionale... ne-a mai umplut timpul.

Va recomand salina de la Ocnele Mari, care este la cativa km si pe care chiar daca ati vazut-o, merita, o cura in plus nu strica. Noi am stat o zi intreaga acolo si ne-a placut extraordinar de mult, abia astept sa mai ajungem.

Va doresc concediu placut in continuare si daca scopul este sa faceti o cura de bai, daca am inteles bine, axati-va pe asta si nu lasati altceva sa va strice sejurul.

[06.12.14 11:59:11]

@M. Iulian - Am incarcat si cateva poze de cand am fost eu acolo. Intr-adevar iarna, nu-i ca vara.

[06.12.14 13:18:54]

@Aurici: Eu sunt din Pitesti si am vizitat des zonele din Valcea inclusiv Ocnele Mari. Si apropo de conditiile hotelului; astazi pentru a treia zi consecutiv am avut la masa msncare de cartofi.

Multumesc pentru urari!

[06.12.14 13:57:24]

@Aurici -

[... ]Acum 2 ani a insistat sa mergem si noi sa vedem ce frumos este si am fost de acord, pentru ca mi-a spus ca o parte din hotel este renovata iar cazarea in aripa aceea este de 4* si noua ne poate aranja acolo.

Asa a fost. Noi am avut o garsoniera, nu o camera, pe care o pot incadra fara rezerve ca si cazare de 4*. Dar doar dupa ce inchizi usa in urma ta, caci pana ajungi acolo si daca iesi pe balcon nu mai este deloc la fel. [... ]

În măsura în care găseşti potrivit... şi în care găseşti şi timp & dispoziţie — ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Stefan D.
    [08.02.15 16:31:30]

@Aurici - Pentru ca nu ati mai fost in ultimii doi ani, va recomand pagina de Facebook a hotelului. Acolo veti vedea schimbarile din ultimii 3 ani.

[08.02.15 16:47:30]

@Stefan D. - Asta este foarte bine. Eu am intervenit in articolul scris de @M. Iulian, care la momentul acela, adica, de curand, nu de 1-2-3 ani, era chiar acolo si spunea ce ati citit si dvs, lucruri care coincideau si cu experienta mea. Acest fapt m-a indreptatit sa cred ca toate ramasesera asa cum le stiam si eu. Dar daca spuneti ca lucrurile s-au schimbat nu putem decat sa ne bucuram cu totii si sa revenim acolo pentru ca eu, una, am amintiri frumoase de la Govora.

[09.02.15 13:59:26]

@Aurici - Dupa cum am scris, eu am fost acolo in Decembrie 2014. Nu stiu cum a fost acum 1-2-3-ani.

Poate s-au mai imbunatatit lucrurile de atunci dar totusi lasa de dorit. Pe facebook pozele arata bine dar realitatea este altaiscina interioara nu are apa iar cea din exterior este o ruina, o groapa vopsita in albastru. Restaurantul este inchis iar meniul de la "pensiune"este cam de spital.

La etajele superioare este cam frig. Nu va recomand!

[09.02.15 14:09:10]

@M. Iulian - Asta ii spuneam si eu dlui Stefan D. Ca daca de curand, adica decembrie 2014 cand ai fost tu, avem asa o impresie, acum 2 spre 3 ani cand am fost eu, lucrurile erau la fel, inseamna ca avem rezerve ca s-ar fi schimbat ceva. Dar poate sunt in curs de schimbare, eu vreau sa-l cred si pe dl Stefan.

Aurici, M.Iulian, Stefan D.
    Alte impresii din această RUBRICĂOltenia Hotel:

• pagină generată în 0.062207937240601 sec