ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.10.2014
  • GR. VÂRSTĂ: 20-30 ani
    DIN: sibiu
    ÎNSCRIS: 22.03.12
    SEP-2014

Apartament Linda - recomand!

Anul acesta am ales ca si destinatie de concediu Croatia si bineinteles ca am petrecut destul de mult timp in alegerea cazarilor din orasele pe care ne-am hotarat sa le vizitam.

Dupa ce am citit tot ce putea fi citit despre Croatia si locatiile ei frumoase am stabilit cu prietenii nostri ca Split nu poate fi ratat! Acesta a fost ce-a de-a treia locatie in care am ramas peste noapte. Am inceput sa cautam un apartament care sa fie cat mai aproape de obiectivele importante pentru a putea sa ne deplasam fara masina sau alte mijloace de transport. Credem cu tarie ca cel mai bine poti cunoaste un oras daca il vizitezi pe jos. Si de asemenea credem ca de multe ori hotelurile mari nu au o pozitie atat de bunape harta oraselor istorice. De aceea am cautat doar apartamente.

Apartament Linda ne-a indeplinit aceasta dorinta! Este foarte aproape de intrarea pe promenada din Split care, urmata, te duce direct la palatul lui Diocletian.

Ne-a uimit zona in care este asezat. Toate cladirile erau construite din acea piatra deschisa la culoare pe care am gasit-o in toate zonele Croatiei. Stradute stramte si pitoresti! Parca ne intorceam cu 2000 de ani in urma!

Un avantaj mare la aceasta locatie a fost ca avea parcare proprie (o curte inchisa) deoarece in acea zona era destul de greu sa te strecori ca masina si sa mai si gasesti un loc de pacare... Dupa ce am parcat masina am urcat in apartament cu persoana de la agentie si aceasta a fost foarte draguta. Ne-a oferit o harta a orasului cu toate obiectivele turistice si ne-a si desenat pe ea traseul de la locatie pana in centru. Foarte usor si aproape! Ne-a aratat unde este biroul agentiei si ne-a spus ca ne ajuta cu orice informatii avem nevoie. Deoarece a doua zi nu avea rezervat apartamentul ne-a intrebat la ce ora am vrea sa plecam si am stabilit check-out-ul cu 2 ore mai tarziu decat era trecut in foaia de rezervare.

Fiind doua cupluri am urmarit ca apartamentul inchiriat sa fie decomandat pentru a avea cat de cat intimitate. Apartamentul arata exact ca in fotografiile de pe site-ul de cazari. Este spatios, modern utilat si foarte curat! Bucataria este dotata cu tot ce e nevoie pentru 4 persoane. Nu am nimic de reprosat.

Il recomand celor care doresc sa viziteze orasul si doresc un loc curat, confortabil si foarte bine pozitionat fata de locurile de interes la un pret foarte bun dupa parerea noastra!

Trimis de sc_ale* in 25.10.14 00:48:31
    Validat / Publicat: 25.10.14 06:24:47
    • A fost prima sa vizită/vacanță în CROAȚIA

VIZUALIZĂRI: 2682 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sc_ale*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [25.10.14 06:24:37] »

Mutat în rubrica "Apartment Linda [Split], SPLIT-PODSTRANA" (nou-creată pe sait)

webmasterX [25.10.14 10:26:52] »

sc_ale* [27.10.14 13:17:22] »

@webmasterX - coordonatele sunt ok. multumesc! dupa ce am salvat rewiew- ul am observat ca nu am trecut adresa...

sc_ale*