ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.12.2009
    ÎNSCRIS: 19.11.09
    MAR-2009
    single

Un hotel dragut

Cred ca am stat la acest hotel de cel putin 10 ori, ultima data in martie 2009. Am locuit ani buni in Bucuresti si ma cazam aici cand mergeam in delegatii. Pot spune ca am fost multumita de acest hotel, din moment ce m-am reintors mereu. In general am stat 2-3 nopti, aveam cazare cu mic dejun. In mijlocul sezonului am venit o singura data, hotelul fiind plin de turisti veniti la mare. In rest, am fost in toate perioadele anului. Hotelul este nou, se afla in zona Delfinariului. Il gasiti cum veniti dinspre Mamaia, dupa ce treceti de intersectia mare de la Delfinariu, pe a 4-a sau a 5-a strada la dreapta, imediat pe dreapta. Este un hotel micut, format din doua corpuri. Nu cred ca are mai mult de 20 de camere, in total. Asadar, sa va spun cate ceva despre hotel Jolie:

Camera: destul de spatioasa, mobilata frumos si modern, foarte curata (inclusiv baia), dotata cu tv, frigider, aer conditionat si calorifere sau aeroterme (hotelul este destul de ocupat pe tot parcursul anului). Pentru mine a contat mult faptul ca au wireless. Din pacate cam auzi tot ce se discuta (sau se face) in camera vecina;

Restaurant: curat, foarte micut (6-7 mese), in general se serveste doar micul dejun, pentru pranz si cina trebuie sa faceti comanda dinainte. Vara masa se ia intr-o mica gradina. Micul dejun (inclus in pretul camerei) era cam saracacios dar pentru mine era suficient. Erau vreo 4-5 variante, la alegere;

Personalul: destul de profesionist, extraordinar de amabil, zambitor (fetele de acolo mi-au demonstrat mereu ca munca nu este pentru ele o corvoada, cum mi s-a parut in alte parti), te ajuta cu orice informatie ai nevoie legata de absolut orice tine de oras;

Imprejurimi: pana in Mamaia sau Satul de vacanta sunt cateva statii de mers cu autobuzul sau 20 de minute de mers pe jos. Dar, daca traversati strada si mergeti printre blocuri pana la malul marii veti descoperi, foarte aproape, o bucata de plaja, cunoscuta in special de localnici, care este foarte ok. Hotelul nu dispune de piscina sau alte facilitati similare.

Jolie nu este un hotel cu mari pretentii dar este linistit, dragut, curat, primitor, intim. Eu m-am simtit mereu bine acolo. Este un hotel de 2*, destul de accesibil ca pret. Am intalnit hoteluri de 3* care nu aratau atat de bine.

Trimis de ancamariagadea* in 18.12.09 20:32:44
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CONSTANȚA.

VIZUALIZĂRI: 1551 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ancamariagadea*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -100 PMA (din 1 vot)

ancamariagadea*AUTOR REVIEW
    [18.12.09 20:43:27]

Hotelul are si site unde puteti gasi mai multe detalii:

roxxie
    [13.07.12 19:52:44]

Buna @Anca si multumim pt impresii. As dori sa stiu daca este destul de spatioasa camera pt a permite uscarea unor prosoape vara deoarece am vazut ca nu are balcon. Ai stat in camera standard sau deluxe? Dupa parerea ta merita diferenta? De asemenea scurgerea de la dus este ok? Multumesc anticipat, sper ca nu am pus prea multe intrebari.

ancamariagadea*, roxxie